Чемпіонський успіх Понорницької територіальної громади
Справжнім спортивним святом для учасників і глядачів стала обласна спартакіада голів та старост сільських і селищних територіальних громад, яку відмінно організував та чітко провів чернігівський «Колос».
Сонячна бадьора осіння погода минулої суботи надихала спортсменів на високі результати. На урочистому відкритті спартакіади почесні гості та організатори побажали командам побільше перемог, безкомпромісної, чесної боротьби, здоров’я, гарного настрою і достатку. А депутат обласної ради, голова Асоціації фермерів Чернігівського району, директор фермерського господарства «Напорівське» Григорій Ткаченко у короткому інтерв’ю зазначив: – Серед сільського населення, а особливо молоді, потрібно постійно пропагувати здоровий спосіб життя, популяризувати фізичну культуру і спорт, організовувати цікаві змагання, сімейні старти, козацькі забави. Я, як людина небайдужа до спорту, в Лукашівці, де живу і працюю, намагаюся не тільки проводити змагання з футболу, волейболу, але й особисто виходжу на поле чи майданчик. А в тенісі можу ще й нині, незважаючи на вік та вагу, дати фору молодим. Недарма є мудрий вислів: «У здоровому тілі – здоровий дух». Тож чиновники, депутати всіх рівнів мають про це пам’ятати і всіляко допомагати в проведенні змагань, виділяючи певні кошти на екіпіровку спортсменів та преміальні за призові місця. Адже на Чернігівщині зросла ціла плеяда обдарованих спортсменів, які приносять неабияку славу нашому краю, надихаючи молодь на високі результати та постійні тренування.
Приємно, що керівники «Колоса» потурбувалися про родзинку відкриття, подарувавши командам і гостям запашні смачні короваї з урожаю нинішнього року. Саме на такій мажорній ноті і розпочалися змагання.
Дмитрівці – чемпіони серед волейболістів
Цікаво, що першою до Чернігова прибула збірна Дмитрівської територіальної громади, подолавши понад 200 км. І не гаючи часу, чоловіки розпочали підготовку до волейбольного турніру, який став найбільш масовим, непередбачуваним та інтригуючим. Зокрема, голова Дмитрівської селищної ради Володимир Бойко сказав:
– Наші хлопці легкі на підйом, то хоч і встали на світанку, але бойового духу та переможного бажання не втратили. Я особисто люблю фізкультуру і активний відпочинок. Невипадково ми у Гайвороні побудували баньку, провели інтернет і плануємо після повернення додому приємно і добряче попаритися та подивитися дуже цікавий матч – Україна-Франція...
Що ж, команда порадувала свого енергійного голову, перемігши усіх суперників і здобувши золоті медалі. А срібними та бронзовими призерами стали волейболісти з Ріпок та Понорниці. Відзначу, що вболівальники радо вітали бодай найменший успіх спортсменів і підтримували їх оплесками та радісними вигуками.
Найсильніші учасники – гирьовики
Приємна атмосфера панувала на змаганнях з гирьового спорту. Для перемоги тут потрібна була не тільки сила, але й витримка, гарт вольових якостей, майстерність і козацький характер, незважаючи на вік.
Чемпіонське звання спартакіади здобув представник Понорниці Владлен Мостовий, який штовхнув гирю понад 60 разів. На подіум разом з ним піднялися гирьовики Олександр Павленко з Дмитрівки та Олександр Красківський з Ріпкинської громади. Особливо я відзначив би бронзовий фініш ветерана-афганця Олександра Красківського – замглайського старосту. Він після гирьового подіуму побіг виступати на волейбольний майданчик.
Велика перевага збірної Понорниці
За золотий кубок переможців спартакіади відчайдушну боротьбу вели всі команди. Та у комплексному заліку з великою перевагою на вищу сходинку п’єдесталу пошани зійшли спортсмени Понорницької територіальної громади, які стали призерами в усіх турнірах, а у настільному тенісі, дартсі (чемпіонка – Світлана Погорілко) і серед гирьовиків були першими.
Збірні Гончарівської (голова – Віталій Рудник, став чемпіоном серед шахістів) та Дмитрівської територіальних громад у підсумку набрали однакову кількість очок. Але перемоги гончарівців у настільному тенісі, у турнірах шахістів і шашкістів (чемпіонка – Валентина Примак) принесли кубок за друге місце, посунувши дмитрівців на третю сходинку подіуму.
Приклад прославленої Ніни Лемеш
На закриття змагань приїхала Ніна Лемеш – перша заступниця голови обласної ради, заслужений майстер спорту України. Вона не тільки привітала учасників масових стартів, але й відзначила, що всі команди стали переможцями, які розвивають фізичну культуру і спорт на Чернігівщині.
– Громадська організація «Відділення НОК України в Чернігівській області», – наголосила Ніна Лемеш, – уже 20 років на Сіверщині розвиває, зміцнює та захищає олімпійський рух. Усвідомлюючи потребу об’єднання зусиль задля пропаганди олімпійських цінностей, збереження та примноження спортивних традицій та олімпійської спадщини регіону, потрібне залучення різних груп населення до ведення здорового способу життя та систематичних занять спортом, а головне – це реалізація програм розвитку фізичної культури та спорту в територіальних громадах.
Далі прославлена біатлоністка, володарка багатьох титулів та нагород особисто вручила грамоти, медалі, кубки чемпіонам і призерам спартакіади в особистому та командному заліках, ще й пам’ятні подарунки від обласного відділення Національного Олімпійського комітету України.
Спортсмени, очільники делегацій гаряче подякували керівникам чернігівського «Колоса» за приємну дружну атмосферу змагальних турнірів, за чесне кваліфіковане суддівство, яке не викликало ніяких конфліктів, протестів чи нарікань. Так і надалі колосовцям тримати спартакіадні старти, які несуть усім радість і позитивні емоції – підсумовували учасники змагань.
Сергій Гайдук, «Деснянка» №36 (875) від 9 вересня 2021
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: спартакіада