Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Біля Голубих озер збудують будиночки

Біля Голубих озер збудують будиночки

Біля Голубих озер збудують будиночки
На Голубих озерах біля Олешні Ріпкинського району чернігівський підприємець, уродженець тих країв Іван Чаус поставив паркан. Це викликало неоднозначну реакцію відпочивальників. В Інтернеті на цю інформацію була злива обурених відгуків. Але прибутки, тим більше надприбутки в тих досить глухих краях навряд чи будуть. Тоді навіщо це все? У чому бізнесова зацікавленість? Вирішили розпитати самого Чауса.

— Іване Петровичу, хто у кого на який термін одержував землю біля Голубих озер?
— Приватне підприємство «СВ Полісся» взяло ділянку в оренду на 25 років. На ній ми хочемо зробити зону відпочинку. Не тільки на своїй ділянці, а й навколо вже розставили туалети та урни для сміття, регулярно вивозимо його.
Обгороджена територія займає п'ять відсотків берега озера.

— Навіщо взагалі поставили паркан? Чи не заважатиме він неорганізованим відпочивальникам?
— Ми обгородили ту територію (150 метрів паркану) після кількох випадків, які сталися протягом місяця. Восьмеро мотоциклістів заїхали на територію наметового табору, збили дівчинку, порвали намет. Потім сталося кілька крадіжок з наметів. Оргкомітет фестивалю авторської пісні написав звернення нам, як організаторам, де просив з метою безпеки обгородити територію. Паркан ми зробили тимчасовий, на фундаменті. «Диким» відпочивальникам він не заважає. Навіть крізь цю обгороджену територію є доступ до води. У паркані зроблені чотири проходи по чотири метри завширшки. Вони також потрібні, щоб могли проїхати пожежні машини.

— Які вигоди ви плануєте робити?
— Не всіх влаштовує життя в наметі. Люди хочуть елементарного комфорту. Тому плануємо зробити тимчасові будиночки, колибу, лазню, спортмайданчик. Підвести і до споруд електроенергію.
— Але тимчасові будиночки можуть бути збудовані з товстелезних колод.
— Як вони виглядатимуть, поки що сказати не можу. Проект тільки виготовляється.

— Туристичний бізнес на Голубих озерах видається ризикованим. Через який час ви розраховуєте повернути вкладене?

— Про самоокупність ми й не мріємо. Гроші можуть повернутися через десяток років, а можуть не повернутися ніколи. Окрім фестивалю бардівської пісні, плануємо проводити фольклорні та рок-фестивалі.

P.S. Ось така відбулася розмова. Якось вона не дуже прояснила ситуацію. Особливо останній абзац просить пояснень. Це така суперблагочинність? Чиї це гроші? Скільки? Хто і кому їх заробив? Чи все ж існує бізнесова складова, і цей проект буде окупатися (приносити прибутки)? За рахунок чого?
Звичайно, приватний бізнес — справа особиста, у чомусь навіть інтимна. Та надто вже місце культове.
Примітно, що воно рукотворне. Хто ще не знає: Голубі озера — це кар'єри з-під кварцового піску. Тобто виникло це виробничо-природнє диво випадково, якось само по собі. Втім, коли у нас щось роблять спеціально, часто виходить не дуже.
Отож туристам-відпочивальникам дуже цікаво: СПЕЦІАЛЬНО роблячи базу відпочинку, чи не нароблять Іван Чаус и К° шкоди унікальному місцю? І в цій ситуації хотілося б без недомовок.

Геннадій Гнип, тижневик «Вісник Ч» №31 (1369)

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Голубі озера, Іван Чаус, «Вісник Ч», Геннадій Гнип

Добавить в: