Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Колишній АТОшник, якого здав росіянам друг-сусід, буде просити суд обрати найм'якішу міру покарання

Колишній АТОшник, якого здав росіянам друг-сусід, буде просити суд обрати найм'якішу міру покарання

 

У Чернігівському райсуді почали розгляд справи 23-річного Максима Криволапа з Буянок Ріпкинської громади. Йо­го обвинувачують у держзраді. За версією слідства, під час окупації села хлопець був інформа­тором рашистів і, серед іншого, йому пред’являють те, що здав їм свого односельця — Романа Артеменка (йому 30 років), який свого часу був в АТО. Окупанти побили Романа до півсмерті, ви­везли на кладовище і кинули там помирати.



Фото - "Суспільне Чернігів"

Село Вишневе шо за 2 кіло­метри від Буянок, стало відоме тим, що росіяни облаштували там свій штаб, а ще — сумнозвісну ка­тівню, куди звідусіль звозили на до­лити колишніх атовців і всіх, хто зда­вався їм підозрілим. Виявляла не­угодних російська контррозвідка, а допомагали місцеві колаборанти. У Буянках тим, хто здав своїх, був Максим Криволап. Принаймні так стверджує слідство.

- Він передавав дані про без­пілотним, які бачив над Буянками, адреси місцевих мешканців, що брали участь в АТО та осіб, які мають зброю і вороже налаштовані до рф. Все це було з метою ней­тралізувати партизанську боротьбу і таким чином зберегти бойовий по­тенціал росії в цьому регіоні, — зачи­тав обвинувачення прокурор.

Окрім держзради Криволапу ін­кримінують незаконне зберігання боєприпасів, оскільки під час обшу­ків у нього знайшли три тротилових шашки. Звідки вони у нього взяли­ся, односельці не знають Натомість розказують, що Максим із багато­дітної сім’ї, має брата і трьох сес­тер. Він наймолодший у родині. Діти рано зосталися без батька (помер у 2007-му), мати ж згодом вдруге ви­йшла заміж і перебралася в сусіднє Новоукраїнське. Тож останнім часом Максим мешкав удвох із братом (се­стри замужем, живуть окремо). Піс­ля школи відучився на тракториста. Та за фахом не працював. Зрідка підпрацьовував у місцевого фермера, влітку випасав корів за гроші.

На початку березня Максима ра­зом із Романом Артеменком росіяни вивезли на допити у Вишневе. Там він і розповів окупантам, що його друг учасник АТО (був у 2017-2018 роках зазнав поранення).

— Того дня Максим прийшов до мене додому. Сам. Сказав: «Привіт, як ти? Може, чаю поп'ємо?». Я його впустив, а за кілька секунд у хату ввір­валися росіяни, — пригадує Роман.

Нам закрили очі скотчем і повезли в невідомому напрямку. Їхали ми не­довго, тож я здогадався, що нас при­везли у Вишневе. Там спустили в під­вал дитсадка. Мене посадили в од­не приміщення, а Максима - в сусід­нє за стіною. Нас стали допитувати, бити. Я чув, як у нього запитали: «Ар­теменко — атовець?» Максим відпо­вів: «Так, він атовець. Це точно». Йо­го протримали ще хвилин 40 і, як потім з'ясувалося, повезли додому, а мене продовжили гамселити.

За словами односельців, після цього випадку Максим повернувся до­дому добряче побитий, а потім регу­лярно ходив до ворожого блокпоста. Одні кажуть, що його змусили відміча­тися, другі — що там він передавав ін­формацію й отримував за це сухпайки. Романа ж рашисти утримували у підвалі упродовж трьох діб і весь час били.

— Лупила, по всьому тілу, окрім обличчя. Допитували, де позиції, в яких частинах служать мої колишні побратими, де служить мій брат (він теж атовець), — продовжує Роман.

- Я брехав їм, тому щоразу били дужче й дужче. Я вже й не слодівався повернутися додому, подумки прощался з усіма. Та зрештою мене непритомного вивезли на кладовище і викинули там. Добре, що йшла якась бабуся і побачила мене. Поли­ла водою — я отямився. Місцеві до­правили мене машиною додому (бо сам іти не міг), а наступного дня од­носельці відвезли в ріпкинську лікарню. Там прооперували праву ногу бо в одному місці сильно запеклася кров. І її видалили.

— Ви Максима давно знаєте?
— 7 років. Весь цей час спілк­увалися, дружили. Розказують, що він здав усіх, бо рашисти погрожували розправою його рідним.

— Він вибачення у Вас не просив?
Після того ми з ним іще не бачились. Бо в лікарні я пробув із місяць, а коли повернувся, - Максима вже забрали.

— Тримаєте зло на нього?
- Чесно кажучи, ні. Звісно, мені боляче, що він так вчинив, але я його розумію. На суді проситиму мінімальне покарання.

За держзраду, скоєну в умова воєнного стану, Максиму Криволапу світить 15 років тюрми або довічне ув'язнення. Зараз він у СІЗО. Найближче судове засідання у призначено на 12 січня.

Джерело: газета “Гарт” від 22.12.2022,  Юрій Нікітін

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Артеменко, Криволап, Буянки, Вишневе, держзрада

Добавить в: