У Чернігові судитимуть майора-перебіжчика

 

2 квітня Чернігівська спеціалізована прокуратура у сфері оборони переда­ла до суду обвинувальний акт щодо ма­йора чернігівського 105-го прикордон­ного загону імені Володимира Велико­го Олександра Кияшка, який у грудні минулого року перейшов на бік росіян і дав інтерв’ю пропагандистському теле­каналу «росія-1». Судитимуть його зао­чно. Втікачу інкримінують держзраду (ч. 2 ст. 111 ККУ), дезертирство (ч. 4 ст. 408 ККУ) і привласнення військового майна (ч. 4 ст. 410 ККУ) бо, тікаючи, він прихо­пив із собою захищений від прослуховування службовий планшет.



Кияшку 44 роки. Він уродженець Чернігова. Службі в ЗСУ віддав 23 роки. Із вересня 2021-го обіймав посаду начальника відділен­ня зв’язку та інформаційних систем 105-го прикордонного загону. Отримував понад 50 тисяч гривень за місяць. Здавалося б, мав усе: і високий статус, і солідну зарплату. Та все одно переметнувся на бік ворога...

Сюжет із Кияшком вийшов на російсько­му телебаченні 29 грудня 2023-го в ефірі про­грами «Весті». У кадрі крупним планом показа­ли службове посвідчення прикордонника і йо­го самого. «А вот с Александром Кияшко слу­чай особый. Майор-связист, носитель больших секретов рассказывает много интересного о современных реалиях украинской пограничной службы. Он приехал в россию и уже работает на пользу нашей страны», — говорить закадровий голос. Після чого слово дали перебіжчику, котрий, то підводячи очі до стелі, то опускаючи їх, сказав на камеру: «Я принял решение пере­йти на сторону российской федерации, пото­му что не хочу участвовать в боевых действиях. Политических взглядов руководства Украины не разделяю».

Фрагмент відео зі зрадником миттю роз­летівся українськими соцмережами. Побачили його й товариші Кияшка по службі. І, кажуть, бу­ли ошелешені таким «одкровенням». Хоча про зникнення майора в Держприкордонслужбі вже знали. Бо ще 22 грудня він мав повернутися на службу з відпустки. Проте не зробив цього. З України Кияшко виїхав 4 грудня через пункт пропуску «Шегині» на Львівщині. Його на 15 днів відпустили в німецьке місто Гамбург, де він мав провідати дружину з дитиною. Імовірно, майор ретельно спланував втечу, оскільки ра­порт на отримання відпустки подав іще в жов­тні 2023-го. А в листопаді його підписали і на­дали дозвіл на виїзд. З території Євросоюзу Ки­яшко потрапив до Туреччини. А звідти — в росію. Останнє його відоме місцеперебування — москва.

За фактом держзради і дезертирства слідчі Державного бюро розслідувань порушили кри­мінальне провадження ще 29 грудня — зра­зу після того, як у ворожих ЗМІ вийшов сюжет із Кияшком. Тоді ж правоохоронці влаштували й обшуки за місцем служби майора. Встанови­ли, що всього за кілька днів до виїзду з Украї­ни Кияшко отримав у користування захищений комплект супутникового зв’язку. Однак службового планшета, що входив до його скла­ду, не знайшла Втікач забрав його із собою. Са­ме тому експрикордонника звинуватили ще й у привласненні військового майна.

Підозру Кияшку оголосили 28 лютого. Оскільки вручити її особисто в руки слідчі не могли, то діяли в передбачений законом спо­сіб: оригінал надіслали за офіційною адресою проживання військового, а копію вручили йо­го батькові. Також розмістили відповідне ого­лошення в газеті «Урядовий кур’єр». За місяць (21 березня) перебіжчика оголосили в міжнародний розшук. росія його, звісно ж, не ви­дасть. Проте тепер виїхати за межі рф Кияш­ко навряд чи захоче — побоїться, що його за­арештують і передадуть Україні. А тут на ньо­го чекатиме покарання — до 15 років тюрми або ж довічне ув’язнення.

Провадження роз­глядатиме Новозаводський райсуд Черніго­ва. Днями там призначили колегію суддів, яка слухатиме справу. І хоча вирок винесуть зао­чно, навіть у росії запроданець не зможе почу­ватися спокійно. Адже недавно там ліквідували екснардепа і зрадника Іллю Киву, пропагандис­та Владлена Татарського і ще кількох ворогів України. «Усі вони віддають кармічні борги пе­ред українським народом», — сказав в одному з коментарів голова СБУ Василь Малюк. Хто знає, може, колись повернути «кармічний борг» доведеться й Олександрові Кияшку...

Джерело: газета “Гарт”, Олексій Прищепа

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: держзрада, прикордонник, Кияшко

Додати в:
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.
 

Коментарі (6)

Додати коментар
Anonim 12 квітня 2024 г. (19:57) #[1]
А як його через кордон випустили з цим супер оху..секретним планшетом ? там же не котики . цуценятка були .
Аноним 13 квітня 2024 г. (20:45) #[2]
Отримував понад 50 тисяч гривень за місяць. Здавалося б, мав усе: і високий статус, і солідну зарплату. Смешно до слез. Когда эту зарплату начали платить и за что? Воины кровью зарабатывают эти деньги, а вот жирные депутаты имеют намного больше и ничем не рискуют.
Аноним 13 квітня 2024 г. (20:48) #[3]
Проте тепер виїхати за межі рф Кияш­ко навряд чи захоче %u2014 побоїться, що його за­арештують і передадуть Україні. А мы вообще не можем выехать из страны, нас власть не выпускает. Боится чтобы все не поудирали от такой хорошей жизни.
Петрович 15 квітня 2024 г. (02:24) #[4]
Це видно операція есбеу
Anonim 15 квітня 2024 г. (20:06) #[5]
Интересно а кем представлена сторона защиты обвиняемого на этом суде ? Кто адвокат .?
Anonim 19 квітня 2024 г. (12:35) #[6]
Відповідь на [5]
Можешь подрядиться ты!
 

Ваш коментар

Ім'я:
Коментар:
  Якщо у вас не виходить залишити коментар,
будь ласка, оновіть ваш браузер до останньої версії