По одному за партами і рух по розмітці. Що очікує учнів шкіл Менської ОТГ у новому навчальному році
За тиждень розпочнеться новий навчальний рік, а яким він буде, ніхто не знає. Освітяни отримали рекомендації від Міністерства освіти і науки України, та як вони будуть застосовуватися на практиці – покаже час. Наразі ж батьки школярів по-різному готують дітей до школи. Одні закуповують все від «а» до «я», інші – тільки необхідний мінімум. Як організовуватимуть роботу навчальні заклади та що потрібно для карантинного навчального процесу, Сусіди.City дізнавалися у відділі освіти Менської міської ради.
Свято першого дзвоника
Загальношкільної урочистої лінійки однозначно не буде. Але, дотримуючись карантинних вимог, вчителі та школярі зможуть святково привітати одне одного з початком нового навчального року.
– Хотілося б влаштувати дітям свято, особливо першокласникам, які прийдуть до школи вперше. Колись, як був дощ, проводили лінійку в спортзалі для першачків та одинадцятикласників, – розповідає директор Менської школи імені Тараса Шевченка Василь Дмитренко. – На лінійці хотілося б нагородити багатьох наших учнів, отримали для них грамоти, міська рада приготувала премії. Будемо вирішувати, в якій формі це провести, щоб і правила не порушувати, і свято відбулося.
Таким був перший дзвоник у школі імені Шевченка торік. Фото: Валерій Тихонов
Начальниця відділу освіти Менської міської ради Ірина Лук’яненко допускає можливість проведення лінійки для перших, четвертих, дев’ятих та 11 класів. За її словами, це перший і випускні класи, тож будуть присутні батьки. На території школи їм дозволяється бути, а от до шкільного приміщення заходити не можна. Відтепер спілкуватися батькам з учителями доведеться дистанційно.
Для інших школярів на першому уроці класні керівники проведуть лінійки по класах або ж локаційно на шкільному подвір’ї. Але остаточні рішення ухвалять після обласної педагогічної наради 25 серпня.
Маски, антисептик, соціальна дистанція
Ці вже звичні для всіх нас засоби захисту в школах застосовуватимуть і школярі, і педагоги, і працівники навчального закладу. На заняттях діти масок не надіватимуть, тільки на перервах. А от вчителям доведеться носити їх повсякчас. Рекомендується змінювати маски кожні три години. Для використаних засобів захисту по школах розмістять окремі урни.
На вході, у класах, їдальні, вбиральні обов’язково будуть антисептики. Замість паперових рушників школи, в яких є внутрішні туалети, отримають електросушарки для рук.
Цього року за партами доведеться сидіти по одному. Фото: Валерій Тихонов
– Відділ освіти вже закуповує все необхідне для виконання санітарних умов по школах: дезінфектори, рідке мило, антисептики. Замовили й безконтактні термометри. Для сільських шкіл, найімовірніше, буде по одному термометру, для міських, де є декілька входів, – два чи більше, – коментує Ірина Лук’яненко. – Температуру перевірятимуть усім. Якщо вона буде 37,2 – ні учня, ні вчителя до занять не допускатимуть.
У випадку, коли ознаки вірусної інфекції проявляться під час занять (підвищиться температура чи почнеться нежить), учня ізолюють у спеціальній кімнаті й викличуть батьків
Освітянам важко уявити, як учні будуть дотримуватися соціальної дистанції. Це ж діти, яким важко всидіти на місці, не спілкуватися з друзями. А тут доведеться рухатися по розмітках, різними маршрутами, у різний час, аби не було ніяких скупчень, за партами сидіти по одному.
Рекомендацій освітяни намагатимуться дотримуватися. Хоча виникає чимало складнощів. Наприклад, у початковій школі класи невеликі, й розсадити дітей по одному чи розсунути столи на більшу відстань не виходить. Можливо, половина дітей навчатиметься до 12 години, решта – після. Для старших класів освітяни розглядають інші варіанти дотримання дистанції, гнучкий графік початку занять, закріплені класи, щоб мінімізувати пересування школою.
За потреби – дистанційно
Щойно вийшла постанова головного санітарного лікаря України, Менський районний підрозділ Держпродспоживслужби провів для директорів та вчителів навчання, як повинні виконуватися рекомендації, чим обробляти поверхні, як часто провітрювати приміщення, як реагувати у різних ситуаціях тощо.
Чимало змін відбудеться в шкільному житті. Зараз вже не буде чергувань учнів у класах. За хорошої погоди заняття проводитимуть на шкільному подвір’ї.
Харчуватимуться школярі в їдальні за графіком – у кожного класу буде свій час. Фото: Євгеній Чепурний
Є учні з хронічними захворюваннями, з інвалідністю, для яких ризик більший. Для них найкраще обрати дистанційну форму навчання. Адже навіть індивідуальна потребує взаємодії з учителем, який мав свої контакти. Якщо батьки будь-якого учня бояться відправляти дитину до школи, навіть коли вона не входить до групи ризику, то можуть обрати дистанційну форму навчання, написавши заяву.
Місцевій владі та директорам шкіл дозволено обирати форму навчального процесу залежно від ситуації в регіоні. Більшість батьків хоче, щоб нарешті було очне навчання. Адже дистанційне – це навантаження і на дітей, і на них. Не всі сім’ї мають відповідні технічні умови. У декого двоє, троє дітей, і контролювати їхнє дистанційне навчання доволі складно. Та й роботу не полишиш задля цього.
Перший раз у перший клас
Двоякі почуття в батьків першачків. Хочеться, щоб і урочисте свято у них було, щоб найкращі враження отримали від школи вже з перших днів. А з іншого боку, таки побоюються за своїх діток. І ще не знають, чи витрачати гроші, закуповуючи ручки, зошити, портфелі, форму та інше.
– А раптом знову буде дистанційне навчання? І все це не знадобиться в такому обсязі. Придбали все необхідне на перший час. Потім завжди можна докупити, – розповідає мама першокласниці Валерії Алла Ладович. – Батьки сподіваються, що буде нормальний навчальний рік. Бо ми не навчимо діток так, як вчителі. Та й на роботу потрібно ходити. А дітям цікавіше навчатися у класі.
Із речей купимо більш практичні, щоб можна було носити не тільки на свята, а й щоденно
Як це буде, покаже час. Головне – зберегти здоров’я. І не допустити поширення небезпечного COVID-19. Хоча, щоб змусити веселих, активних школярів дотримуватися таких обмежувальних карантинних заходів, батькам і вчителям доведеться проводити багато роз’яснювальної роботи.
Та у всіх одне бажання – щоб це швидше минулося. І не треба було нашим дітям пересуватися, як роботам, заданими маршрутами.
Поліна Назаренко, Сусіди.City
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.