Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Підвищення зарплат: в Чернігові підписали меморандум з підприємствами

Підвищення зарплат: в Чернігові підписали меморандум з підприємствами

Підвищення рівня зарплати – це один із основних пунктів меморандуму, який офіційно підписала 19 травня голова Чернігівської обласної державної адміністрації Анна Коваленко з Асоціацією роботодавців Чернігівщини та керівниками трьох підприємств, які розміщуються на території колишнього ЗАЗУ. Це: «Чернігівський ковальський завод», «Український кардан» та «Чернігівський Автозавод». У документі мова йде про співпрацю заради досягнення поставленої мети.



Офіційна церемонія проходила в одному з цехів автозаводу.

Анна Коваленко, голова Чернігівської ОДА: «Державна адміністрація визначила своїм основним пріоритетом підняття рівня заробітної плати в області, бо ми по Україні за рейтингом знаходимось на останніх позиціях, і для нас важливо рости, увійти фактично у ТОП-10. Це реально дуже така фактично недосяжна мета, але ми до неї йдемо, і вона неможлива без того, аби співпрацювати з підприємствами в області. Цей меморандум, якраз такий сигнал про ці наміри».

У рамках свого візиту Анна Коваленко побувала в цехах підприємств та обговорила існуючі проблеми з їх керівниками. Так, на ковальському заводі працює 220 чоловік. Середня зарплата близько 10 тисяч гривень. Робота фізично важка і потребує високої кваліфікації. Але професійних кадрів не вистачає. Підприємство намагається власними силами навчати ковалів-штампувальників, термістів та операторів станків з числовим програмним управлінням. Тут готові підвищувати зарплати людям, але якщо буде за що.

Віталій Трейтяк, гендиректор Чернігівського ковальського заводу: «У нас потужності десь на 15-20% тільки від проєктних завантажень. Тому, якщо вдасться піднімати хоча б на рік 5-10% завантаженості, бо звичайно це і ріст заробітної плати. Ми за якісь півгодини спілкування все-таки дійшли розуміння того, що можуть допомогти вийти на ринки Європи. А це нас дуже-дуже цікавить».

Чернігівське підприємство вже сьогодні експортує 40% своєї продукції. За умови стабільності вартості складових їх виробів, тут готові забезпечувати контракти з європейськими партнерами.

Анна Коваленко, голова Чернігівської ОДА: «Щоб підвищувати заробітну плату, потрібно, щоб бізнес йшов добре, щоб купували продукт. І в плані збуту якраз у нас є обласна програма, яка стимулює експорт і виставковий експорт, тобто компенсує частково витрати на виставкову діяльність і допомагає з ліцензуванням окремих напрямків роботи».



Під час візиту обговорили кадрові питання на підприємствах, а також проблему з безробіттям, яка для жителів регіону є однією з пріоритетних. Спілкування було коротким та динамічним. Але, як запевняють його учасники, результативним.

Сергій Меженний, виконавчий директор Асоціації роботодавців Чернігівщини: «Час від наших пропозицій до прийняття рішення був дуже довгий. Тепер, я сподіваюсь, що він буде скорочений».

Реальні надходження до обласного бюджету у 2020 році у порівнянні з попереднім роком впали на половину. Сьогодні проблема, як підняти рівень економіки в регіоні.

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: підприємства, меморандум, зарплата, Анна Коваленко, «Новий Чернігів»

Добавить в: