На аеродромі у Півцях пройшов фестиваль автоспорту "Адреналін-фест"
Воскресенье, 28 Июля 2013 21:30 | Просмотров: 10271
На аеродромі у Півцях пройшов фестиваль автоспорту "Адреналін-фест"
"Ви журналіст? Тоді дайте мені руку, я одягну Вам браслетика. А це наклейте на автомобіль, інакше його не пропустять", - посміхається мені симпатична білявка біля в’їзду на аеродром у Півцях. Заходи безпеки - як перед візитом якогось високопосадовця. Тут і там машини ДАІ, біля входу безпосередньо на фестиваль наряди "Беркуту", всередині повно міліції, а по периметру огорожі навколо траси пожежні авто.
Можливо, кількість правоохоронців на квадратний метр і є дещо надмірною, але, схоже, організатори вирішили, що у такій справі краще перестаратися, аніж потім жалкувати. Вчора, 27 липня, у Чернігові вперше в його історії проходить одна із найбільших автомобільних подій Східної Європи -
"Адреналін Фест". Знаменита подія після Харкова та Полтави добралася і до нашого міста, яке до цього ніякими особливими заслугами у даному виді змагань не те щоб не відзначалося, про автоспорт у Чернігові просто ніхто не знав.
На прес-конференції, яка відбулася в середу, 24 липня,
Руслан Мірошниченко, засновник та головний організатор фестивалю, про це сказав так:
- Ваше місто дуже цікаво розташоване географічно. Воно знаходиться у такій точці, від якої досить близько до кордонів Росії та Білорусі. І ми сподіваємося, що спортсмени з цих країн теж відгукнуться на наші запрошення та приїдуть прийняти участь у фестивалі. У нас є місце для п’ятдесяти учасників, більше просто не встигнуть проїхати через часові обмеження. Якщо дана ідея виявиться успішною, Чернігів зможе на регулярній основі проводити подібні події. Ми завжди шукаємо нові майданчики для проведення наших змагань. Аеродромів після розпаду СРСР в Україні лишилося багато, але у належному стані далеко не всі з них. У Чернігові гарна смуга. А для вашого міста і його автолюбителів це шанс показати себе.
На жаль, очікуванням пана Руслана справдитися не вдалося - гості з близького зарубіжжя до нас так і не доїхали, а всього на
П’ятому етапі Кубку України з гонок на прискорення, основній події фестивалю, зареєструвалося лише сімнадцять гонщиків. Не прибув на подію і Віктор Янукович-молодший, син діючого президента України, перший віце-президент Автомобільної федерації України (FAU), можливість візиту якого теж озвучувалася на прес-конференції.
Втім, жалкувати про це ніхто не збирався. Міська влада зробила для організаторів і гостей унікального свята подарунок, продовживши маршрути громадського транспорту до самого аеродрому, а звідти автобуси безпосередньо до місця події, щоб кожен міг без проблем добратися до летовища. А на ньому розгорнулися основні події "Адреналін-фесту". Зупинимося коротко на кожній із них.
Виставка автомобілів "Retro&Tuning&Sound" проводилася просто обабіч в’їзду на злітну смугу, перед огородженою віп-зоною. Автолюбителі із Чернігова, Києва, Сум виставили своїх залізних коней, затюнінгованих від коліс до антени магнітоли іноді так, що походження і марку авто під всіма цими модернізаціями іноді було і не впізнати. Серед крутих дорогих іномарок були і справжні ретро-автомобілі: "Волга" ГАЗ-24, військовий УАЗик, і навіть "горбатий" Запорожець 1967 року, власник якого
Женя із Чернігова розповів, що автомобіль дістався йому ще від дядька у спадщину.
- Дядько мій квартири ще не мав, а цей автомобіль уже купив. Казав, що тепер йому є де ночувати. А я допомагав йому відновлювати машину. Повсякдень на ньому я не їжджу. "Запорожець" у мене лише для виїзду на виставки, автошоу. Тим більше, що підтримувати його в повному порядку зовсім недорого, запчастин ще вистачає, і по ціні вони доступні.
Виставка дуже цікава для публіки. Поки володарі техніки відпочивають поряд чи слідкують за виступами, допитливий люд вивчає їхні транспортні засоби, засовуючи носа у кожну шпаринку, а діти безцеремонно намагаються пролізти у кожне авто і всістися обов’язково за кермо.
Перед початком автоперегонів виставкові автомобілі проїздять парадом по летовищу у супроводі красивих дівчаток-PJ, які пританцьовують та крутять стегнами на радість чоловічій половині аудиторії.
Етап Кубку України з гонок на прискорення почався із контрольних заїздів задовго до церемонії офіційного відкриття змагань. Гонщики проходять техконтроль і виїжджають у стартову зону. У фаворита дня,
Максима Ніколаєнка із Харкова на BMW M3 із тюнінгованим двигуном на 850 кінських сил якісь проблеми із зчепленням з поверхнею траси, він схиляється біля задніх коліс і приспускає їх з манометром.
Максим з Харкова
Але гонщик повний оптимізму і каже, що приїхав сюди тільки перемагати. Сам етап Кубку починається із запізненням. Несподіваний дощ, який починається після обіду і йде хвилин двадцять, робить трасу непридатною для гонок, і поки бетон сохне під променями сонця, яке, на щастя, з’являється одразу ж після дощу, глядачів тішать показовими виступами автогонщики-дріфтери та мотоциклісти. Але після початку стартів подивитися було на що. Чернігівських спортсменів зареєструвалося на змагання всього троє, і то - один із них на "четвірці"-ВАЗ не пройшов кваліфікацію. Тим не менш, наші боролися із маститими гонщиками України як могли.
Василь Горбач на Nissan200SX зайняв у своєму класі третє місце. Воно стало першою нагородою, яку Чернігів взяв у офіційних змаганнях з гонок на прискорення.
- Я у офіційній гонці сьогодні беру участь вперше. До цього тренувався просто на вулицях. У Чернігові таке місце знайдеш з трудом. Але по районам можна знайти. Чесно скажу - своїм результатом задоволений повністю. Але буду тренуватися далі.
Показові виступи дріфтерів. Продемонструвати своє вміння у керуванні машиною в заносі приїхало два водії, в тому числі і "майстер спорту з усіх видів спорту", як жартома назвав його колега,
Максим "Башня" Шерстюк на своєму BMW.
Максим "Башня" Шерстюк
Крім нього, піруети по бетону приїхала покрутити ще до нестями затюнінгована "Волга" із Харкова. Хлопці у паузах між заїздами витворяли на п’ятачку стартової зони таке, що словами описати важко, а траєкторії автомобілів, які, здавалося, ось-ось викине з траси, спонукали серце щосекунди нервово сіпатися. В деяких випадках трюки виконуються на швидкості біля сотні кілометрів на годину. Декільком везунчикам із глядачів було надано право посидіти поряд із гонщиками під час трюків, і очі та обличчя цих пасажирів треба було бачити у момент виходу з авто після заїзду - щаслива шалена посмішка з них не сходила пару десятків секунд.
Трюкова їзда на мотоциклах - стантрайдінг, нагадувала висококласні циркові номери. Хлопці на спеціально підготовлених мотоциклах їздили на них на одному колесі і на іншому, стоячи і сидячи задом наперед, і навіть - робили стійку на голові. Стантрайдінг - вид спорту в Україні досить молодий, і самим учасникам теж років зовсім небагато.
Денису із Києва - всього двадцять.
- Для того, щоб робити наші трюки, треба спеціальний мотоцикл. Для простої їзди по місту він непридатний. Ну і мати розвинене почуття рівноваги. Основне, що необхідно для наших трюків - це вміння балансувати своїм тілом, і фізична підготовка. Але вона розвивається безпосередньо протягом тренувань, додатково у спортзал я ходжу лише взимку, коли їздити ніде. А так з мотоциклом проводжу щодня по три-чотири години. Тренуюся я лише рік. Але цього року в Чемпіонаті України вже виграв перше місце.
Концерт гурту "СКАЙ", що тривав хвилин сорок і закінчився із початком проливного дощу, відбувся зовсім неочікувано. Спочатку у Чернігові планувався виступ зовсім іншої групи. Але з якихось причин вона до нас не потрапила, а от зірки українського року приїхати не погребували.
Вокаліст Олег Собчук натовпу журналістів, які обступили зірку, аж трохи злякався.
- Я щойно приїхав, і Чернігова навіть не дивився. Нам же виступати, а зразу після концерту тут їдемо на святкування 1025-річчя хрещення Русі. Втім, ми ж у Чернігові уже не вперше, тому з вашим прекрасним містом знайомі. А що так неочікувано потрапили на "Адреналін-фест", то були тільки раді. В Полтаві виступали на аналогічній події і нам дуже сподобалося.
Незважаючи на форс-мажор і непогоду, музиканти відіграли дуже професійно, а потужний та якісний звук було чутно глядачам у найдальших місцях від сцени.
Закінчилася подія близько сьомої вечора традиційним нагородженням і обливанням гонщиків шампанським на п’єдесталі пошани. А чернігівські автомобілісти, що поверталися по злітній смузі аеродрому по домівкам на своїх авто, так і поривалися погазувати та розігнатися якнайшвидше, вражені заїздами профі.
Руслан Мірошниченко, судячи з усього, лишився задоволений.
- Все пройшло просто супер! Я зовсім не розчарований, що приїхало так мало учасників. Хай ті, хто не приїхали, жалкують, що пропустили таку класну подію. Інтерес у Чернігові до автоспорту ми побачили. Якщо все буде нормально, то наступного року теж будемо у вас, і, можливо, проведемо навіть один із етапів Чемпіонату України.
Результати змагань можна подивитися на офіційному сайті фестивалю >>>
Довідка:
Дріфт - вид автоспорту, який характеризується проходженням поворотів із навмисним зривом ведучої осі і проходженням у керованому заносі на максимально можливій швидкості.
Драг-рейсінг (гонка на прискорення) - спринтерський заїзд на 402 метри (1/4 милі), який проводиться на прямій трасі.
Богдан Гуляй, фото Дана Фрост
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.