Настоятель Свято-Георгіївської церкви у Седневі самотужки почав збирати гроші на ремонт храму
Вторник, 10 Ноября 2020 21:59 | Просмотров: 2254
Настоятель Свято-Георгіївської церкви у Седневі почав сам збирати гроші на ремонт храму. Споруда протікає під час злив, узимку до храму намітає сніг. Свято-Георгіївська церква є козацькою. Її збудували за різними версіями від першої половини 17-го до першої половини 18-го без використання цвяхів. Вона є пам’яткою дерев’яної архітектури національного значення. У 2000-х її реставрували. Зараз обшивка храму руйнується знову.
Ці кадри священник Тимон зняв під час зливи.
«Руйнується храм. З кожним роком все більше і більше».
Через холод доводиться відмовляти людям в обряді хрещення, каже отець Тимон.
«Дірки – можна руку всунути. Дуже холодно. Взимку тут снігу повна церква».
Свято-Георгіївська церква доби козаччини за різними даними була збудована від 30-х років XVII до середини XVIII століть. Під час її будівництва не використали жодного цвяху - скріплювали бруси дерев’яними кілками.
Храм переносили з місця на місце. Архітектура церкви також храму змінювалася.
Вона зазнала пошкоджень під час Другої світової війни. У 1967 році тут знімали фільм «Вій».
У 2000-х церкву реставрували. Їй повернули архітектуру. Додали два куполи і зробили нову дерев’яну обшивку, але через якість проведених робіт церква руйнується, каже священник.
«Бачите, як підігнали. Храм був рівненький, а зараз він у формі бочки. Через те, що він у формі бочки – вся вода падає в середину з даху. Тому він затікає повністю по всій стіні».
«Реставрація, яка була проведена на початку XXI століття несе величезний ппюс – храм збережено. І мінус – збережено не той храм, яким би він мав бути насправді», - каже історик Ервін Міден.
У травні церкву занесли до програми реставрації пам’яток національного значення на 2020-2022 рр. Проте програмної документації ще нема. На реставрацію потрібно біля 6 мільйонів гривень. Гроші не виділили. Можливо дадуть наступного року, сказав начальник управління містобудування та архітектури облдержадміністрації Олександр Дмитрюк.
Тим часом отець Тимон почав сам збирати гроші на ремонт церкви. Інформація поширилася соцмережами. Так за 5 днів зібрали 10 тисяч гривень.
«Я десять років писав листи, і що – нічого. Вони по колу ходять і все. Чи буде та реставрація? Сподіваюсь, що буде».
UA: Чернігів
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.