21 серпня - "За вашу і нашу свободу!"

Та ще й всередині "незалежної" компартії Чехословаччини. Союз тільки на краплю зменшив там цензуру - і відразу розпочалися розмови про свободу і демократію, які вдалося зупинити лише шляхом введення танків до симпатичної Праги. В Чехословаччині хотіли розробити та впровадити "соціалізм з людським обличчям", придумали "Нову Хартію вольностей", намагалися модернізувати недоторканну програму партії, створили ряд політичних клубів, заборонили цензуру, а в зовнішній політиці намагалися проводити більш-менш незалежний від Москви курс, хоча згідно з лінією СССР та Варшавського договору. Союз сприйняв це як небезпеку.
Ось і "догралися". Серпневі події 68-го називають "празьською весною".
Зранку 20 серпня офіцерам було зачитано секретний наказ про формування головного командування "Дунай" (такий собі Павловський був призначений головнокомандувачем). В ніч на 21 серпня війська СССР, Польщі, ГДР, Угорщини та Болгарії з чотирьох напрямків перетнули кордон Чехословаччини. Власне, її 200-тисячна армія не чинила ніякого спротиву "партнерам по табору". Виконуючи наказ міністра оборони вона протягом всього конфлікту лишалася в казармах та займала нейтральну позицію.
На відміну від військових. жителі Праги, Братислави та інших міст не збиралися мовчки спостерігати за діями агресорів. Були організовані акції протесту та мітинги. Вони споруджували окопи на шляху танкових бригад, барикади, розповсюджували листівки. Діяли підпільні радіостанції. Були приклади і більш радикальних протестних дій, як наприклад, закидування танків пляшками з горючою сумішшю, спроби вивести з ладу засоби зв’язку тощо.
Але протягом 36 годин війська країн Варшавського договору повністю встановили контроль над територією Чехословаччини. В згадках одного з "визволителів" - радянського офіцера прочитав враження про Прагу. " Ми не розуміли, як можна знищувати таку красу! У себе на Батьківщині ми ніколи подібного не бачили - вітрини, банки, театри... Вони були на рівень кращими. ніж в СССР". Довелося.
Внаслідок військового втручання було кардинально змінено курс Чехословаччини і до кінця 80-х років вона лишалася сателітом СССР.

Через 3 дні ми відзначатимемо 17-ту річницю Незалежності України. Незалежності саме від СССР. Давайте пам’ятати, що ця країна була агресором і знищувала свободу в зародку. Чехословаччина, Угорщина, Україна. Сьогодні "наступниця СССР" вже котрий день не виведе свої війська з Грузії, незважаючи на публічні обіцянки. Я щасливий, що ми живемо вже в іншій країні. Колись вона стане на ноги. Якщо всі постараємося.
Коментарі (11)
Чехи восстали, СССР, что бы не показать себя слабаком и не уступить влияние своему врагу подавил это восстание- вот и все. Я не оправдываю СССР, он то сдал свои позиции в 80-х, но еще раз повотрю - не судите сильных по законам слабых.
Чехи восстать не успели. Венгры ранее восстали, а чехи не успели.
А так, в принцыпе согласен
>И самое главное- это постоянная экспансия с девизом "захвати, иначе это захватит кто-либо другой и ты станешь слабее".
Судя по всему - это объяснение всей внешней политики России, как наследника СССР.
В "Розе Мира" (это религиозно-философское учение русского писателя, поэта, философа и мистика-визионера Даниила Леонидовича Андреева) упоминаются некие "демоны государственности", которые своей неукротимой агрессивностью влияют на политику государств. Чем демон мощнее, тем агрессивнее политика государства. Это все метафизика и возможно бред воспаленного воображения автора, но тем не менее это выглядит единственным логичным объяснением происходящего.
Это внешняя политика всех сильных государств. При чем она может быть не только выражена в военных акциях (самое грубое по сути проявление), но и экономически (корпорации захватывающие более мелких конкурентов) и информационно.
так и должно быть?
Так просто есть. и при чем мы-украинцы были составной частью (при чем ее элитой)сильного государства
тільки не зовсім українці
А по каким параметрам определить, что "незовсим украинцы"?
Вот, допустим, Сергей Королев- украинец или нет?
Или Иван Кожедуб?
вариант
точно
элитой украинцы не были. Украинцы. чтоб стать элитой должы были приобщится к русским. Исключений очень мало