Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Заповідник вимагає припинення будівництва (відео)

Заповідник вимагає припинення будівництва (відео)

Всі землі заповідника «Чернігів стародавній” об’єднані єдиною комплексною охоронною зоною. Правила спорудження нових будинків тут дуже суворі. Забудовник зібрався споруджувати по вулиці Князя Чорного, 4а біля Єлецького монастиря аж дві п’ятиповерхівки з підземним паркінгом. Проект будівництва в історичній зоні з відповідними інстанціями він не погодив, а закладати фундамент розпочав. На яких підставах? Лише йому відомо. Заплутана історія чи то законної, чи то незаконної забудови в історичній частині Чернігова — далі у сюжеті.
Єлецький монастир. А навпроти, прямо над дорогою, по вулиці Князя Чорного, 4а – будівництво. Забудовник хоче втулити тут аж дві п’ятиповерхівки. Нещодавно тут робота кипіла – закладали фундамент. А зараз лише по території ходить не дуже привітний сторож. Знімальній групі він не рад.
Дозволила будувати тут міська рада. А інші інстанції – ні, бо ці землі відносяться до національного заповідника «Чернігів стародавній», які об’єднані єдиною комплексною охоронною зоною. Що робити? Сторони конфлікту обговорили це питання за круглим столом в облдержадміністрації. Будувати тут без дозволу центрального органу охорони культурної спадщини заборонено. Та незважаючи на це, не погодивши ні з ким проект, забудовник роботи вже розпочав.



Проектування нових забудов біля Єлецького монастиря передбачає попередню розробку індивідуального історико-містобудівного обґрунтування, а його забудовник не має. Фасади та висоту будівлі з відповідними інстанціями він не погоджував. Тож позиція керівництва заповідника «Чернігів стародавній» та департаменту культури однозначна — будівництво ведеться незаконно. Тому вимагають негайного припинення робіт.
Крім того, генеральний директор «Чернігова стародавнього» Юрій Соболь каже, міська архітектурно-будівна рада не мала б розглядати цей проект, бо до його розробки не було зроблено історико-містобудівного обґрунтування.
Проти забудови біля Єлецького монастиря виступає і Українське товариство охорони пам’яток історії та культури. Воно вимагає негайного припинення будь-яких робіт на ділянці та притягнення до відповідальності винних у порушенні пам’яткоохоронного законодавства.
Попри все, після лише частково проведених археологічних досліджень цієї ділянки і без необхідних дозволів забудовник все ж розпочав спорудження підвальних приміщень. Лев Соронович каже – діяв в межах правового поля. Забудовник пообіцяв призупинити будівництво, поки не отримає історико-містобудівне обґрунтування та усі дозволи.
Чим закінчиться ця заплутана історія, поки невідомо. Як то кажуть: «Далі буде…». А поки — всіх сторін викликали «на килим» до першого заступника голови облдержадміністрації Леоніда Сахневича.
Разом з усіма розбиратиметься у цій справі і прокуратура.


Підготував Сергій Корж за матеріалами «Сівер-центр»



Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Чернігів, будівництво, Чернігів стародавній

Добавить в: