Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Женці аграрія Михайла Шумейка збирають пшеницю, але чекають кукурудзу — заробітки більші

Женці аграрія Михайла Шумейка збирають пшеницю, але чекають кукурудзу — заробітки більші

15 липня, у п’ятницю, комбайни приватного підприємства «Агропрогрес» вийшли в поле. Почались жнива озимої пшениці. Поряд зі збиральною технікою — автівки з діжками води.



— Хто зараз у полі потрібніший: комбайнер чи водовоз?

— Без води зараз важко, але якщо і комбайнер до дощу не збере врожай, буде біда, — зважує важливість кожного Михайло Шумейко, керівник ПП «Агропрогрес» (Горбачі, Бобровиччина). — Та на першому місці — здоров’я і безпека людей. Не дай Бог, у таку спеку іскринка — і пожежа на полі є. Треба вода. На випадок лиха, перед тим як зайти комбайну в поле, спочатку ділянку обдисковуємо (розпушування, кришіння верхньої частини грунту, таким чином відмежовують одну ділянку пшениці від іншої, у разі пожежі менша територія постраждає, поки загасять. — Авт.).

— Чи буде через аномальну спеку зарплата комбайнера вища?

— У нас уся техніка імпортна, з кондиціонерами. Агрономи на полі не витримують високих температур, сідають у комбайни, щоб охолодитися. Бо в машині приємніше, ніж на вулиці.

— Часто комбайнери, щоб більше заробити, просяться працювати по одному. Як у вас?

— Минулі роки бувало. Нині вимагаємо по двоє, щоб мінялися. Може бути поломка, а на вулиці плюс 35. То треба бути удвох.

— Скільки в сезон за місяць отримує хороший комбайнер?

— По-різному. На пшениці — менше. Бо робочий день коротший, від роси і до роси. О восьмій ранку виїхав, о 21.00 — стали. На пізніх культурах, як кукурудза, можна і довше працювати. То і заплата відповідно більша. Можна і 60 тисяч гривень за місяць заробить. Отож комбайнери чекають кукурудзу. Хоч гроші чималі, але ж і робота нелегка.

— Не важча ж, ніж 30 років тому.

— Понятне діло, — погоджується Михайло Якович. — Я з 1991 року агрономом був. Пам’ятаю і «Ниви», і «Єнісеї» (техніка радянських часів. — Авт.). Тоді б комбайнера тільки зуби білі були, а сам чорний, мокрий. Зараз складність в іншому — комп’ютеризація. Сучасна техніка вимагає молоді. Які б знамениті професіонали колись не були, тепер, коли до комп’ютерів доходить, вони розгублюються.

— Добрий цьогоріч урожай пшениці?

— Пшениця непогана за якістю, але трохи придавило сонце, місцями погоріла. На одному полі урожайність шість з половиною - сім тонн з гектара, на іншому — п’ять з половиною. У середньому — шість тонн з гектара. Розраховували на сім, але то невелика біда. Горе було минулого року на півдні України, коли зовсім урожаю не було. Маю друзів на Одещині, Миколаївщині, цього року намолочують п’ять тонн з гектара, то це для них щастя! Нам же до запланованого врожаю не вистачило одного дощу, як студенту ночі перед іспитом.

Вікторія Товстоног, «ВісникЧ» №29 (1836) від 22 липня 2021

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Шумейко, жнива, пшениця, Товстоног, ВісникЧ

Добавить в: