Які послуги при травмах є безкоштовними. Пояснюють в НСЗУ
Суббота, 19 Декабря 2020 17:14 | Просмотров: 2621
Які послуги, медикаменти та витратні матеріали покриває пакет НСЗУ по лікуванню травм, і що до нього входить, а що – ні? Які коефіцієнти ставки для відділень травматології та ортопедії? Що входить до травматологічного пакету служби екстреної медичної допомоги? Про це в ефірі Українського радіо Чернігівської хвилі у програмі "Прайм-Вечір. Акценти" розповіла керівниця пресслужби НСЗУ Лілія Гудзь. Чи вистачає цих грошей в реальних ситуаціях – прокоментував завідувач ортопедо-травматологічного відділення обласної лікарні Юрій Ігнатенко.
За словами Лілії Гудзь, лікування та діагностика пацієнтам, які травмувалися, є безкоштовною. Є дві групи таких пацієнтів: ті, які не потребують госпіталізації – вони отримують допомогу в медзакладах, які заключили договір з НСЗУ на, так званий, амбулаторний пакет. В цю допомогу входить діагностика, рентген, власне лікування, знеболення. Якщо ж людина має якусь складну травму - її кладуть в стаціонар. Пацієнт може отримати безкоштовно стаціонарну допомогу в закладі, який має відповідний договір з НСЗУ – з хірургічними втручаннями або без.
"Якщо людина потрапляє в такий заклад, направлення лікаря не потрібно. У пакет включені діагностика, лікування, зокрема хірургічне, перебування й харчування в лікарні, лабораторні обстеження, ліки та витратні матеріали з національного переліку лікарських засобів й ті, які закуповуються централізовано. А також – реабілітація, якщо потрібно", — каже Лілія Гудзь.
З її слів, так звана базова ставка за стаціонарне лікування складає 5 тисяч гривень. Вона примножується в залежності від тяжкості випадку і наданого лікування.
Як каже завідувач ортопедо-травматологічного відділення обласної лікарні Юрій Ігнатенко, якщо пацієнта лікують без операції – в цю суму можна вкластися. Інше питання – оперативне втручання.
"Тут узагалі дійшло до смішного: встановили на всі, без виключення, оперативні втручання в травматології один коефіцієнт – 1,86. Це, приблизно, 8,5 тисяч гривень. Що прооперувати палець-мізинець, що прооперувати відкритий перелом стегна. Вартість витратних матеріалів – абсолютно різна. Якщо палець можна за цю суму прооперувати, то якийсь масивний перелом, з пошкодженнями м’яких тканин – звичайно, це нереально. Це на плечі пацієнта, звичайно, лягає", - зазначає лікар.
За словами лікаря, така ж ситуація склалася і з дорогими витратними матеріалами – пластинами, штифтами.
"Дороговартісні медичні матеріали – протези, імпланти не входять у тариф медичних гарантій. Вони закуповуються або централізовано – через бюджет МОЗ, але в певних регіонах існують місцеві програми, які їх закуповують", — каже Лілія Гудзь.
Юрій Ігнатенко зазначив, що медичні матеріали коштують залежно від якості, від 5 тисяч гривень, і наголошує, що під час операції їх може знадобитися декілька.
"Для операцій при переломах, остеосинтезі, останніх років вісім, мабуть, централізованих закупівель не було. Під час однієї операції, з мого досвіду, використовується до чотирьох пластин і штифтів – при переломі в одній локалізації. Загалом це коштує не менше 15 тисяч гривень", - зазначив лікар.
Він додав, що купувати пластини і штифти також мають пацієнти. Протези держава закуповує, але в лікарів є сумніви у їхній якості.
"По протезам були закупівлі, але тут окрема тема – останні 2-3 роки держава закуповує протези китайського виробництва", - зазначив Ігнатенко і додав, що є більш дорогі варіанти, але їх доведеться купувати хворим теж самостійно.
Що відомо
- Міністерство охорони здоров’я планує підвищити тариф на виклик бригади екстреної медичної допомоги у наступному році зі 164 до 412 гривень.
- Також МОЗ планує збільшити тариф на діагностику, хіміотерапевтичне лікування та супровід пацієнтів з онкологічними захворюваннями або підозрою на новоутворення до 60 тисяч гривень.
- Крім того, міністерство планує встановити тариф на діагностику та лікування гострого інфаркту міокарда на рівні 37 028 гривень. На сьогодні вартість такого лікування оцінюється в 30 108 грн.
UA: Чернігів
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: травма, медична допомога, Юрій Ігнатенко, Лілія Гудзь, НСЗУ