Досвідчена городниця Любов Капліна розповіла секрети вирощування розсади
Після тривалої холодної зими кожний завзятий городник з великим хвилюванням береться за улюблену справу - вирощування розсади, планує асортимент та кількість городини, щоб забезпечити сім’ю.
В багатьох свої перевірені методики, правила. Про свої перевірені розповідає досвідчена городниця Любов Капліна. Любов Федорівна родом з Малого Устя і зі шкільних років разом з мамою займалася розсадою. Проживаючи в Сосниці і працюючи на керівних посадах - директоркою санепідемстанції, потім головним лікарем Сосницької лікарні - не забувала про городництво. А потім відкрила магазин насіння (на Горі). А нещодавно магазин перемістився ближче до центру, у приміщення, де раніше працював будинок школяра (навпроти магазину «Лілея»). Асортимент насіння став ще ширшим. Отож жінка залюбки поділилась з читачами своїм досвідом вирощування помідорів та перців.
За її словами, основними найважливішими чинниками в досягненні щедрого врожаю залишаються: якісне насіння, здорова розсада, родючий грунт, природні умови (температура, світло), добрий догляд за рослинами.
- У магазині «Насіння від Любаші» в продажу широкий асортимент насіння овочів, квітів, салатів, спецій різних фірм виробників як вітчизняного, так і зарубіжного напрямків. Для посіву насіння на розсаду пропонуємо якісний грунт різної фасовки, грунт для посадки, пересадки квітів, хвойників, кущів. Для покращення структури грунту і умов життєдіяльності рослин в магазині в наявності різні добавки до грунту, а саме: вермікуліт, агреперліт, кокосовий субстрат, мох сфагнум, - розповідає Любов Капліна.
Для посадки насіння сучасна промисловість рекомендує зручні ємності, а саме: пластикові касети з висувним дном, торф’яні стаканчики та таблетки, різні пластикові форми. Увесь перелік товарів даного виду радо запропонують у магазині.
З давніх-давен наші прадіди сіяли та садили за місяцем. Таких правил дотримується Любов Федорівна і рекомендує не відхиляти давні надбання і обов’язково використовувати посівний календар, щоб звести до мінімуму ризики при вирощуванні та догляді за рослинами.
Найпростіший спосіб обробки насіння перед сівбою: прогріти на батареї 4 години, а потім замочити в розчині соку алое (1 ч.л. на 1 склянку води на добу).
А ще 1 ст. л. деревного попелу плюс 1 г борної кислоти залити 1 л води, перемішати, занурити насіння в бавовняній торбинці на ніч, а потім висівати.
ПОРАДИ ВІД ЛЮБОВІ КАПЛІНОЇ
Жовті плями на листях розсади - необхідно обробити двічі з інтервалом в 5 днів розчином хлору заліза (1 г залізного купоросу розчинити в 1 л води).
Листя набуває фіолетового відтінку — при холоді і нестачі форфору - підгодувати рослини розчином суперфосфату (3-4 г = 2/3 горошинки на 1 л води. Щоб допомогти розсаді здолати стрес, обприскати епіном чи аміностаром згідно інструкції (є ще інші препарати циркон-плюс, епін-актив).
Сіянці бувають блідими й витягуються - при нестачі світла й занадто теплому повітрі. Необхідно доосвітлювати розсаду по 2-3 години вранці та ввечері та в хмарну погоду упродовж усього дня.
Рослини обприскати за інструкцією гуматом калію.
Розсада завмерла та не росте - необхідно підготувати її настоєм попелу (1 ст. л. попелу з дерева залить 1 ст. гарячої води, настояти добу, процідити, довести об’єм до 1 л води та полити.
Тала вода ідеальна для поливу будь-яких рослин.
КОРИСНІ ПОРАДИ-ДОБАВКИ ПРИ ВИРОЩУВАННІ РОЗСАДИ:
- до появи третього справжнього листочка обприскувати сіянці з пульверизатора;
- наливайте воду в піддон - це прискорить розвиток кореневої системи рослин;
- щоб перець і томати довше плодоносили і давали багатий урожай фахівці рекомендують поливати розсаду кремнієвою водою. На добу опустіть у відро з водою жменю кременя, потім витягніть камінці та залиште рідину ще на дві доби;
- раз на 2-3 тижні поливайте розсаду перцю, баклажанів і огірків нерозбавленим настоєм яєчної шкаралупи (висушену шкаралупу 3-4-х яєць подрібнити у кавомолці, залить 1 л. окропу, настоять 5 днів.
Для підживлення розсади, рослин, дерев, кущів магазин пропонує великий асортимент добрив ор- гано-мінеральних, комплексних, добрив з різноманітними для позакореневого, кореневого використання. Магазин рекомендує познайомитись, а потім і використовувати на городах та в садах для підвищення врожайності з асортиментом антистре- сантів, стимуляторів росту, а також застосуванням добрив. Приємних клопотів!
Джерело: газета “Вісті Сосниччини” від 23.02.2023, Олена КУЗЬМЕНКО
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.