Новорічна казка в Кучинівці: юна майстриня створює прикраси за забутими технологіями
Наталія Богдан – студентка. Вона опановує філологію в Чернігівському університеті. Сама дівчина – з Кучинівки. Її основна діяльність – навчання. Однак чимало своєї уваги вона приділяє творчості. Дівчина власноруч оздобила гараж і господарські споруди біля будинку.
«З весни захотілося щось нове у дворі прикрасити. Побачила в інтернеті картинки, почала щось малювати, створювати, захопилась цим», – Наталія Богдан, майстриня.
До нового року вона розмалювала вікна будинку гуашшю. А надворі все зроблено звичайною олійною фарбою. Наталія вчилася малювати самотужки.
«Ще у дворі багато локацій, які треба розмалювати», – Наталія Богдан, майстриня.
Та в родині Богданів творчістю займається не лише Наталія. Її мама вишиває, а батько допоміг дівчині реалізувати ідею з креативною лавкою. Окрім цього, студентка захоплюється розмальовуванням картин за номерами, вишиванням бісером та іншим рукоділлям.
«Вона вишила на день народження мені з бісеру картину і завжди вона щось таке робить, нам дуже приємно. Вона мені зробила кошичок, тепер дивимося, в селі ще ходять із такими кошичками. Спочатку всі казали: ой, як гарно. Мені теж дуже подобається», – Раїса Богдан, мама майстрині.
Раїса Миколаївна також розповіла, що її донька настільки захоплюється своїм хобі, що готова навіть жертвувати заради нього сном.
«Вона може сидіти ночами. Ми хочемо її сварити, а вона каже, що їй так же це подобається. Ми завжди «за»», – Раїса Богдан, мама майстрині.
Зараз Наталія активно працює над створенням ялинкових прикрас. Колись вона робила їх у техніці канзаші, тобто зі стрічок. Тепер же вирішила спробувати щось нове.
«Це сизаль, із природних матеріалів. Зараз це тренд. Тому теж в Ютубі дуже багато відео про іграшки натуральні. Ну, це шерсть. Сама форма білочки – це фольга. Обтягується звичайними колготками. Хочу ще зробити оленя, там такий матеріал потрібен, не можу наразі знайти», – Наталія Богдан, майстриня.
А ще вона робить прикраси пап’є-маше з вати. За словами майстрині, ця технологія досить давня і була популярна ще в минулому столітті. Втім, зараз це рідкість. Натомість Наталія взялася за вивчення технології і вже створила двох сніговиків. Свою колекцію планує поповнювати.
«Це дуже просто насправді. Вата, клей розбавлений водою – і створюєш макет, потім накладаєш шар за шаром вату. Потім покриваєш клеєм, фарбуєш, покриваєш акрилом і глітером», – Наталія Богдан, майстриня.
На ялинкові прикраси дівчина перетворює і звичайні лампочки, що вже перегоріли.
«Вирішила не розфарбовувати, а зробити в техніці декупаж. Ще треба дооформити їх. Ось є пінгвіни. Раніше робили тільки сніговиків, але я вирішила по-іншому оформити», – Наталія Богдан, майстриня.
Є у неї і світильники з солоного тіста, куди можна вставляти світлодіодні гірлянди.
«Пластмасова бляшанка є основою, потім теж фольга, далі – тісто замішується і ліпиш, наче з пластиліну. Я покривала акриловою фарбою. А це ось акриловим лаком. Побачимо, як збережеться. Це з залишків тіста вирішила зробити Діда Мороза», – Наталія Богдан, майстриня.
За словами студентки, багато своїх іграшок вона дарує. З торішніх прикрас залишилися лише кілька. Вона також розповіла, що цього року її іграшки прикрашатимуть центральну ялинку Кучинівки. Дівчина вже готує для цього цікаві роботи.
Сюжет: Cheline TV
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: Наталія Богдан, майстриня, творчість, Cheline TV