Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Українські ЗМІ роздержавлюватимуть наступні 5 років (відео)

Українські ЗМІ роздержавлюватимуть наступні 5 років (відео)

В Україні влада робить чергову спробу роздержавити друковані засоби масової інформації. Реакція суспільства на заяви перших осіб була миттєвою. У Чернігові за круглим столом зібралися журналісти, громадські діячі, посадовці, аби дати відповіді на непрості питання.

Олександр Назаренко, голова асоціації регіональних ЗМІ: Це передбачає, що процес роздержавлення триватиме протягом 5 років. Перші три роки будуть роздержавлюватися газети за окремим списком, які самі виявили бажання роздержавитися і брати участь у процесі реформування і наступні 2 роки буде тривати роздержавлення тих, хто самостійно не захотів цього робити.
До закінчення процесу реформування законопроектом передбачено мораторій на будь-яке відчуження майна редакції.

Деякі газети можуть змінити свій статус, проте це стосується лише  центральних видань, таких як "Голос країни", чи "Урядовий кур'єр". Майно й приміщення у газет не відберуть.

Національна спілка журналістів підтримує закон про роздержавлення ЗМІ. В той же час організація відстоює позицію, щодо соціального  захисту журналістів в частині пенсійного забезпечення.

Найбільше занепокоєння лунає з боку регіональних ЗМІ. Редактори вважають, що їх газети можуть припинити існування. Та це не повинно стати на шляху роздержавлення. Як показує євпропейский досвід, цей процес навпаки дає змогу редакції залишитися з владою на рівних.



Ярослав Сухомлин, керівник чернігівської Медіа-групи: Наскільки я знаю разом зі спілкою журналістів проводилося безліч нарад з цього приводу, щоб прописати законопроект таким чином, щоб зберегти трудові колективи, гарантувати їм, принаймні на деякий час роботу, а далі покаже вже робота самого видавництва та редакції. Адже якщо інформація, яку буде готувати редакція буде цікава - газета буде існувати.

Відомий успішний чернігівський журналіст Владислав Савенок має свою думку, щодо роздержавлення ЗМІ: Завжди, коли ЗМІ роздержавлюється - це іде на користь. Чому? Бо, таким чином, самі платники податків, тобто жителі можуть фінансувати своїм вибором те, або інше видання.

та є й негативна сторона цього питання. На його думку влада хоче отримати повний контроль над ЗМІ. І цей процес роздержавлення видань має задум з прицілом на майбутні президентські вибори.

Тема роздержавлення ЗМІ в Україні обговорюється майже 15 років. На сьогодні функціонує більше 700 державних друкованих видань. За кілька днів законопроект розгляне парламент.


Сюжет телеканалу "Дитинець"

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: роздержавлення ЗМІ, Олександр Назаренко, Ярослав Сухомлин, Владислав Савенок, телеканал "Дитинець"

Добавить в: