Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Проблеми та конфлікти спортивного товариства "Україна"

Проблеми та конфлікти спортивного товариства "Україна"

Проблеми та конфлікти спортивного товариства "Україна"
Скандал навколо обласної організації фізкультурно-спортивного товариства «Україна», про який неодноразово писала «Деснянка вільна», не вщухає. Натомість стали відомі цікаві факти.

Все – заради землі і нерухомості?

Спорт на Чернігівщині на межі зникнення. В одному з найбільших спортивних товариств – двовладдя. Обоє керівників – і новообраний Андрій Кужельний, і Ігор Ліфар – вважають себе легітимними. Втім, як стверджують провідні тренери, відтоді, як обласну організацію очолив Ігор Ліфар, вона переживає не найкращі часи: фінансування спортивних шкіл слабке, час від часу виникають побутові проблеми та трудові конфлікти, а імениті тренери разом зі своїми вихованцями полишають спортивні школи, що входять до ФСТ «Україна». Ігоря Ліфаря звинувачують у непрофесіоналізмі та доведенні товариства до жалюгідного стану. Як стверджують члени товариства, вся діяльність пана Ліфаря спрямована на те, щоб передати приміщення, що належить ФСТ «Україна», в комунальну власність і потім приватизувати. А це, як відомо, дуже ласі місця, зокрема, приміщення в історичному центрі Чернігова – на Валу, де тренуються борці, та база гребців у передмісті на березі Десни.



– До влади в обласне товариство прийшли люди, які ніяк не пов’язані із спортом, – каже президент Чернігівської міської федерації греко-римської та вільної боротьби Геннадій Плешкевич. – Їх абсолютно не цікавить виховання здорової нації.



– Зали взимку не опалюються, як наслідок, спортсмени отримують численні травми і полишають спорт, – розповідає президент Чернігівської обласної федерації спортивної боротьби Анатолій Супрун. – Нас виживають звідси! Вільної боротьби, як виду спортивних єдиноборств, у Чернігові вже немає. Залишилося тільки дзюдо, яке також комусь заважає, – каже далі спортивний тренер. – У приміщенні, де тренуються дзюдоїсти, немає ані душових кабінок, ані туалету, на додаток ще й опалення вимкнули. Температура повітря не перевищує плюс десяти градусів за Цельсієм.
Керівники федерацій кажуть, що неодноразово зверталися зі скаргами до Ігоря Ліфаря та до керівництва області, але від них – жодної реакції.


Школа олімпійського резерву може втратити спеціалізацію

Тренер школи олімпійського резерву з веслування на байдарках та каное Сергій Гамалій стверджує, що їхній позашкільний навчальний заклад у цій історії постраждав найбільше.
– Нам нав’язали директора, котрий підтримує Ігоря Ліфаря, – каже спортивний тренер. – Директор Сергій Чубенко планомірно знищує нашу школу, звільняє провідних тренерів. За рік кількість спортсменів зменшилася вдвічі – зі 160-ти до 85-ти чоловік.
За словами Сергія Гамалія, минулого року школа недоотримала 63 тисячі гривень соцстрахівських грошей, які мали піти на оплату за опалення приміщення навчального закладу і частково на зарплату працівникам.
– Коли минулої зими вдарили морози, палива не вистачило й на місяць, – обурюється спортсмен. – Температура в залі не перевищувала плюс трьох градусів. Діти постійно хворіли і, як наслідок, ми зірвали сезон 2012 року.

Член Чернігівської обласної федерації з веслування на байдарках та каное Микола Баєвський також обурений політикою нинішнього директора школи олімпійського резерву.
– За час керівництва Сергія Чубенка звільнили двох майстрів спорту міжнародного класу, заслужених тренерів, які підготували як чемпіонів України, так і чемпіонів колишнього СРСР, – розповідає член федерації. – На неодноразові звернення федерації в обласне управління з питань фізичної культури та спорту ми отримували відповідь, що це не їхня компетенція… Нас навіть не запросили на комісію.
Веслувальники стверджують, що нині їхня школа переживає найважчі за всю її історію часи.
– У нас спеціалізована школа вищої категорії, але цьогоріч атестацію, скоріше за все, ми не пройдемо і втратимо спеціалізацію, – каже Сергій Гамалій. – У спортивній залі, де займаються наші вихованці, температура повітря не перевищує плюс п’яти градусів. Очевидно, сезон 2013 року для нас буде важким, – прогнозує тренер. – Нині школа існує лише на ентузіазмі працівників і фактично стоїть на межі знищення.
За словами тренерів, численні мітинги та страйки нічого не дали, тож колектив школи у відчаї.

Конфлікт триває


Головний спеціаліст сектору правового забезпечення відділення Національної служби посередництва і примирення в Чернігівській області Марина Максименко
визнає бездіяльність керівництва обласної організації ФСТ «Україна».
– Наша служба надсилала листи до органів місцевого самоврядування, виконавчої влади та Центральної ради ФСТ «Україна» щодо трудового конфлікту у спортивній школі, – пояснює Марина Максименко. – Ми і досі не отримали відповіді від Ігоря Ліфаря, як офіційного керівника обласної організації. Він не вживає жодних заходів щодо вирішення конфлікту.
З самого початку крапку у цій історії намагалася поставити Центральна рада ФСТ «Україна», однак і там не змогли нічого вдіяти.



– Центральна рада вважає нелегітимною позачергову конференцію, на якій керівником обласного осередку організації обрано Ігоря Ліфаря, адже і він, і більшість делегатів на той час не були членами товариства, – каже заступник голови Центральної ради ФСТ «Україна» Наталія Омельчук. – З цього приводу ми неодноразово зверталися до керівництва облдержадміністрації та центральних органів виконавчої влади. Але відповідно до статуту ми не можемо подати позов до суду щодо нелегітимності попередньої звітно-виборчої конференції. Це уповноважена робити лише обласна організація.


Чиновники визнають свою безпорадність

Начальник відділу з питань фізичної культури та спорту Чернігівської облдержадміністрації Микола Лазаренко також вважає позачергову конференцію, що відбулася у червні 2011 року, нелегітимною.
– Цю конференцію провели за моєю спиною, – обурюється чиновник. – Через тиждень після неї на засіданні колегії ми висловили недовіру Ігорю Ліфарю і засудили дії керівництва обласної організації. Після обіду я доповідав своєму керівнику (мова йде про колишнього заступника голови ОДА Віктора Тканка – Авт.) про рішення колегії, але він сказав, що я вчиняю неправильно, оскільки не маю права втручатися в роботу громадської організації. Щоразу мене спонукали до того, щоб я визнавав і співпрацював саме з Ліфарем, більше того, щоб я залежав від певної групи людей і ще від третьої особи, яка сьогодні розвалює чернігівський спорт, – заявив пан Лазаренко у присутності журналістів, провідних тренерів та спортсменів, представників громадськості. – На жаль, ні я, ні наш відділ, ні навіть колегія не можуть нічого з цим зробити. З кожним роком ситуація тільки ускладнюється і може дійти до повного занепаду спорту.
– Мій начальник просив, щоб я не втручався в цей конфлікт, – сказав Микола Лазаренко. – А в той день, коли колегія мала розглядати питання щодо ефективності використання спортивної бази на Валу за кошти обласного бюджету, він навмисне відіслав мене у відрядження.
На додачу, тренер веслувальної бази назвав прізвище людини, яка нібито стоїть за всіма подіями:
– Це київський бізнесмен, колишній борець Ігор Ругаль, – сказав Сергій Гамалій. – Саме він має неабиякі інтереси у цій справі.
Нині навіть чиновники визнають, що ситуація навколо спортивного товариства кризова, адже за минулий рік не було проведено потрібних заходів із фізкультурно-масового руху і передбачені кошти (а це 25 тисяч гривень) організація так і не отримала.
Обраного у вересні минулого року нового керівника обласного товариства «Україна» Андрія Кужельного, за якого проголосувала більшість членів і якого підтримує Центральна рада товариства, в обласному управлінні юстиції не реєструють.

За словами начальника відділу з фізичної культури та спорту Чернігівської міської ради Олександра Стецька, ситуація – патова.
– «Де-факто» один пише звіти і виконує обов’язки керівника, «де-юре» організацію очолює інший, – каже чиновник.
Між тим у Центральній раді товариства наголошують, що вирішувати ситуацію треба терміново, оскільки школи, що у підпорядкуванні обласного товариства «Україна», лише частково фінансують із місцевих бюджетів, більшість коштів надходить із фонду соціального страхування. Через зміни в законодавстві у 2013 році спортивні школи фінансуватимуть лише регіональні відділення фонду. Основна умова надання коштів – обов’язкове погодження штатних розкладів керівниками обласної організації. Тому нині Центральна рада на ситуацію впливати не може. Так само не зрозуміло, хто узгоджуватиме це фінансування на обласному рівні. Попри чисельну перевагу і потужну підтримку з боку спортивних товариств на користь Андрія Кужельного, інша сторона конфлікту здаватися не збирається.
Жоден із керівників заяви на звільнення не написав.

Віталій Назаренко, тижневик «Деснянка вільна» №9 (412), фото Віктора Кошмала

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: фізкультурно-спортивне товариство «Україна», «Деснянка вільна», Віталій Назаренко

Добавить в: