Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » У прикордонному з Білоруссю селі люди живуть у тиші, але уважно спостерігають за сусідами

У прикордонному з Білоруссю селі люди живуть у тиші, але уважно спостерігають за сусідами

 

Уже місяць не вщухають чутки про можливий повторний на­ступ російських військ на Київ із Півночі України. Одним з імовір­них маршрутів називають Чер­нігівщину. Причому останніми днями такі розмови лише поси­лилися. Особливо після повідо­млення Центру національного спротиву про те, що в Крупейки Лоєвського району Білорусі (це всього за кількасот метрів від кордону з нашою областю) звезли російських найманців.



Крупейки за два кілометри від Лоєва. Обидва населених пункти розмі­щені на березі Дніпра. А на протилеж­ному березі річки — Україна. Зокрема Ріпкинська громада. Найближчі на­ші села Кам’янка і Задеріївка. За даними Центру національного спротиву саме в Крупейки недавно прибули дві групи бойовиків (по 80-90 чоловік) із приватної військової компа­нії “Ліга", що входить до складу росій­ської ПВК “Вагнер”. Повідомляється, що в розпорядженні найманців перебувають легкоброньована техніка тентовані вантажні автомобілі. На додачу їх­ні групи посилені інженерними підрозділами. Одним з можливих сценаріїв автори публікації називають спробу зімітувати обстріл білорусі Збройними силами України. Адже найманцям нібито вже доставили і 300 комплектів української військової форми, яку росіяни захопили на складах у Херсонській області.

Масла у вогонь підливає і той факт, що з 22 грудня Білорусь запровадила обмеження на в'їзд, тимчасове пере­бування та пересування в Лоєвському, Брагинському та Хойницькому районах Гомельської області. Та чи є реальний привід для додаткових хви­лювань? Ми звернулися з цим запи­танням до представників оперативно­го командування «Північ». І отримали таку відповідь:«Обстановка в зоні від­повідальності Сил оборони на Черні­гівщині залишається стабільною, без суттєвих змін. Ворог зберігає військову присутність вздовж кордону. Ознак формування наступаль­них угруповань противника не вияв­лено».

Прикордонники теж заспокоїли.
- Уздовж російської ділянки кордо­ну ситуація ніяк не змінилися. Ми що­денно фіксуємо обстріли з мінометів і ствольної артилерії. В окремих випад­ках обстрілюють “Градами”. Скупчення військової техніки чи явної загрози наступу станом на зараз ми не бачимо. Що стосується білоруського кордону, то провокацій на цей момент немає. Ситуація контрольована, сказала на­чальниця пресслужби Чернігівсько­го прикордонного загону підполков­ник Галина Шеховцова.

Наостанок телефонуємо в Задерїівку. яка всього за кілька кілометрів від бі­лоруських Крупейок.

- У нас тиша. І слава богу! — го­ворить місцевий староста Дмитро Бачурний — Мешканці сусідньої Кам'янки (вона трохи ближче до кор­дону) розказують, що вночі бачать, як у Лоєві постійно горять ліхтарі. Однак люди помітили це ще в перші дні повномасштабного вторгнення. 3 тих пір нічого не змінилося. Ми теж чули, що в Крупейки буцімто звезли найманців але місцеві їх не бачили і не чули. Жод­них пострілів (навіть з автоматів) чи пе­реміщення ворожої техніки вздовж річ­ки не було. Якби хтось щось помітив, то вже все село стояло б на вухах. Тим па­че що люди в нас відповідальні. Щойно бачать щось підозріле — одразу теле­фонують мені.

До слова, більшість військових екс­пертів переконані, що росіяни ще раз спробують піти з півночі. Називають ли­ше різні строки січень, лютий. Деякі вважають, що це буде квітень. Про ви­соку ймовірність повторного наступу на столицю заявив і Головнокоманду­вач 3С Валерій Залужний. В інтерв’ю британському журналу «The economist» він розповів, що рашисти готують 200 тисяч мобілізованих Однак вирі­шальним моментом буде обстановка на фронті. Якщо цієї зими ЗСУ продовжать успішний контрнаступ на Півдні чи на Сході України, то ворог буде вимушений кинути всі накопичені сили гуди.

Джерело: газета “Гарт” від 29.12.2022,  Олексій ПРИЩЕПА

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Білорусь, Задеріївка

Добавить в: