GOROD.cn.ua

У Чернігові відкрився діалізний центр "Фрезеніус" (фото)

Чернігів став другим містом України, де функціонуватиме центр гемодіалізу, створений провідною світовою компанією "Фрезеніус Медикал Кер".
У відкритті центру взяли участь Посол Федеративної Республіки Німеччина, доктор Ганс-Юрген Гаймзьот, заступник голови Чернігівської облдержадміністрації Віктор Тканко, Чернігівський міський голова Олександр Соколов та виконавчий віце-президент "Фрезеніус Медикал Кер»" Домінік Венер.

На переконання Чернігівського міського голови, відкриття центру стало важливою подією не лише для міста, а й усього регіону і навіть України. Заклад став невід’ємною частиною медичного містечка, що існує на вулиці 1 Травня. "Це перший приклад співпраці з німецькою стороною у галузі медицини. Але, без сумніву, приклад успішний", - сказав О.Соколов. Він також зауважив, що центр збудований чернігівською компанією "Укрсівербуд" за підтримки КП "Чернігівбудінвест".

Пан Посол подякував за співпрацю та порозуміння з обласною і міською владою, зауваживши, що будівництво центру відбулося без будь-яких бюрократичних зволікань.
"Довіра і надійність – основа для бізнесової діяльності. Цей проект може бути прикладом для інших. Німеччина може бути хорошим партнером для України у сфері охорони здоров'я", - сказав д-р.Г.-Ю. Гаймзьот.
В Україні налічується 57 центрів, однак медичного центру такого рівня, як у Чернігові та Черкасах, не існує. Разом з тим, діалізний центр у Чернігові навіть кращий, ніж у Черкасах, оскільки сучасні апарати гемодіалізу Fresenius 5008, якими він оснащений, використовуються в Україні вперше. У 2008 році їх визнали найкращим інноваційним продуктом німецької промисловості.

Центр гемодіалізу "Фрезеніус" у Чернігові збудовано за 5 місяців. Вартість проекту становить 33 млн. грн. Планова кількість діалізних місць – 45, що дозволяє лікувати на рівні європейських стандартів 255 пацієнтів. Процедура гемодіалізу для пацієнтів буде безкоштовною. Компенсація за лікування здійснюватиметься з обласного бюджету.

На думку фахівців, відкриття сучасного центру діалізу у Чернігові дозволить розвантажити нефрологічне відділення в обласній лікарні, яке нині є занадто перевантаженим. За даними обласного Управління охорони здоров’я, в обласній лікарні перебуватимуть тяжкохворі пацієнти, а у діалізному центрі "Фрезеніус" – ті, хто лікується амбулаторно. Направляти пацієнтів до сучасного центру буде медична комісія з обллікарні, перші з них почнуть лікування за тиждень.

Замісна ниркова терапія є актуальною складовою сучасної медицини. Методи замісної ниркової терапії не лише зберігають життя пацієнтів з гострою та хронічною нирковою недостатністю, але й забезпечують їх соціальну реабілітацію. Методи діалізної терапії дозволяють компенсувати втрачені функції нирок (детоксикаційну і водовидільну) і на сьогодні є прикладом найбільш вдалого моделювання штучних органів.
За даними "Національного реєстру хворих на хронічну ниркову хворобу", у 2009 році у Чернігівській області проживали понад 20 тис. осіб з хронічними хворобами нирок. Лікування методом гемодіалізу потребували 143 тяжкохворих пацієнтів. Держава за свій рахунок забезпечила проведення гемодіалізу лише для 89 пацієнтів.

Загалом, в Україні налічується близько 450 тис. людей з хронічною хворобою нирок. Нині держава забезпечує гемодіалізом майже 3,5 тисяч хворих, що становить тільки 15% від усієї кількості хворих, що потребують такого лікування.

Ірина Синельник, фото Мар'яни Харді

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.


Теги: Ірина Синельник, Мар'яна Харді, фото, діалізний центр