Зелена сцена, 4-й сезон: поїхали!
Мені інколи здається, що Зелена сцена була у нашому місті вічно. Виходиш літнього вечора у п’ятницю в центр Чернігова прогулятися - а тут уже лабає зі сцени якийсь ненав’язливий джазок, а дівчатка у костюмах із вкрапленням народних елементів продають ляльки-мотанки. Навіть питаючи Олександру Федоренко, незмінного організатора-натхненника фестивалю про її відчуття перед початком нового сезону, я назвав цей сезон п’ятим, а не четвертим.
Ну а перед початком безпосередньо фестивальних подій організатори провели традиційну прес-конференцію, на якій розповіли про те, з чим Зелена сцена починає новий етап, і які в нім будуть сюрпризи, приємності та радощі для жителів Чернігова.
До незмінної команди Зеленої сцени: Ярослава Сухомлина, Олександри Федоренко, Дмитра Янчука та Інни Адруг цього року додалося нове обличчя: Антон Лісовий, куратор літературного майданчика "Літера". Але про все по порядку.
Антон Лісовий
Через складну політичну та економічну ситуації в Україні робити фестиваль минулого року було важко, а цього року - тим більше, і морально, і фінансово. Але, за словами Ярослава Сухомлина, ця ситуація спонукає організаторів активніше шукати джерела фінансування для Зеленої сцени, і процес їх пошуку можна назвати успішним. А це, в свою чергу, робить організаторів більш незалежними та впевненими в собі.
Олександра Федоренко розповіла про те, як жителі міста можуть допомогти фестивалю реалізуватися на 100 відсотків. Одним із джерел фінансування Зеленої сцени минулого року стала відома платформа "Спільнокошт". Тоді завдяки їй організаторам вдалося зібрати гроші на купівлю новеньких зручних виставочних стендів, які дуже легко можна монтувати роботи фактично будь-якого розміру. Цього сезону на Спільнокошті збирають гроші на новий проект фестивалю - літературний проект "Літера", до фінансування якого ось тут можуть підключитися всі небайдужі до художнього слова чернігівці.
Тих, хто, можливо, чекав кардинальних змін у подіях фестивалю, виступ Дмитра Янчука міг трохи розчарувати. Адже формат саме п’ятничної Зеленої сцени залишиться незмінним: виставка, дитячий майданчик, концерт, вечірній кінопоказ. Зате тепер всі виставки будуть продемонстровані на новому набагато більш якісному обладнанні, а їх наповнення буде ще кращим, ніж у попередні сезони, і запрошуватися експонуватися на виставках Зеленої сцени будуть тільки кращі художники та фотографи України. Крім того, буде проведено дві розширені Зелені сцени, одна фотографічна і одна художня.
Ярослав Сухомлин
Приємно було дізнатися, що завдяки співробітництву з фестивалем Docudays UA Зелена сцена продовжить демонструвати кращі документальні фільми, що виходять у світі. Також Дмитро пообіцяв чудові стрічки, отримані завдяки співробітництву із французьким культурним центром, інститутом Гете, центром О. Довженка та іншими національними та міжнародними інституціями.
Не обійшлося без невеличкого апгрейду і на Алеї майстрів. За словами кураторки напрямку Інни Адруг, цього року вона особливу увагу звертатиме на майстрів, що роблять дійсно унікальні речі, і дійсно добилися чогось у своєму напрямку. Ось із цими майстрами і будуть знайомити чернігівців. З цією метою у Зеленої сцени з’явиться VIP-столик, на якому раз у кілька тижнів і буде проводитися виставка таких унікальних майстрів.
Ну а абсолютно новим напрямком, який Зелена сцена запускає вперше, стане уже згадана вище літературна сцена, куратором якої став Антон Лісовий. Ідея відкрити окремий літературний майданчик прийшла до організаторів, коли вони зрозуміли, що кількість заявок на виступи значно перевищує їх можливості втиснути всіх авторів у відведену для літературної Зеленої сцени п’ятницю. Тому було вирішено: раз у п’ятницю не виходить, це буде субота. Отже, відтепер щосуботи починаючи із 6 червня на галявині біля П’ятницької церкви буде проводитися окрема літературна Зелена сцена у абсолютно відкритому форматі, який зможе вмістити всіх молодих та досвідчених авторів нашого міста. Антон сподівається на довге щасливе життя проекту "Літера", і якщо все буде добре, його результатом має стати спільна книга-альманах всіх його учасників, своєрідна книга пам’яті Чернігова.
А у найлінивіших чернігівців, або тих, хто з якихось причин не може відвідати фестиваль, але дуже хоче побачити, що там відбувається, завдяки співпраці із кабельним оператором "Основа" віднині є можливість спостерігати за подіями на Алеї героїв онлайн. Тепер там встановлено веб-камеру, яка буде показувати події Зеленої сцени.
Богдан Гуляй
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.