У військово-історичному музеї відкрилась виставка «Україна вільна»
«Україна вільна». Виставка під такою назвою відкрилась 24 жовтня у військово-історичному музеї. Приурочена вона 75-й річниці вигнання нацистів з України.
Леся Світловська, старша наукова співробітниця Чернігівського обласного історичного музею ім. В. Тарновського: «Існують історичні події, над якими невладний час. Особливе місце серед всіх подій належить Другій світовій війні. Друга світова війна до цього часу бентежить нашу пам’ять, тому що там біль, смерть, втрати. Але водночас там і прояви мужності, людяності, милосердя».
Хронологічно виставка охоплює 1944 рік та складається з двох розділів – вигнання нацистів з України та життя після. Основне її завдання – висвітлити ці періоди через життя простих людей.
Сергій Лаєвський, директор Чернігівського обласного історичного музею ім. В. Тарновського: «В ній не розповідається про ці широкомасштабні військові операції, вона не розповідає про маршалів та генералів, які ними керували. В експозиції представлені матеріали простих людей, безпосередніх учасників тих подій, які були далекі від політики. Єдиним бажанням яких було вигнати окупанта зі своєї землі».
На виставці представлено 110 музейних експонатів. Серед них світлини, документи, газети, фронтові листи, побутові речі людей, які бачили війну. В числі останніх і Володимир Драгунов, який понад 30 років свого життя присвятив пошуковій роботі, встановлюючи імена загиблих воїнів.
Військові дії на території України не зупинялись впродовж 40 місяців. Із січня 1943 до жовтня 1944 року на українській землі відбулося 13 наступальних та 2 оборонні операції. 3,5 мільйона людських життів було покладено під час боротьби за територію України. Висвітлення антигуманної сутності війни та заклик до роздумів – завдання, яке ставили перед собою організатори виставки.
Леся Світловська, старша наукова співробітниця Чернігівського обласного історичного музею ім. В. Тарновського: «Історію Другої світової війни писали і переписували. А виставка промовляє до відвідувачів мовою експонатів. Тут треба зануритися і думати».
Назва «Україна вільна» обрана невипадково. Вона неабияк перегукується з сьогоденням, коли українці зобов’язані зі зброєю в руках відстоювати свою незалежність.
Сергій Лаєвський, директор Чернігівського обласного історичного музею ім. В. Тарновського: «Як мінімум вона означає, що жоден окупант, який приходить на українську землю, навічно на ній не залишається. Так само було із більшовицькими окупантами, які зайшли під час української революції, і які покинули територію України під час поновлення незалежності нашої держави. Це саме стосується і тих російських заїд, які сьогодні окупували і Крим, і частину нашого Донбасу».
Виставка «Україна вільна» триватиме в військово-історичному музеї до січня наступного року.
Сюжет телеканалу «Дитинець»
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: виставка, нацисти, окупанти, історія, Друга світова, «Дитинець»
Коментарі (0)