На Сновщині воїна відспівували на вулиці через церковне протистояння
Станіславу Купрієнку зі Смяча (на Сновщині) був 31 рік. За фахом — будівельник. Служив строкову, потім за контрактом. На захист країни його мобілізували в перший день повномасштабного вторгнення. Був наівідником танкового взводу. Загинув цьогорічного 16 січня поблизу села Нескучне на Донеччині; Проводжали захисника в останню путь 21 січня. Рідні солдата висловились за те, щоб його поховали на Алеї Героїв на сновському кладовищі.
— За згодою рідних на поховання воїнів запрошуємо отця Андрія (Ольховика. — Авт.), настоятеля храму Преображення Гісподнього ПЦУ, Щповідомили в міськраді:
Так було й цього разу. Священник прибув, проте капличка на кладовищі, куди збиралися занести домовину для проведення заупокійної літії за загиблим воїном, виявилася замкненою. Відспівувати бійця довелося просто неба. Дехто з присутніх пропонував зірвати замок із каплички і зайти всередину. Та священник зупинив їх.
Подія викликала чималий суспільний резонанс.
— Я розумію обурення людей, каже голова громади Олександр Медведьов. — Але в цьому випадку міськрада не могла вплинути на ситуацію. Ця капличка має власника. Земля, на якій вона стоїть, приватизована.
Власником, як з’ясувалося, є релігійна громада Свято-Миколаївського храму УПЦ (МП).
— Капличку споруджували коштом наших прихожан, — розказує настоятель храму отець Павло (Фазан). — Вона була відкрита близько п’яти років тому. Тут проходять богослужіння на Радоницю, проводяться заупокійні літії за цивільними померлими. Військових у капличці не відспівували жодного разу.
У храмі, згадує, замовляли дві чи три літії за загиблими захисниками ще на початку війни. Тепер не звертаються — запрошують священника ПЦУ:
— Тож нехай отець Андрій відспівує воїнів у своєму храмі Преображення Господнього (він — за кілька вулиць від Свято-Миколаївського. — Авт.). Або хай теж споруджують капличку.
— Такого не сталося б, якби релігійні організації нашої громади та їх прихожан и прийняли свідоме рішення, провели збори і перейшли до Православної церкви України, — наголошує Олександр Медведьов.
Депутати міськради ще 28 червня 2022 року ухвалили звернення до священнослужителів і парафій УПЦ, які діють на території Сновщини, із закликом провести збори вірян щодо визначення чи зміни канонічного статусу церков. Проте зборів так і не провели.
Частина парафіян ходить на богослужіння до храму Преображення Господнього, частина — до Свято-Миколаївського. Останні вважають цей храм своїм, бо не тільки надавали кошти на його спорудження, а й працювали на будівництві.
Джерело: газета “Гарт”, Марія Ісаченко
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.