GOROD.cn.ua

Що очікує публічні бібліотеки? (фото)

28 листопада в Чернігівській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. В. Г. Короленка пройшла обласна науково-практична конференція “Бібліотеки Чернігівщини в соціокультурному просторі регіону: історія і сучасність”.
Конференція присвячена 135-річчю від дня заснування обласної бібліотеки. Перед початком конференції її учасники ознайомились з виставкою, яка розповідає про історію бібліотеки, її розвиток та книжкові надбання. Гордістю бібліотеки є куточок експозиції, де представлена колекція книжок з дарчими підписами авторів, серед яких — Анатолій Рибаков, Юрій Збанацький, Володимир Забаштанський, Євген Гуцало та багато інших відомих письменників.
В роботі конференції взяли участь бібліотечні працівники, науковці, керівники навчальних закладів, працівники музеїв та всі, хто цікавиться розвитком бібліотечної справи.
З вступним словом і привітанням до учасників конференції звернулась начальник відділу управління культури, туризму і охорони культурної спадщини Чернігівської обласної державної адміністрації Лариса Володимирівна Генералова.

Вже ні для кого не є секретом, що електронні інформаційні засоби поступово витісняють звичні паперові. Що очікує в майбутньому публічні бібліотеки та яка їх подальша доля? Ці та багато інших актуальних питань з бібліотечної справи розглядались на конференції.
− Змінюється життя, повинна змінюватись і робота з надання послуг публічними бібліотеками, − підкреслила у своєму виступі завідувач відділу наукового аналізу та розвитку бібліотечної справи Національної парламентської бібліотеки України Інна Олексіївна Цуріна.
За її словами, якість надання послуг залежить від керівника. З наступом електронних книжок публічній бібліотеці неминуче доведеться стати мультимедійним і мультикультурним центром суспільності. Вона також висловила переконаність, що успішна бібліотека повинна запроваджувати сучасний менеджмент, який базується на відповідальності кожного працівника перед спільнотою, на кошти якої бібліотека існує.
− Сьогодні наші користувачі очікують отримувати те, що їм потрібно, точно і вчасно; мати достатню кількість книжок та довідкових матеріалів для дорослих і дітей; організацію і розстановку книжок у порядку, зручному для отримання інформації; дружнє обслуговування, допомогу у вирішенні проблем, − наголосила у своєму виступу Інна Олексіївна.
Про історичні віхи та основні тенденції сучасного розвитку Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка доповіла її директор Інна Михайлівна Аліференко.

Кандидат історичних наук, доцент, заступник директора інституту історії, етнології та правознавства ім. О. М. Лазаревського Чернігівського Національного педагогічного університету ім. Т. Г. Шевченка Олександр Якович Рахно доповів про розвиток бібліотечної справи у Чернігові у 1917-1920 роках.
З основними етапами формування і зберігання фонду бібліотеки учасників конференції ознайомила Галина Костянтинівна Мамчур, завідувач відділу зберігання основного фонду Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка.
Крім наукових доповідей, багато було в цей день і привітань з 135-річчям обласної бібліотеки. Так, привітати колег прийшли працівники наукової бібліотеки Чернігівського національного педагогічного університету ім. Т. Г. Шевченка, наукові працівники Національного архітектурно-історичного заповідника “Чернігів стародавній” та представники бібліотек області.

Володимир Коваль

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.


Теги: конференція, бібліотеки, Володимир Коваль