Зробити стартовою Мобільна версія сайту Головна сторінка » Новини » Місто і регіон » Чернігівщина потерпає від мошок. Як від них відбитися?

Чернігівщина потерпає від мошок. Як від них відбитися?

 

Зараз відбувається піковий період розмноження мошок, їх буде багато в місті до другої половини червня. Еколог Юрій Карпенко пояснив, чому у Чернігові спостерігають рої комах, та чому цьогоріч їх більше, аніж зазвичай. З його слів, вони інтенсивно розмножуються через сприятливі умови — водопілля та помірні температури.

За словами еколога Юрія Карпенка, зараз звичне весняне явище для поліського регіону, яке повторюється кожні два роки.



"Вони (мошки, — ред.) протягом місяця з’являються, фактично на початку літа, кінці весни. Причин кілька: перша, це зміна холодного періоду теплим періодом часу. Друге — це висока вода, водопілля, навіть в цьому році повінь, яка дала свій поштовх для їх оптимальних умов. В природі цикл мошок піковий повторюється раз на два роки".

Піковий період популяції цих комах триватиме до другої половини червня, каже еколог. Людині дошкуляють лише самиці мошок, самі ж комахи є важливим компонентом для природи — ними харчуються птахи.



"Цикл розвитку їх обмежений, тобто протягом місяця. Зараз вийшло перше покоління, потім ближче до кінця травня буде наступне покоління, і так до кінця червня ми можемо сказати, що буде спад".
Окрім дискомфорту, укуси мошок можуть викликати й алергічні реакції в людей, каже сімейна лікарка Тетяна Андрущенко.

Щоб захистити себе від укусів, лікарка радить використовувати спреї та різноманітні засоби, як дорослим, так і дітям.

"Перша рекомендація — промити мильним розчином, чи проточною водою, обробити антисептиком, і вже після цього наносити будь-які засоби після укусів комах. Це можуть бути антигістамінні мазі, гелі. Вони зменшують свербіж, почервоніння, набряк".

Свербіж від укусу можна прибрати кількома способами, радить лікарка.

"У кожного є сода, розчин соди. Робиться одна столова ложка на 200-300 мілілітрів води, і можна розчином соди зробити компрес. Це теж зменшує виділення гістаміну. Можна використовувати для дітей олії - лаванда, гвоздика, ромашка, евкаліпт. Масло олії дві-три крапельки і накладаємо на компрес".

Якщо укуси викликають алергічні ускладнення — слід звернутись до лікаря.

Джерело: "Суспільне Чернігів"

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: мошки, еколог, Карпенко

Додати в:
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.
 

Коментарі (5)

Додати коментар
Anonim 21 травня 2023 г. (22:45) #[1]
До слез. Так и продолжайте!
Anonim 22 травня 2023 г. (19:53) #[2]
Буквально пару дней назад выпил зубровки с магазина и мошки практически "отстали". А на следующий решил попробовать не зубровку- и не помогло-кусали как и раньше! Вывод: от мошек т только зубровка! Чем больше тем лучше эфект
scorpion 25 травня 2023 г. (12:28) #[3]
Забули мабуть із якого часу у нас на чернігівщині й до самого Ніжина дошкуляють ці кляті мошки? Так я вам напомню, що вони тільки декілька років потому нам не дошкуляли, а так вони були весь час й всі люди ходили з опахолом із віточок. А коли заходили в тролейбуси й автобуси.... вікна були чорні від них й куди вони тільки не лізли... Потім, коли стало мало води в Десні, перестала виходити на заплаву, вони зникли. А в цьому році все відновилося. Вони зникнуть коли появляться стрекози, які їх знищать. Моя мама тут народилась біля Любича в селі, да й я прожив не один десяток літ тут й далі живу в Чернігові й все це знаю не гірше тих, що нам розповідають "по-наслышке". Так що ждіть стрикоз й жаб на водоймах. А якщо стрикоз не буде, то цей процес їх зникнення затянеться. Не треба вмішуватися в природу й їй заважати, і все буде добре. Раніше, ще в 60-и роки, коли я навчався в військовому училищі то на полігонах ми користувалися одеколоном "гвоздика" якій їх відганяв на деякий час, а зараз такого одеколону й не купиш, тому що у нього немає не запаху не спирту - вода за великі гроші. А те що продають за такі гроші від москитів теж брехня.Все направлено тільки на набиття своїх кишенів. Слава Україні.
Anonim 25 травня 2023 г. (20:01) #[4]
Відповідь на [3]
они вылетают с болотянки у берегов когда вода спадает ...пока вода падает они будут А вообще в детстве мы бегали с консервными коробочками на проволочке с трутовиками чтобы дымом отгонять или прыскались ЦВЕТОЧНЫМ олеколоном типа Гвоздика . Сирень или Вьетнамкой Звездочкой .Тогда репелентов небыло а одеколонов всяких полно .
Anonim 30 травня 2023 г. (00:07) #[5]
Відповідь на [3]
Не думаю що саме стрікози щось вирішують. Адже їх зазвичай побачиш лише біля водойм та й не багато, а мошки літають усюди. Скоріш банально вони не люблять спеки, тому влітку зникають, та й води стає менше. А це їх головний ареал для розмноження. Але після мошок з`являються комарі. Тому скоро буде.
 

Ваш коментар

Ім'я:
Коментар:
  Якщо у вас не виходить залишити коментар,
будь ласка, оновіть ваш браузер до останньої версії