Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Комбайнер Анатолій Коморний: «На роботу – як на свято!»

Комбайнер Анатолій Коморний: «На роботу – як на свято!»

А на свято, яке відбулося 23 липня на полі озимої пшениці біля села Слабин Гончарівської територіальної громади, що в Чернігівському районі, Анатолію Коморному, як кращому комбайнерові ПП «Слабинське», довелося працювати. Йому довірили скосити і обмолотити перші гектари дозрілої пшениці. Прямо під час відзначення хліборобського свята – Першого снопа!






Анатолій Коморний

Подібні дійства – обжинки три авангардні сільськогосподарські підприємства ПП «Слабинське», «Морівське» та ТОВ «Зерно-Злато», які очолює Андрій Ткаченко, проводять уже вчетверте. Цього разу під Слабином, із гаслом: «Вроди, Боже, хліб смачний, подаруй нам мир святий».




Андрій Ткаченко

Програма свята перемежовувала офіційну частину (а це привітання і виступи керівника господарства, місцевої влади та гостей дійства) з культурно-мистецькою. Виступали аматорські колективи «Жеведянка», «Полісяночка» Слабинського будинку культури, «Берегиня» – Максимівського БК, «Калиновий цвіт» – Смолинського БК, «Калинонька» – Соколівського сільського клубу. А також професіонали – артисти Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм, баяніст-віртуоз Олег Подольський та вокалістка Ніна Коцур.







– Ми працюємо пліч-о-пліч з старостатом, з місцевою громадою, – каже директор ПП «Слабинське» Андрій Ткаченко. – Співпрацюємо з військовими, а особливо плідно з Гончарівською територіальною громадою і її головою Віталієм Рудником. А сьогодні хочемо показати, що ми з селянами вміємо не лише ударно працювати, а й змістовно відпочивати.


Почесна грамота від Олени Дмитренко


Володимир Хоменко



Початок жнив на гончарівській землі розпочався з вручення святині всіх святинь – короваю на вишитому рушнику, спеченого із зерна минулого врожаю. Щоб цей символ добра і добробуту приніс високі врожаї і цьогоріч. Коровай урочисто вручили господарю нив пану Ткаченку, який щедро пригощав ним усіх на святі. І почесних гостей, і звичайних трудівників. Невдовзі від короваю залишилися самі лише крихти.

А родзинка свята – жниварське обрядове дійство. За давнім добрим звичаєм ще з дідів-прадідів перший сніп довіряли жати і обмолотити почесним гостям. Так і в цьому випадку. Почесну місію довірили голові Гончарівської громади Віталію Руднику, директору ПП «Слабинське» Анд­рію Ткаченку, народному депутату Сергію Гривку, заступнику голови Чернігівської обл­ради Дмитру Блаушу, голові Чернігівської РДА Василю Тройні та заступнику голови Чернігівської райради Василю Леоненку. Активно допомагали їм жінки з вокального ансамблю «Жеведянка» (художня керівниця Марія Осипенко).

Спочатку зжате збіжжя чоловіки-гості спробували змолотити вручну ціпами, але це нелегка праця. А тут поряд чекав сучасний комбайн Claas-Lexion 580, який цю роботу виконає і швидше, і якісніше. Сказано – зроблено. Є перший урожай!

А комбайн Анатолія Коморного йде у загінку. Жати. Час не жде. Поки гарна погода, потрібно максимально більше зробити. Комбайнер щиро радіє:

– Хороша у мене робота! І директор, і зарплата. Професія подобається. Ходжу на роботу – як на свято!

Їх усього троє комбайнерів на три господарства Ткаченка – Анатолій Коморний, його син Сергій та Володимир Кривошей. Тому роботи багато.

– Розраховуємо взяти по 60 центнерів з гектара, – ділиться прогнозами щодо майбутнього врожаю головний агроном Володимир Хоменко.



Віриться – так і буде, бо і неозброєним оком помітно – урожай дорідний, густою стіною стоїть у полі пшениця, а колос налитий, що аж гнеться. Будемо з хлібом!

У святі Першого снопа взяла участь і голова Чернігівської обласної ради Олена Дмитренко. Вона вручила Почесну грамоту обласної ради Андрію Ткаченку та інші нагороди трудівникам господарства.

Віталій Адруг, «Деснянка» №30 (869) від 29 липня 2021

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: свято, Гончарівськ, ТГ, пшениця, Адруг, Деснянка

Добавить в: