Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Готуємось до змін: оплачувані громадські роботи по-новому

Готуємось до змін: оплачувані громадські роботи по-новому

«Тимчасова зайнятість громадян на оплачуваних громадських роботах. Проблеми та перспективи» - такою була тема засідання «круглого столу», яке відбулося минулого тижня в Ріпкинському районному центрі зайнятості. За «круглим столом» спілкувалися фахівці обласного та районних центрів зайнятості, представники органів місцевої влади та роботодавці Ріп- кинщини. Зібралися вони для обговорення та відпрацювання механізмів підвищення ефективності співпраці щодо організації оплачуваних громадських робіт.

Відкрила засідання директор Чернігівського обласного центру зайнятості Лідія Падалка. У своєму виступі вона акцентувала увагу на діяльності служби зайнятості на тлі змін до законодавства, зокрема йшлося про організацію оплачуваних громадських робіт. За словами директора ОЦЗ, у цьому році зростання обсягів промислового та сільськогосподарського виробництва, приріст нових робочих місць не спричинили збільшення вакансій на ринку праці області. їх кількість за 8 місяців 2012 року в порівнянні з відповідним періодом минулого року зменшилась на 7,4% і становить 19 тисяч.

Станом на 1 вересня 2012 року на обліку в центрах зайнятості області перебувало 15,2 тис. незайнятих громадян, що на 7,7% більше, ніж на аналогічну дату минулого року. Рівень працевлаштування незайнятого населення за 8 місяців знизився з 34% у 2011 році до майже 33% у поточному.

В умовах нестачі вільних робочих місць для постійної зайнятості особливого значення набувають оплачувані громадські роботи. Участь у них мотивує людину до праці, змінює її уявлення про підходящу роботу і є джерелом додаткового прибутку та засобом переходу до постійного працевлаштування. Саме за рахунок тимчасової зайнятості можна оперативно задовольнити потреби роботодавців у робочій силі та виконати певні види робіт. Оплачувані громадські роботи приносять суспільну користь і сприяють соціально-економічному розвитку територій. За 8 місяців 2012 року до таких робіт залучено майже 8 тисяч осіб (кожен п'ятий з числа тих, хто перебуває на обліку).

Серед пріоритетів - благоустрій територій населених пунктів, пам'яток історії, культури та архітектури, відбудова меморіалів, пам'ятників загиблим захисникам Вітчизни, утримання в належному стані придорожніх смуг, упорядкування кладовищ.

Наразі оплачувані громадські роботи фінансуються з трьох джерел: місцевого бюджету, Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття та коштів роботодавців, для яких ці роботи проводяться.

Директор ОЦЗ відзначила, що з 1 січня 2013 року набуває чинності новий закон «Про зайнятість населення». Однією з новацій, передбачених статтею 31 цього Закону, є зміни в порядку організації та фінансування оплачуваних громадських робіт. Організацію покладено на місцеві державні адміністрації, виконавчі комітети сільських, селищних та міських рад. Фінансування проводитиметься за рахунок коштів місцевих бюджетів та роботодавців. А у випадку залучення до громадських робіт зареєстрованих у службі зайнятості безробітних, фінансуватимуться вони з Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття та з місцевих бюджетів порівну.

Нині прикладом для наслідування є співпраця Ріп- кинського районного центру зайнятості з підприємствами району щодо організації оплачуваних громадських робіт із фінансуванням витрат на їх проведення за рахунок роботодавців, що особливо важливо в умовах підготовки до роботи за новою нормативною базою.

Досвідом роботи поділився з колегами директор Ріпкинського РЦЗ Микола Швець. Зокрема він зазначив, що за січень-серпень 2012 року на Ріпкинщині до оплачуваних громадських робіт залучено 465 осіб, тобто кожен другий із числа тих, хто перебуває на обліку. З них 227 громадян працювали за кошти Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, а 238 - за рахунок роботодавців. Районний центр зайнятості вже не перший рік плідно співпрацює з підприємствами «Ріпкирайагроліс- госп», «Добрянське лісове господарство» та Ріпкинським лісництвом.

Користь та важливість оплачуваних громадських робіт для населених пунктів району відзначили заступник голови райдержадміністрації Андрій Булда та голова Ріпкинської селищної ради Сергій Гарус. Водночас посадовці пообіцяли закласти кошти на їх проведення в бюджет району та селища на наступний рік.

Слова вдячності за плідну співпрацю фахівцям служби зайнятості висловили й роботодавці: директор ДП «Добрянське лісове господарство» Іван Горохівський, лісничий Ріпкинського лісництва ДП «Добрянське лісове господарство» Олександр Зогий та директор Ріпкинського дочірнього районного спеціалізованого агро лісогосподарського підприємства «Ріпкинський райагролісгосп» Володимир Нерус.

Від обговорення приємних тем розмова поступово перейшла на насущні проблеми. Директор ОЦЗ закликала своїх колег уже сьогодні готуватися працювати по- новому, адже коли Закон «Про зайнятість населення» вступить у дію, вже буде запізно. Вона порадила їм оперативно провести зустрічі з представниками органів місцевої влади та самоврядування і роботодавцями.

«Керівники районів, міст, сільських та селищних рад мають знати про зміни, що очікуються, і в бюджетах на наступний рік закласти кошти на організацію оплачуваних громадських робіт, -  наголосила Лідія Падалка.
-    Нинішня ситуація на ринку праці вимагає від нас активних дій, спрямованих на забезпечення продуктивної зайнятості населення, зокрема на оплачуваних громадських роботах».

Завершився захід на мажорній ноті - Лідія Падалка вручила подяки Івану Горохівському, Олександру Зогойу та Володимиру Нерусу за активну участь у реалізації політики зайнятості населення, плідну співпрацю зі службою зайнятості у напрямку організації оплачуваних громадських робіт.

Валентина Федусь, газета  «Чернігівщина» №39 (367) від 27.09.12

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: центр зайнятост, Ріпкинський район, газета «Чернігівщина», Валентина Федусь

Добавить в: