Поки Камалія світить спиною, її родичка порає корову, свиню, кролів та птицю
Томас Андерс та Камалія
А як іде життя на її малій батьківщині?
ЗЗ-річна Камалія — Наталія Вікторівна Захур (у дівоцтві — Шмаренкова) — нам трохи землячка. Хоч живе зараз у величезному будинку чоловіка-мільярдера під Києвом, її мати Ніна (згодом змінила ім'я на Інна) Прядко (по чоловіку — Шмаренкова) родом з села Климентинівка Менського району.
40 років тому Ніна разом з батьками та іншими дев'ятьма дітьми виїхала в Чернігів. Тут і досі живуть шестеро братів-сестер. Ніна кілька разів на рік приїздить на автомобілі з номером «Камалія» в Чернігів і майже щороку навідується в Климентинівку. Тут вона, як і інші Прядки, зупиняється у найближчої родички — 72-річної троюрідної тітки Катерини Бабенко. Але сама Камалія жодного разу в цьому селі не була.
17 лютого Катерина Микитівна готувалася до храму. Завтра мав бути Феодосій.
— Мо, Прядки з Чернігова приїдуть, — сподівалася тітка.
Пекла пироги,, куховарила в печі. Старшим, у тому числі й Ніні, звичні сільські звичаї та побут. їм подобаються прості сільські наїдки, свої огірки-помідори, спокій і тиша.
Климентинівка розташована за сім кілометрів від селища Березна, за 37 від Чернігова та за 183 — від столиці. Останні кілометри від Березни до Климентинівки — розбитий шлях. До того — добрий асфальт. У селі немає сільгосппідприємства, ферми розтягли, поля заросли бур'янами. Населення разом із сусіднім селом Кам'янкою — 234 чоловіки, з яких 60 відсотків — пенсіонери. Хоча газопровід по селу вже лежить, але газу тут немає, бо треба 1,5 мільйона гривень на підвідний газопровід. Бабенки за п'ять тисяч гривень провели воду в хату, встановили бойлер та мийку для посуду.
Катерина Микитівна живе з дорослим сином Віктором — інвалідом першої групи. Він не може ходити. Хоча сидячу роботу виконує всю, але на все інше треба наймати людей. Дрова купляти, сіно — теж.
— Корову, порося, кролів, курей-гусей, індиків тримаю, — розповідає Катерина Бабенко. — Синок у Москві є, внучечки приїжджають. Наче і хочеться, щоб м'ясо своє було. Зимою дрова ношу — п'ять топок у день, груби й піч треба топити, деякі двічі. Поки закінчиш ранкове порання, вечірнє треба починати. Зараз морози — всі чугунки треба тягти в хату.
Важка робота зігнула жінку.
— Потрібна операція, та де грошей на неї візьмеш? — махає рукою баба Катя.
Свою знамениту родичку Камалію Катерина Микитівна шанує. Зберігає плакат з її портретом та вирізку з «Газети по-українськи», де розповідають про будинок Камалії, який обслуговують чотири покоївки, про басейн, про фрески, де зображена Захурова рідня, про 10-метрову люстру в холі.
Катерина Бабенко зі своїм кроликом
Геннадій Гнип, тижневик «Вісник Ч» №8 (1346)
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: Камалія, родичі, Катерина Бабенко, «Вісник Ч», Геннадій Гнип