Через скажену лисицю, що бігала Меною, оголосили карантин
Фото ілюстративне
Лисиця, що бігала Меною була хворою на сказ. Це підтвердили в Менській міськраді, посилаючись на результати лабораторних досліджень.
Нагадаємо: руду лиходійку помітили в місті 8 квітня після полудня. Потім її бачили в різних місцях, у тому числі людних—неподалік гімназії, лікарні. Очевидці стверджували, що лисиця, перш ніж її виявили задіяні служби, кидалася на собак, що були на самовигулі. Причому не лише на бродячих, а й на домашніх.
— Це створює пряму загрозу для мешканців міста й домашніх тварин, - наголошують у міськраді, закликаючи менян перевірити дати щеплення своїх собак і котів проти сказу. Якщо термін дії вакцини минув, щеплення лртрібно повторити.
А перше (щодо собак) ветслужба рекомендує робити ще цуценятам — у віці від 12 до 16 тижнів. Це має забезпечити оптимальну відповідь імунної системи тварин на вакцину. Потім, для досягнення стабільного захисту, проводити ревакцинацію раз на 12 місяців щороку, інакше в зараженого пса не буде шансів вижити, адже ліків проти сказу не існує.
Фахівці стверджують, що більшість невакцинованих собак помирає протягом 10 днів після зараження. Перед цим вони втрачають апетит — іноді навіть зовсім відмовляються від їжі, стають більш агресивними, ніж зазвичай, мають підвищену температуру тіла.
Тож менські власники нещеплених чотирилапих, які випускали їх вільно гуляти вулицями, пережили неабиякий стрес: а що, як собака приніс додому смертельний вірус? А разом із ними — й інші мешканці Мени, адже лисиця могла заразити й бездомного пса, який може напасти на вулиці. Тим більше що заспокоюватися рано: інкубаційний період при сказі в собак триває від одного до десяти тижнів.
З огляду на обставини влада ввела карантинні обмеження у Мені та в сусідніх селах — Феськівці і Величківці — терміном на 60 днів.
Джерело: газета "Гарт", Марія ІСАЧЕНКО
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.