«Кримська сюїта» подружжя Шаповалових
Вони впевнені у тому, що Боже покликання творчих дарів – нести світло, впливати на світогляд, на звернення людини до істини, пробуджувати душу до прагнень найвищого ґатунку. А ще вони впевнені, що Крим обов’язково повернеться.
28 березня, в Чернігівському обласному художньому музеї імені Григорія Галагана, відкрилася виставка членів Міжнародної професійної спілки художників, очільників Спілки християнських письменників України та Комітету з питань духовності, моралі та культури Громадської ради при Міністерстві оборони України, засновників Міжнародного кінофестивалю «Світло» та інших громадських, літературних та мистецьких проектів Світлани та Костянтина Шаповалових «Кримська сюїта».
«Кримська сюїта» – це збірний образ півдня України: морські пейзажі, мотиви узбережжя, гір та гірських долин, портів, міських вулиць, а ще фіксація рухливих змін південної природи в різні пори року.
– Я малювала в дитинстві, але десь мабуть років через двадцять п’ять знову з’явилось бажання малювати знову. Мені подобається малювати маслом в техніці корпусний мазок. Чому Кримська тематика? Тому що вона нам близька. Я мала можливість відпочивати в Криму, возити туди дітей, і я вважаю, що Україна проявила материнську турботу про Крим. Вона туди вклала багато ресурсів в інфраструктуру, енерго та водопостачання. Я вважаю що з нами вчинили несправедливо, і я вірю, що правосуддя восторжествує і Крим обов’язково повернеться, – каже Світлана Шаповалова.
– Ця виставка готувалась більш року і навіть довше. Тут є картини 2011 – 2012 років, але найбільш їх 2018 та початок 2019. Після того як в майстерні була підготовлена вся ця експозиція, то я не можу підходити до полотна та малювати майже вже півтора місяця. Багато затрачено сил та емоцій і почуваю якусь виснаженість, – каже Костянтин Шаповалов.
Костянтин Шаповалов (1960 р.н.) та Світлана Шаповалова (1962 р.н.) – київські живописці, члени Міжнародної професійної спілки художників. Учасники Всеукраїнських художніх виставок і фестивалів мистецтв. Культурні, громадські діячі, Пастори християнської церкви «Ранкова зірка». Християнські літератори. Є засновниками міжнародного кінофестивалю «Світло» та інших громадських, літературних та мистецьких проектів. Учасники та організатори багатьох благодійних аукціонів.
Твори Світлани та Костянтина Шаповалових зберігаються у приватних колекціях Філарета, Любомира Гузара, Богдана Ступки, Катерини Ющенко, в Міжнародному Благодійному фонді Святої Марії тощо.
Більш світлин тут
Володимир Коваль
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.