Біля Голубих озер збудують будиночки
Біля Голубих озер збудують будиночки
— Іване Петровичу, хто у кого на який термін одержував землю біля Голубих озер?
— Приватне підприємство «СВ Полісся» взяло ділянку в оренду на 25 років. На ній ми хочемо зробити зону відпочинку. Не тільки на своїй ділянці, а й навколо вже розставили туалети та урни для сміття, регулярно вивозимо його.
Обгороджена територія займає п'ять відсотків берега озера.
— Навіщо взагалі поставили паркан? Чи не заважатиме він неорганізованим відпочивальникам?
— Ми обгородили ту територію (150 метрів паркану) після кількох випадків, які сталися протягом місяця. Восьмеро мотоциклістів заїхали на територію наметового табору, збили дівчинку, порвали намет. Потім сталося кілька крадіжок з наметів. Оргкомітет фестивалю авторської пісні написав звернення нам, як організаторам, де просив з метою безпеки обгородити територію. Паркан ми зробили тимчасовий, на фундаменті. «Диким» відпочивальникам він не заважає. Навіть крізь цю обгороджену територію є доступ до води. У паркані зроблені чотири проходи по чотири метри завширшки. Вони також потрібні, щоб могли проїхати пожежні машини.
— Які вигоди ви плануєте робити?
— Не всіх влаштовує життя в наметі. Люди хочуть елементарного комфорту. Тому плануємо зробити тимчасові будиночки, колибу, лазню, спортмайданчик. Підвести і до споруд електроенергію.
— Але тимчасові будиночки можуть бути збудовані з товстелезних колод.
— Як вони виглядатимуть, поки що сказати не можу. Проект тільки виготовляється.
— Туристичний бізнес на Голубих озерах видається ризикованим. Через який час ви розраховуєте повернути вкладене?
— Про самоокупність ми й не мріємо. Гроші можуть повернутися через десяток років, а можуть не повернутися ніколи. Окрім фестивалю бардівської пісні, плануємо проводити фольклорні та рок-фестивалі.
P.S. Ось така відбулася розмова. Якось вона не дуже прояснила ситуацію. Особливо останній абзац просить пояснень. Це така суперблагочинність? Чиї це гроші? Скільки? Хто і кому їх заробив? Чи все ж існує бізнесова складова, і цей проект буде окупатися (приносити прибутки)? За рахунок чого?
Звичайно, приватний бізнес — справа особиста, у чомусь навіть інтимна. Та надто вже місце культове.
Примітно, що воно рукотворне. Хто ще не знає: Голубі озера — це кар'єри з-під кварцового піску. Тобто виникло це виробничо-природнє диво випадково, якось само по собі. Втім, коли у нас щось роблять спеціально, часто виходить не дуже.
Отож туристам-відпочивальникам дуже цікаво: СПЕЦІАЛЬНО роблячи базу відпочинку, чи не нароблять Іван Чаус и К° шкоди унікальному місцю? І в цій ситуації хотілося б без недомовок.
Геннадій Гнип, тижневик «Вісник Ч» №31 (1369)
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: Голубі озера, Іван Чаус, «Вісник Ч», Геннадій Гнип