Військові попросили відзначити майстра на віс руки з села Травневе
Одну з нагород - Почесну грамоту і нагрудний знак — від Чернігівської облради, які були вручені останнім часом, отримав житель невеличкого села Травневе що на Городнянщині, Олександр Назимко. 3 ініціативою відзначити його патріотизм, активну громадянську позицію і допомогу ЗСУ звернулися військові.
- Чим довше я з ними спілкуюся, тим більше гордості за них. Був би молодший, пішов би з цими хлопцями і у вогонь і в воду, — каже Олександр Якович. — У минулорічному серпні мені виповнилося 70. Знав, що це неможливо, та так хотілося зібрати за святковим столом усіх захисників, з якими я став однією сім'єю з початку повномасштабної війни.
Деякі все ж таки змогли заглянути. Подарували сучасний мобільний телефон тепер ми постійно на зв язку.
Військові почали звертатися до Олександра Яковича, дізнавшись, що в нього не тільки золоті руки, а й укомплектована всім необхідним. Для ремонту техніки майстерня. - Верстати старенькі, але працюють. Зламаються полагоджу. Справа звична змолоду слюсарював на заводі «Агат» (з виробництва кольорових телевізорів) у Городні. Завжди намагався навчитися чогось нового: починав складальником радіоелектронної апаратури, потім освоів професії токаря, слюсаря-ремонтника. Чоловік мусить уміти все. Так часто говорив мій батько, який був ковалем.
Через ці уміння, сміється, коли після строкової повернувся на підприємство, ганяли з дільниці на дільницю.
Був постачальником, потім мене призначили начальником транспортної дільниці. Там було 80 одиниць техніки і купа проблем. Коли все налагодили, думав, працюватиму тут до пенсії. Та при заводі на той час створили підсобне господарство (підприємство отримало землі бригади тодішнього колгоспу імені Попудренка у Травневому. Авт.). і мене перекинули туди - призначили його керівником.
З'явилася можливість спробувати себе ще в одній галузі сільському господарстві. А роботи там теж було непочатий край. Та я ніколи її не боявся.
З часом у Травневому виросли нові ферми, ремонтна майстерня, приміщення для переробки вирощеної сільгосппродукції, овочесховище, котельня.
Однієї тільки великої рогатої худоби було більш ніж 200 голів. Збиралися відкривати ковбасний цех.
Ми постійно посідали перші та другі місця у змаганні серед підприємств Міністерства засобів зв'язку СРСР, - згадує Олександр Якович.
Згодом по досвід до Назимка стали приїжджати з усіх куточків колишнього Союзу.
У 1999-му завод збанкрутував і Олександр Якович почав «освоювати нові горизонти» — у РЕМі. Звідти й на пенсію пішов. Але роботи менше не стало — посипалися замовлення від підприємців, приватних осіб і на деталі, і на ремонт.
А минулого року почали звертатися військові. Для них майстер не шкодував ні сил, ні часу, ні коштів — адже багато чого доводилося купувати самому.
- Головне — дружина не сварить, — посміхається — Знайшов таку, яку шукав. Два шлюби розпалися. Обидва - через 7 років. А з Ларисою ми разом уже 30.
- Кохання, на жаль, довго не живе Та коли після нього з'являються повага і розуміння — тоді кожен день в радість.
Про це він говорив зі своїми дітьми — дочкою від першого шлюбу та сином від нинішнього і говорить з військовими. Бо це сьогодні вони — захисники, коли ж закінчиться війна, холості стануть чиїмись чоловіками, батьками, а ті, що вже одружені, повернуться до сімей, що так сильно на них чекають. Головне — щоб повернулися.
Плати за свою роботу майстер не бере.
Віддаю замовлення, і хлопці завжди запитують:«Що з нас?» А я завжди кажу: «З вас - Перемога. І щоб після неї були щасливими».
Джерело: газета “Гарт” від 30.03.2023, Марія ІСАЧЕНКО
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.