Батько Юрія Сидоренка, якого розірвало гранатою в Ічні вижив, тільки тому що присів
19 жовтня в Ічні поховали 28-річного Юрія Сидоренка. Точніше залишки від молодого хлопця, які поліціянти зібрали у пакет на місці вибуху.
Біда сталася між десятою та одинадцятою годинами дня 18 жовтня. На той час вдома був 52-річний батько Василь. Він бачив, як син вносив у хату щось, схоже на гранату. Навіть насварив його. Та той не послухав. Мабуть, якби знав чим все закінчиться, то, напевно забрав би небезпечну річ. А так продовжував у другій кімнаті дивитися телевізор. Раптом у кухні щось засичало. Чоловік побачив чорний дим, потім яскравий спалах і стався вибух. Гранату розірвало прямо в руках сина. Про це розповіли сусіди.
Звук від вибуху був настільки гучний, що його чула вся округа.
- Я саме йшла сусідньою вулицею, як почула той вибух, - розповіла одна із місцевих жительок. - Спочатку подумала, що десь спрацював дрон чи ракета, але до того ніякого звуку не чула. Подивилася навколо - диму не побачила. Тож подумала, що то, ймовірно, десь шину розірвало чи балон. Лише вранці почула про біду у Сидоренків.
Наслідок вибуху виявився страшним: хлопця пошматувало до смерті, а господарю посікло скалками ноги, поперек та низ живота. Із ноги бив струмінь крові, бо зачепило артерію. Щоб не стекти кров’ю, він затис рану пальцем і зателефонував сусідові, щоб викликав швидку. Медики вчасно надали допомогу і відправили до реанімації. Його прооперували та стабілізували стан.
За словами медиків, стан пацієнта важкий. У нього проникне уламкове поранення черевної порожнини з пошкодженням тонкого кишківника. Також множинні уламкові ураження нижніх кінцівок, сід- ниць та поперекової ділянки, крім того, зламана права мала гомілкова кістка.
- Якби не присів, як почув вибух, то й мене уже не було б, - переказують сусіди Василеві слова.
- Батько житиме, а Юрка шкода, - говорить молодший брат Олександр Сидоренко, який нині служить у Нацгвардії.
Наразі правоохоронці встановлюють походження боєприпасу. Про це міг би сказати загиблий, якби був живим, та на жаль...
Хоронили його у закритій труні. Олександра відпустили на похорон на десять днів, далі - знову на службу. Його допитували поліцейські. Каже, що про вибухівку не знав, бо вдома не був від березня, відколи записався добровольцем у військкоматі.
Як тривала похоронна процесія на кладовищі, у небі з’явився наш винищувач. Він летів до кордону. Повертаючись, розвернувся над кладовищем, зробив «свічку» і ліг на запланований курс. Очевидці тоді говорили, що таким чином пілот вшанував пам’ять померлого. Можливо, думав, що віддає останню шану захиснику. А, може, так заведено у льотчиків...
Правоохоронці порушили кримінальну справу за статтею 115 ККУ «Умисне вбивство» з приміткою нещасний випадок.
Поліція нагадує: категорично заборонено наближатися до підозрілих предметів, боєприпасів чи снарядів, торкатися, пересувати їх чи брати до рук. Не намагайтеся розібрати вибухонебезпечні предмети або пристрої. Не приносьте та не зберігайте їх вдома. Одразу повідомляйте про небезпечну знахідку до поліції.
Поліцейські вкотре радять громадянам не наражати себе та навколишніх на небезпеку і здати до поліції незареєстро- вану зброю, набої та вибухові пристрої, якщо ці речі зберігаються незаконно. Пам’ятайте, добровільна видача зброї та набоїв звільняє від кримінальної відповідальності.
Проте, якщо у громадян зброя вилучається поліцейськими, то вони притягуються до кримінальної відповідальності за частиною 1 або частиною 2 статті 263 «Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами» Кримінального кодексу України. Недобросовісним власникам заборонених предметів загрожує до 7 років позбавлення волі.
Ніна НАЛИВАЙКО, газета "Трудова слава"
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.