Житло людини має бути екологічно чистим і енергоощадним (відео)
Це не словом, а ділом доводять мешканці «екологічного будинку». Так його називають у Радянській Слободі, що під Черніговом, адже на утримання котеджу з усіма зручностями площею 530 кв.м. витрачається в середньому 750 гривень за місяць.
Їх підозрюють у зв’язку з інопланетянами, вони ж спростовують – з сонцем. Ось уже шість років власники будинку загальною площею 530 кв.м. використовують енергію сонця. Вона акумулюється на плоскій чорній поверхні площею 2 кв.м. Такий хитрий агрегат, встановлений на будинку, забезпечує гарячою водою три сім’ї. Якби кожен з користувачів оплачував окрему квартиру, загальна сума їх витрат була б утричі більшою, кажуть власники.
Принцип роботи агрегату дуже простий. Сонце нагріває скло та лист металу, який з усіх боків оброблений термостійким матеріалом. За рахунок цього майже все тепло іде на підігрів води, яка тече по трубках з внутрішнього боку колектора. Рідина стікає у 150-ти літровий бойлер, який дозволяє протягом довгого часу залишати її гарячою.
Така система може давати гарячу воду в Україні (в наших широтах) мінімум вісім місяців за рік. Вона працює і взимку, але з меншою ефективністю, коли вода у сонячному колекторі прогрівається до 20 градусів. Влітку – до 50-ти. Максимум, який спостерігав господар, — плюс 70, але це у найспекотніше літо.
Мають господарі будинку і автономне опалення – твердопаливний котел. Тож дрова біля будинку — не декорація, а екологічно чисте і відновлювальне у природі паливо, як відомо — втричі дешевше газу. Про екологічні та енергоощадні переваги вже пересвідчились на власному досвіді.
Величезні вікна – також близькість з природою. І тут діє ощадна технологія: склопакети з потрійним заскленням і газом аргоном всередині.
Будинок, в якому розмістилися три сім’ї та офіс Центру гуманістичних технологій «Ахалар» — це конкретний приклад того, як з розумом використовувати енергоресурси. Про необхідність економії води і тепла «ахаларівці» розказують на лекціях та семінарах. А щоб домашнє завдання слухачам краще засвоїлось, показують, як створити найекологічнішу і найбільш енергоефективну систему господарювання.
Підготував Сергій Корж за матеріалами «Сівер-центр»
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.