Хто, по-вашому, хам? Де найчастіше зустрічаєте хамів?
Хто, по-вашому, хам? Де найчастіше зустрічаєте хамів?
Володимир Сушко, спеціаліст-землеупорядник Гриціївської сільради, Срібнянський район:
— Хамів, людей, які неправильно себе поводять, зустрічаю і на роботі, і поза нею.
Особливо нестримані сусіди, які діляться за межу. Сваряться між собою. Тоді і мені перепадає. Можуть і нецензурно послати. Люди не знають законів, хочуть, щоб усе було по-їхньому.
Бувало, що і до бійки доходить. Тоді доводиться викликати дільничного. Його уже ніхто не посилає. Міліція.
Тетяна Бардаченко, будівельник, викладач в Остерському коледжі будівництва та дизайну, м. Остер:
— Невихованих людей найбільше при владі. Дивлюся на них не тільки по телевізору. А й у житті стикаюся. Востаннє стикнулася з хамами у податковій. Вони не хочуть нічого пояснювати простій людині простими словами! Зверталася туди за поясненнями щодо відшкодування грошей за навчання. Навчалася на заочному у Києві, у вищій педагогічній школі, на педагога-магістра. Щоб мати змогу викладати.
Хамів і на вулицях багато. Можуть на ногу наступити і не вибачитися. Це не тому що ми, українці, злі. Це тому, що у багатьох з дитинства не виховували толерантності, терпимості. Людина не розуміє елементарного, що таке культура, як треба поводитися, бо батьки цього їй не розповідали. Люди керуються емоціями та й усе. А треба ж і розумом.
Микола Малашта, петрівський сільський голова, Бобровицький район:
— З хамством у державних органах зустрічаюся часто. Коли звертаєшся за роз'ясненням, випливає некомпетентність. І замість того, щоб чесно сказати: «Я не знаю», іде позиція: «Я керівник, а ти ніхто». Вирішував одне земельне питання півтора року. За носа водили тільки тому, що одне слово не я, а той, хто складав документ, написав неправильно. Треба було «проект» замість «технічна документація». У радянські часи тільки звернувся до райкому партії, поскаржився, зразу винного на місце ставили. А нині? Лише у приватних структурах, якщо потрапив до керівника, він швидко розбереться з підлеглим, до якого маєш претензії, бо для приватника клієнт — найголовніше.
Надія Сакала, пенсіонерка, смт Срібне:
— Хами у нас постійно сидять біля ларка. Це наші місцеві п'янички. Як хтось їм щось скаже, вони починають огризатися. Можуть і заматюкатися. Коли ходжу, то не звертаю на них уваги.
Олександр Бичков, міський голова Семенівки:
— Взагалі, Хам — біблійний персонаж. Але в наш час значення цього слова змінилося, так називають невихованих людей.
У мене зріст метр вісімдесят і вага чимала. Не всі насміляться мені нахамити. У зв'язку з моєю посадою до мене приходять ображені люди: то сусіди межі більше зорали, ніж потрібно, то хтось дерево спиляв не те, то роботодавці грошей не заплатили. Доводиться за деяких ображених людей і заступатися.
Іван Крук, пенсіонер, Чернігів:
— Я за проїзд у тролейбусі уже не плачу. Проте багато кондукторів — хами. Кричать на людей передпенсійного віку: «Готовьте мелочь», «Чего вы мне 200 гривен суете? Сдачи нету». Людина намагається пояснити, так на неї ще й накричать. І мені, бувало, діставалося. Їду в поліклініку раненько, а невдоволена кондуктор: «И чего это с утра пораньше место в троллейбусе занимать? Нормальным людям из-за вас не сесть». А я що, ненормальний? Кажу: «Доживеш до моїх років». А вона як вирячиться: «Не доживу. Из-за таких, как вы, у меня выручки не хватает». І понеслась. Нагрублять, нахамлять. Настрій на весь день зіпсують.
Тижневик «Вісник Ч» №37 (1427)
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: «Вісник Ч», хамство, опитування