Як ви знімаєте стрес?

Стрес — то сильне переживання, тривога, наслідок несподіваної біди. Коли не можеш ні спати нормально, ні їсти, а в голові — погані думки.

Якщо наздогнав стрес, треба швиденько його позбуватися. Як саме? У кожного свій спосіб. Про це і поговоримо. Інакше можна довести себе до хвороби, а навіщо? Кому від того легше? Яка б не сталася халепа, врахуймо свої помилки і будьмо бадьорі та здорові. Всім ворогам на зло.

Отже, на цьому тижні у нас запитаннячко: як ви знімаєте стрес? Алкоголь не пропонувати!




«На город або на лижі»

Лідія Бурда, пенсіонерка, село Вокзал-Городня:

— Якщо стресовий стан, йду на свіже повітря. Обов’язково щось роблю. Стараюся дивитися на прекрасне. Приміром, на квіти. Виходжу на двір чи город і починаю копирсатися у землі. Так і відволікаюся від проблем. А взимку їду в місто в магазини, щось собі купую. Якщо є сніг, стаю на лижі, по периметру городу щодня катаюся.

Машини з повітряних кульок

Вікторія Христюк, Парафіївка, 27 років, домогосподарка (до червня 2020 року була директором центру Надання соціальних послуг Парафіївської ОТГ):

— Наше життя зараз — суцільний стрес. Зайнялася рукоділлям. Коли руки зайняті виготовленням чогось такого цікавого, і ти думаєш, як краще зробити, голова відпочиває від неприємних думок.

Чого тільки не перепробувала. Вишивання, канзаші (плетіння зі стрічок), ниткоплетіння — коли на дощечці викладається малюнок з ниток. З кави валентинки і топіарії — декоративне дерево.

Потім спробувала аеродизайн і захопилася. Це вироблення різних фігурок і композицій з повітряних кульок. Почалося з того, що в подружки був день народження і вирішила зробити щось цікавеньке. Накрутила з кульок 35 ромашок. Потім вже робила ведмедиків, машини, літаки, кошики. Кульку-сюрприз робила: у великій кульці вісім менших, ще й косметика. Машинку довжиною півметра крутила вісім годин, пішло близько сорока кульок-ковбасок (кульки для моделювання). Виставляю роботи в інтернет, навіть невеликий прибуток приносить. Пробую зробити щось новеньке.

— Багатьох людей дратує скрипіння повітряних кульок...
— Декого і вишивання дратує, коли нитки плутаються. А мене скрипіння кульок заспокоює.

«Курочок пасу і «Вісник» читаю»

Світлана Хужко, помічник кухаря Ічнянської лікарні:

— Травичка полізла, то пасу курочок у садку. Маю їх десяток. Колись ще і качок ростила. Та вже у липні 50 років буде, вік своє бере, стає важче.

З городу винесла 15 відер пирею. Стомилась. Щоб відпочить і фізично, і морально, поки кури пасуться, я сиджу на колоді і «Вісник» читаю. Як почну з першої сторінки (що найцікавіше, погода, магнітні бурі), то на останній і закінчу. Уже років сім «Вісник» — моя розрада.

«Таблетка валеріани»

Валентина Батог, технічний працівник райсуду, Козелець:

— У будь-якій ситуації стараюся сильно не нервувати і не накручувати себе. А якщо ще щось трапилося, п’ю валеріану у таблетках. Однієї вистачає.

Шопінг і смаколики — найкращі антидепресанти


Ірина Ткаченко, продавець, Прилуки:

— Немає такої людини у світі, яка б хоч раз у житті сильно не нервувала. Якщо на нервовому грунті «дах поїхав», без допомоги медиків, звісно, не обійтися. Коли щось мучить, кажуть, треба виговоритися. Для мене цей варіант прийнятний тільки, коли я можу розповісти про свої проблеми чужій, незнайомій людині, наприклад у поїзді. Тому що рідних хвилювати не хочеться. А друзям не говорю, щоб не раділи. Знаю, коли у мужиків негаразди, стреси, вони або нап’ються, або йдуть рішатися. Сильна стать, а нерви слабкі. Жінки терплячі. Одна викричиться, друга виплачеться, третя зло на близьких зганяє. Може собаку чи кота турнути. Я по-іншому себе заспокоюю. Багато грошей у гаманці чи не дуже, йду по магазинах. Мені треба щось купити, хоч якусь дрібничку. І звісно, взяти смаколиків. Я люблю піцу і щось солоденьке: тістечка, тортики. Поїла — подобрішала. І сумні думки вже й не такими сумними видаються.

Тижневик «Вісник Ч» №16 (1823), 22 квітня 2021 року

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: стрес, опрос, «Вісник Ч»

Добавить в: