Амулет з ікла ведмедя, вістря стріли 5-4 тис. до н.е., - археологи Чернігівщини показали знахідки
Четверг, 2 Июля 2020 10:08 | Просмотров: 2940 | Обновлено 2 Июля 2020 12:09
Амулет з ікла ведмедя, фібула другого-третього століття нашої ери, вістря стріли п’ятого тисячоліття до нашої ери. Сьогодні в обласному історичному музеї імені Тарновського відкрили виставку «Нові археологічні дослідження Чернігівщини». Представили на ній 280 експонатів із 13 експедицій, які відбулися протягом минулого року на Чернігівщині.
Археолог Олена Черненко розповідає про знахідки тогорічних археологічних експедицій. Серед них виділяє амулет з ікла ведмедя, який знайшли у Коропському районі.
«Це достатньо рідкісна знахідка для нашої території. Вони зустрічаються, відомі на Чернігівщині. Але за всі роки досліджень до десятка, напевно, їх знайдено. Це достатньо цікаво. Ікло ведмедя, яке просвердлили. Цей же ведмідь, був, напевно, забитий мешканцями цього поселення, а потім зробили амулет. Мешканці цього городища ще були язичниками».
Цей та інші експонати сьогодні представили на виставці «Нові археологічні дослідження Чернігівщини» в обласному історичному музеї імені Тарновського. Найстаріша зі знахідок – вістря стріли п’ятого-четвертого тисячоліття до нашої ери, каже археолог Євген Ногін.
«Дуже така ювелірна, я б сказав, філігранна робота. Потребувався від майстра, який його виготовляв, неабиякий хист».
Усього на виставці представили 280 експонатів із 13 експедицій різних районах області. Більшість знахідок – давньоруського часу, розповіла кураторка виставки Вікторія Мудрицька.
«Серед дуже рідкісних таких, унікальних, зокрема, є пізньозарубинецька фібула другого – початку третього століття. Вона знайдена була у Виповзові».
Через карантин відкриття експозиції провели у дворі музею. Як виставка працюватиме далі, поки точно не відомо.
«Ми продумували різні варіанти, можливо, за замовленням будемо. Але ж знаєте, як ситуація міняється у зв’язку з карантином і цими умовами, тому будемо дивитися по ситуації. Взагалі виставка планується працювати до початку грудня. Частково ці матеріали тут залишаться в нашому музеї, а інші розійдуться по області», - сказала Вікторія Мудрицька.
Найближчим часом експозицію можна буде побачити онлайн.
UA: Чернігів
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: археологи, виставка, Олена Черненко, UA: Чернігів