У Мені скоротили кількість рятувальників і не тільки
«Корюківка перетягує ковдру на себе», — кажуть у Мені про зміни, які недавно сталися в місцевій пожежно-рятувальній частині. Через скорочення кількість особового складу тут зменшилася на 9 осіб — із 32 залишилося 23. Крім того, було вилучено і передано до райцентру дві одиниці пожежно-рятувальної техніки.
У ГУ ДСНС у Чернігівській області пояснюють: зміни відбулися в рамках проведення організаційно-штатних заходів і з метою підсилення Корюківської пожежної частини, обсяг роботи якої значно збільшився. Адже її особовий склад і техніка постійно залучаються для робіт у Сновській та Семенівській громадах, які все частіше й частіше обстрілюються ворогом. — До того ж на Корюківщині більше АЗС, у тому числі газових, більше об'єктів підвищеної небезпеки, лісгоспів тощо. Тож треба й більше засобів. Усе логічно, — вважає голова Корюківської ТГ Ратан Ахмедов. Проте менян такі аргументи не влаштовують. Багато хто переконаний. що в майбутньому практика «перетягування ковдри» триватиме і їхнє місто перетвориться на хутір.
Боляче сприйняли мешканці громади й інформацію про закриття Величківської школи (це філія І-ІІ ступенів опорного закладу менської гімназії). Хоча це було прогнозовано. Адже нинішнього навчального року другого і третього класів тут не було зовсім, в інших класах — від 3 до 9 учнів. Прогнози на 2023-2024-й ще більш невтішні. Згідно з інформацією відділу освіти Менської міськради, школярів у навчальному закладі (враховуючи той факт, що до 1 квітня не надійшло жодної заяви від батьків майбутніх першокласників) має залишитися всього 29. Частина з них мусила б перейти на індивідуальне навчання. Тож їздитимуть на уроки в гімназію.
Ще одна неприємна новина — через недостатню фактичну наповнюваність дітей у групах менського дитсадка «Калинонька» (останнім часом кількість вихованців зменшилася тут на майже два десятки) було прийняте рішення про закриття в закладі однієї групи. Щоправда, якщо ситуація з відвідуванням дітей покращиться, депутати обіцяють повернутися до розгляду питання про функціонування групи.
Разом з тим, згідно з матеріалами останньої сесії Менської міськради, у громаді — одній із перших в Україні — розроблено і затверджено План відновлення та розвитку. Його розробкою займалася робоча група під супроводом експертів проєкту «Надання експертної і технічної підтримки уряду та обласним адміністраціям у розробці й імплементації (реалізації. — Авт.) планів відновлення», який втілюється в життя за підтримки уряду Великої Британії. Цей план визначає перспективи розвитку громади на найближчі роки і включає в себе заходи щодо соціального захисту населення, розвитку інфраструктури та економічного розвитку.
«Він дозволить нам працювати над важливими проєктами разом із міжнародними партнерами», — повідомляється на сайті міськради.
ДО ТЕМИ
Один з останніх проєктів, що реалізується на Менщині за сприяння міжнародних партнерів, спрямований на покращення доступності та якості питної води на території громади шляхом очищення та облаштування колодязів у населених пунктах. Інший (у рамках Програми DECIDE) покликаний зробити освіту в громаді більш демократичною та ефективною.
Джерело: газета “Гарт” від 11.05.2023, Марія ІСАЧЕНКО
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.