Соснові поліна бензопилою кочегари під музику пиляли все літо
На задньому дворі Сновської загальноосвітньої школи №1 рівненько складені попиляні поліна. Одне в одне. Під навісом довжиною у сто метрів. Заготовлені на зиму. Під приміщенням котельні кочегари.
Володимир Комяко біля запасів «топлива» на зиму
— Усе літо і місяць осені махали бензопилою «Штіль», — показує інструмент Володимир Комяко. — 3 лісхозу привозили, маніпулятором вивантажували, а ми вже пиляли і складали під навіс. Під музику. В школі працюю другий рік. До цього трудився в охороні. Морально нинішня робота легша, а от фізично — важча.
— Вдома також рівненько дрова складаєте?
— Нікуди, — розводить руками. — На другому поверсі складати ніде. Живу у квартирі. З дровами морочусь тільки тут.
— На зиму вистачить?
— Побачимо по морозах, але це не фініш, деревину ще будуть підвозити, — заводить у котельню. Біля котла тачка з дровами. Чисто. Навіть є ганчірка, щоб витирати взуття при вході. — Полінця підвозимо на тачці, не рубаємо, так кидаємо в топку.
— Управління освіти укладало договір з місцевим лісгоспом, — розповідає Володимир Желій, директор школи. — Зараз важко сказати, скільки деревини потрібно на опалювальний сезон. Коли я прийшов сюди працювати, температура у класах була максимум 15 градусів. Школу завдяки депутатам утеплили у цьому році майже повністю, нові пластикові вікна. У минулі роки — складометрів 50 горіло. Котел з нуля встановили чотири роки тому, коростенський. Розрахований під дуб, граб, завозять сосну. Розпорядження про початок опалювального сезону є. Працює четверо кочегарів.
Юлія Семенець, тижневик «Вісник Ч» №44 (1746), 31 жовтня 2019 року
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.