Дебют і чудове досягнення чернігівських «колосовців»
Приємною, радісною подією у спортивному житті Сіверського краю стала перша спартакіада серед команд сільських та селищних територіальних громад області, яка минулої суботи назвала чемпіонів і призерів змагань на чернігівському стадіоні «Юність».
Розпочалися змагання урочистим відкриттям, під час якого учасників тепло привітала перша заступниця голови обласної ради, прославлена чемпіонка, заслужена майстриня спорту України з біатлону Ніна Лемеш. Вона побажала спортсменам і спортсменткам високих результатів і нагадала, що днями в Токіо стартують Олімпійські ігри. А далі іменита гостя виконала почесну місію, вручивши запашні короваї капітанам команд.
Ніна Лемеш
Вітаючи присутніх, колосівський голова Ігор Хамко зазначив, що у цей складний фінансовий час провести ці змагання стало можливим завдяки підтримці обласного осередку Національного олімпійського комітету, депутатів обласної ради, спонсорів.
Дострокова перемога киїнських футболістів
Неабиякі пристрасті завирували на футбольних майданчиках спартакіади. Справжню чемпіонську гру продемонстрували футболісти з Киїнки. Вони здобули перемоги над командами Тупичева – 1:0, Олишівки – 2:1, Ріпок – 3:1 та Нової Басані – 2:0, і достроково за тур до завершення, здобули золоті медалі. На вищу сходинку п’єдесталу пошани піднялися Володимир Гавриленко, Олексій Вінник, Дмитро Задерецький, Дмитро Залозний, Андрій Новик, Леонід Ярмоленко, Стас Шостак, очолювані капітаном Леонідом Поляковим, який став одним з кращих бомбардирів турніру. А срібні та бронзові медалі вибороли гравці Тупичівської і Лосинівської територіальних громад. Зокрема, лосинівці встановили рекорд спартакіади, забивши у ворота новобасанців сім голів.
Рекордні досягнення гирьовиків
Найсильніших учасників спартакіади визначили змагання з гирьового спорту. Неодноразово над гирьовим помостом спалахували оплески глядачів. І було від чого дивуватися. У ваговій категорії понад 78 кг унікальний результат продемонстрував Михайло Романченко з села Шатура Лосинівської громади. Цей кремезний козарлюга, який готується до свого шістдесятирічного ювілею, підняв 24-кілограмову гирю 190 разів і зупинився, бо його результат уже набагато перевершив показники суперників.
Чемпіон у короткому інтерв’ю зазначив, що ще з молодості захоплювався гирьовим спортом і неодноразово виборював чемпіонські звання серед важкоатлетів спортивного товариства «Колос». Але численні хвороби, участь у ліквідації аварії на ЧАЕС негативно позначилися на здоров’ї та самопочутті. І лише після десятирічної перерви цієї зими знову розпочав тренування з гирями. Оновлена техніка, сила волі, бажання і цілеспрямованість принесли рекордний результат. Молодець! Скажімо, набагато молодший Мирослав Величко з Нової Басані у свій день народження виштовхнув металевий снаряд до ста разів.
Мирослав Величко
Серед гирьовиків у ваговій категорії до 78 кг приємно подивував Віктор Іваненко з Куликівки. Незважаючи на непоказну статуру і вагу, він 180 разів підняв гирю і викликав захоплення суддів та суперників. Чудовий подарунок своєму 50-річному ювілею!
Найсильніші гирьовики
Чемпіонські удари сосничан
Найбільш спекотний і виснажливий спартакіадний марафон провели волейболісти. Дев’ять команд змагалися за нагороди. До останніх подач, партій і заключних зустрічей зберігалася інтрига. У цій ситуації чемпіонську гру продемонстрували волейболісти Сосницької територіальної громади. Призерами стали команди Любеча і Сновська. На наступних місцях – колективи Куликівки, Комарівки та Михайло-Коцюбинського.
Досвід і майстерність – запорука успіху
Найбільш інтелектуальних учасників спартакіади визначили турніри з шахів та шашок. Справді чемпіонську гру продемонстрував майстер спорту Іван Зубов з Тупичева. У свої 64 роки він досяг чимало перемог на обласному та всеукраїнському рівнях. І цього разу ветерану не було рівних за шахівницею. Він здобув перемоги над суперниками та призерами Миколою Чавою з Куликівки й Іваном Лук’яненком з Ріпок. А ще чемпіона неабияк порадувала його учениця Віта Дуброва, яка продемонструвала серед шашисток стовідсотковий результат, не втративши жодного балу. До трійки призерів увійшли Ліна Лузан з Ріпок та Катерина Харченко з Лосинівки.
Іван Зубов
Віта Дуброва
Майстри малої ракетки
У настільному тенісі серед жінок перемогла одна з наймолодших учасниць – Наталія Лашук з Киїнської громади. Дівчина, яка працює старшою науковою співробітницею відділу охорони пам’яток культурної спадщини, розповіла, що захопилася грою ще в школі під керівництвом тренера Руслана Донця, підкоривши подіуми районних та обласних змагань. Не полишала вдосконалювати майстерність під час навчання в університеті, що й стало запорукою перемоги на спартакіаді.
У змаганні чоловічих майстрів малої ракетки переміг представник Сосниці – Валерій Пунько. Срібну та бронзову медалі здобули: Дмитро Чернишов з Куликівки та Євген Шабовта з Тупичіва.
Переконлива позиція громади Тупичева
Відверто, цього літнього спекотного дня було важко змагатися. І хоча інколи гриміло, але небо не надіслало дощу, а сонце палило нещадно. І в цих складних умовах спартакіадний марафон переконливо подолали спортсмени Тупичівської територіальної громади, яку очолює Лариса Шовкова.
Цей успіх команди закономірний, адже, як відзначила голова, тупичівці раніше, протягом п’яти років поспіль здобували кубки у змаганнях на краще спортивне село, успішно захищали спортивну честь Чернігівщини на теренах України. І цей дебютний спартакіадний день виявився для них переможним.
Призерами спартакіади стали команди Куликівки та Ріпок. На подальших місцях представники громад Лосинівки, Киїнки, Сосниці та Іванівки.
Приємно, що ці старти принесли позитивні емоції, гарний настрій, неоціненний досвід всім учасникам/учасницям. І в цьому – головна заслуга Чернігівської обласної організації фізкультурно-спортивного товариства «Колос», яку очолює Ігор Хамко.
Сергій Гайдук, «Деснянка» №29 (868) від 22 липня 2021
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: спартакіада, Гайдук, Деснянка