Зробити стартовою Мобільна версія сайту Головна сторінка » Новини » Місто і регіон » Головою громади Володимиром Кучмою тепер не керуватимуть, де садити грядку у своєму дворі

Головою громади Володимиром Кучмою тепер не керуватимуть, де садити грядку у своєму дворі

— Щойно був аукціон на п’ять ділянок. Від чотирьох переможець відмовився, а одну, на 23 гектари — взяв у користування. На сім років. Дохід бюджету — сто тисяч гривень на рік, — розповів Володимир Кучма, голова Кіптівської ОТГ. — Чернігівщина тепер, із посухою на півдні України, не тільки лісовий, а й аграрний край. Хороші землі роздані давно. Деякі на 49 років передані у користування латифундистам (великі землевласники). З правом передачі іншим особам. Тепер до них і не підходь. Лишається активно корчувати зарослі деревами ділянки сільгосппризначення, щоб збільшити територію для вирощування на півночі, більш привабливій, ніж на півдні. І такий процес іде.



28 квітня Верховна Рада проголосувала за «земельний» законопроєкт*. По закінченню голосування Роман Лещенко, міністр аграрної політики та продовольства, голова Держегокадастру та уповноважений президента із земельних питань назвав подією історичною і доленосною: «Тепер право розпоряджатися землями передано місцевим громадам остаточно і безповоротно. Держгеокадастр відтепер лише сервісна організація».

Голови громад Чернігівщини на подію відреагували по-різному. Кіптівський Володимир Кучма радіє.

— Цей законопроект — надважливий, — переконаний Володимир Володимирович. — Щоб зрозуміти в чому суть, уявімо ситуацію. Є ваш двір. А сільський голова, приміром, розказує, де і яку грядку в ньому посадити. Так і в громаді. Хтось керує, що і з якими землями робити. Так не має бути. У рамках децентралізації ніхто не має втручатися в процеси громади, керувати, які землі виставляти на аукціон, приміром, а які ні. Раніше у нашому підпорядкуванні були тільки землі в межах населених пунктів. За цим законопроектом — що територіально в межах громади, те і наше. Хоч це поле, ліс чи водойми. Обмежувач — закон. За ним, наприклад, ми не можемо побудувати підприємство на землях сільгосппризначення.

— Якщо у підприємця проблемні стосунки з головою громади, він ішов за виділенням землі в Держгеокадастр. Тепер усе вирішує голова?

— Існує механізм отримання земельної ділянки. Людина звертається не до голови, а до сільської ради. Земельний відділ вивчає питання. Далі по процедурі питання виноситься на розгляд депутатів. Вони вирішують: виділити землю чи ні. Одноосібне вирішення з головою чи в кадастрі, мені здається, лишилося в минулому.

* Офіційно — «Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин».

Вікторія Товстоног, тижневик «Вісник Ч» №20 (1827), 20 травня 2021 року

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: земля, аукціон, Володимир Кучма, Кіптівська ОТГ, «Вісник Ч», Вікторія Товстоног

Додати в:
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.
 

Коментарі (26)

Додати коментар
Наталия 18 серпня 2017 г. (12:46) #[1]
И при чём тут фото ID-карты?????
Людмила 18 серпня 2017 г. (12:55) #[2]
заказала паспорт 22.07.(срочный)и вниманиее я его еще не получила)вылет за границу 25.08.
tina 18 серпня 2017 г. (13:53) #[3]
Р’С–РґРїРѕРІС–РґСЊ РЅР° [2]
Мы заказывали по срочному 15.07 и 11.08 уже получили. Зайдите на сайт, уже должен быть готовый.
007 18 серпня 2017 г. (13:25) #[4]
Р С’ РіРѕРІРѕСЂСЏС‚ что народ бедный , надо срочно поднять коммуналку Р Р† 3 раза , может Р С‘ очереди уменьшаться ??? 
Альберт 18 серпня 2017 г. (16:47) #[5]
Р’С–РґРїРѕРІС–РґСЊ РЅР° [4]
Да то не от богатства, за кордон рвутся рубцом торговать.
parovi 18 серпня 2017 г. (13:25) #[6]
Киевские "решалы" обещают в лучшем случае за месяц сделать(
Атро 18 серпня 2017 г. (14:49) #[7]
Едьте в Талалаевку, Сребное, Короп и тд... 2 часа в дороге, 50 гривен и НИКАКИХ очередей. Там в отделениях ДМС скоро паутина заведется. 5 минут на оформление. Пару часов ознакомится с достопримечательностями наших райцентров, природу посмотреть и домой. Через 20 дней повторить процедуру
Anonim 21 серпня 2017 г. (10:23) #[8]
Р’С–РґРїРѕРІС–РґСЊ РЅР° [7]
Очереди таки есть, смотря в какой день приехать. В субботу наименьшие. Но надо пораньше приходить, за пару часов до открытия.
Корок 18 серпня 2017 г. (15:13) #[9]
Сколько только желающих получить собачью карточку
Anonim 18 серпня 2017 г. (16:36) #[10]
Р’С–РґРїРѕРІС–РґСЊ РЅР° [9]
Сам дурак
Корок 19 серпня 2017 г. (12:43) #[11]
Р’С–РґРїРѕРІС–РґСЊ РЅР° [10]
Заметь ты сам себе это звание РїСЂРёСЃРІРѕРёР».   Р Р‡ тут Р Р…Р Вµ РїСЂРё чем.
Anonim 21 серпня 2017 г. (10:24) #[12]
Р’С–РґРїРѕРІС–РґСЊ РЅР° [9]
Не завидуй
Аноним 18 серпня 2017 г. (16:55) #[13]
Украинцы разъезжаются - это приговор сегодняшней власти. Отсутствие нормальной работы, адекватной зарплаты и кабальные тарифы побуждают нас искать выходы из ситуации.
pops1111 18 серпня 2017 г. (17:53) #[14]
Р’С–РґРїРѕРІС–РґСЊ РЅР° [13]
И не говори, из Чернигова уже сто тысяч человек выехало и все на мойку унитазов.
Аноним 18 серпня 2017 г. (18:57) #[15]
Р’С–РґРїРѕРІС–РґСЊ РЅР° [14]
Ты по себе сравниваешь? Ты я смотрю привык жить в говне, в отличии от других, которые стремятся жить по-человечески. Каждому своё.
pops1111 18 серпня 2017 г. (19:57) #[16]
Р’С–РґРїРѕРІС–РґСЊ РЅР° [15]
Ты идиотом родился или стал ?
SPD1 18 серпня 2017 г. (23:36) #[17]
Р’С–РґРїРѕРІС–РґСЊ РЅР° [14]
Ну из Украины 5 млн человек уже выехали на заработки, подумаешь мелочи.
Карл 19 серпня 2017 г. (00:38) #[18]
Р’С–РґРїРѕРІС–РґСЊ РЅР° [17]
Дальше больше. Я думаю это далеко не предел, и люди будут цепляться за любую возможность уехать. Ибо с нашими банановыми законами и поборами невозможно нормально жить. Только выживать.
pops1111 19 серпня 2017 г. (07:51) #[19]
Р’С–РґРїРѕРІС–РґСЊ РЅР° [17]
РљРѕРіРґР° РѕРЅРё выехали, Р Р† последние пару месяцев? 
Anonim 21 серпня 2017 г. (10:26) #[20]
Р’С–РґРїРѕРІС–РґСЊ РЅР° [17]
Уже 50 миллионов выехало. К Новому году около 100 миллионов выедет
Anonim 21 серпня 2017 г. (10:26) #[21]
Р’С–РґРїРѕРІС–РґСЊ РЅР° [14]
У вас статистика устарела. Их Чернигова выехало уже 800 тысяч человек, из них 550 тысяч из одних только масанов.
здравомыслящий 18 серпня 2017 г. (19:40) #[22]
а почему бы нашей власти не выдавать сразу загранник как основной внутренний паспорт,как это делает Беларусь,и страны ес?
юрий 18 серпня 2017 г. (20:29) #[23]
Так это ж сколько бабла потеряют
narnia 18 серпня 2017 г. (21:21) #[24]
Как РјРёРЅРёРјСѓРј 50% РёР· тех ,кто бегает отмечаться РЅРёРєСѓРґР° Р Р† ближайшие 20 лет  Р Р…Р Вµ то, что Р Р† Европу,хотя Р±С‹ Р Т‘Р С• Киева доехали)Это РёР· серии "шоб було Р Р…Р В° РІСЃСЏРє случАй"!
Александр 18 серпня 2017 г. (22:24) #[25]
на местах загранпаспорта оформляют по спискам...живой очереди не придерживаются умышленно, нет вас в списке, не будем вам оформлять
Anonim 21 серпня 2017 г. (19:14) #[26]
Р’С–РґРїРѕРІС–РґСЊ РЅР° [25]
да, нет чтоб как нормальные люди набиться в 33-градусную жару в коридорчик 5 на 3 метра и стоять несколько дней напролет (зная, что за день максимум 10-15 человек оформляют), так они, сволочи, по спискам стоят! будто работать еще надо!
 

Коментарі (26)

Додати коментар
Наталия 18 серпня 2017 г. (12:46) #[1]
И при чём тут фото ID-карты?????
Людмила 18 серпня 2017 г. (12:55) #[2]