GOROD.cn.ua

Новий прокурор не дружить із законами

Прокурором новоствореної Чернігівської місцевої прокуратури призначено претендента, який у конкурсному відборі посів не перше, а третє місце. Керівництво міської прокуратури та головний юрист Чернігова показали невтішні результати, зокрема на тестуванні зі знань законодавчої бази.



Згідно з перехідними положеннями Закону України «Про прокуратуру», з 15 грудня в області замість 23-х міських, районних та міжрайонних прокуратур діють 5 місцевих: Чернігівська, Менська, Ніжинська, Прилуцька, Бахмацька. Місяць тому Генпрокуратура затвердила рейтинговий список кандидатів на посади в Чернігівській місцевій прокуратурі. Він складався за результатами 4-х випробувань: знання законодавчої бази, загальних здібностей, психологічного тесту та співбесіди. Вочевидь, кожен з етапів був важливим, але ж чи не знання законів – первинне?

Так, за результатами тестування знань законів:

- прокурор м. Чернігова Андрій Криворучко посів 11 місце серед 43 оприлюднених на сайті ГПУ кандидатів,

- його заступник Артем Олєйніков (докладніше «Не даси пільговий кредит – сядеш!, «Чернігівщина» від 26 листопада) – 10-те,

- начальник юридичного відділу Чернігівської міськради Павло Вовк, людина, яка 9 років представляє інтереси міськради у судах різних рівнів, – 36-те. Останній рік пан Вовк не раз критикував міську та обласну прокуратури, зокрема за низький професійний рівень державних обвинувачів. Тест показав: у нього самого «поліно в оці».



Кращим знавцем законів серед кандидатів керувати Чернігівською місцевою прокуратурою виявися заступник прокурора Чернігівського району Сергій Сорока. Проте «загальні здібності» підкачали – лише 10-й, що й посунуло пана Сороку за результатами двох випробувань на 6-те загальне місце. Здібностями блиснув Артем Олєйніков – був 2-м, що дозволило йому стати 2-м і в загальному заліку. Натомість у Криворучка та Вовка оті загальні здібності – не найсильніший бік. За результатами двох випробувань вони на 15 та 39 місцях відповідно.

Кращий бал у другому турі показала 26-річна Анна Даневич – юрист Державного підприємства «Олімпійський навчально-спортивний центр «Чернігів» (стадіон ім. Гагаріна).

Даних по наступних конкурсах ГПУ не оприлюднювала, надавши лише підсумкові позиції кандидатів за результатами усіх випробувань. Та й то тільки перших 16 кандидатів. Павло Вовк сюди не потрапив, Анна Даневич – 9-та, Артем Олєйніков – 5-й, Андрій Криворучко – 4-й.

Переміг Сергій Сорока. Разом з ним на посаду очільника Чернігівської місцевої прокуратури претендували конкурсанти, котрі зайняли 2 та 3 місця, а саме слідчий прокуратури… Новопсковського р-ну Луганської обл. Андрій Перов та прокурор Куликівського району Сергій Розинка відповідно.

Та Генпрокурору, який і мав визначити обраного, більше сподобався саме Розинка. Він показав посередні результати і знання законотворчої бази (15-й), і загальних здібностей (10-й). На підсумкове третє місце він «виплив» після психологічного тесту та співбесіди.

Керівниками інших місцевих прокуратур області стали: Бахмацької – Федір Котченко, Ніжинської – Ігор Лабадін, Прилуцької – Валерій Карась та Менської – Іван Клюй.

Ігор Стах, "Чернігівщина" №51 (555) від 17 грудня 2015

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: прокурор, Ігор Стах, "Чернігівщина"