«Не дуже беруть»

Ще не скористалися правом на приватизацію землі? Кожен громадянин України має право безкоштовно приватизувати два гектари на території України. Найбільше безплатних земель нині на Корюківщині, біля Охрамієвичів. Є і в інших районах. Наприклад, у Талалаївському, Чернецька сільрада, — 32 гектари. У Ніжинському, Великодорізька сільрада, — 25. Козелецькому, Хрещатенська сільрада, — 30. Менському, Локнистенська сільрада, — 14.



Перелік земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності, які пропонуються для передачі у власність в межах норм безоплатної приватизації, — на сайті Головного управління Держгеокадастру у Чернігівській області. Визначені землі для передачі у першому і другому кварталах 2019 року.

У першому кварталі для безплатної передачі по Корюківському району, Охрамієвицькій сільраді: 50 і 30 гектарів. Що ж це за земля?

— Там колишні городи, які покинули люди, — пояснює Ольга Пилипець, начальник міжрайонного управління у Корюківському і Сновському районах Головного управління Держгеокадастру у Чернігівській області. — Є поля, які не обробляли колгоспи, і землі стали держвласністю. Це ділянки, які ближче до населених пунктів.

— Що можна робити на тих землях?

— Це землі сільськогосподарського призначення, — нагадує Ольга Іванівна. — Можна садити картоплю, сіяти зернові чи інші культури. Будуватися не можна, дозволяється у межах населених пунктів, а це — землі за межами.

— Чому на Корюківщині, по першому кварталу, найбільше земель?

— Землі активно виставляються на аукціон. Якщо продаємо право оренди землі, то 25 відсотків пропонуємо, згідно з законом, на безкоштовну приватизацію. Не дуже беруть. Важко працювати на землі.

Тамара Кравченко, тижневик «Вісник Ч» №14 (1716), 4 квітня 2019 року

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: приватизація землі, Ольга Пилипець, Держгеокадастр, «Вісник Ч», Тамара Кравченко

Добавить в: