GOROD.cn.ua

На Сонці стався потужний спалах

На Сонце після зовсім невеликої перерви починається новий сплеск активності.

Найпотужніший з середини 2007 року спалах стався на Сонці 19 січня увечері, говориться в повідомленні на сайті російської орбітальної обсерваторії "ТЕСИС", створеної вченими Фізичного інституту імені Лебедєва РАН (ФІАН).

"Подія почалося близько 15:00, максимум спалаху був досягнутий о 15:41, всього ж подія продовжувалося до 16:57, тобто майже дві години. По зростанню потоку рентгенівського випромінювання на орбіті Землі спалах був класифікований як M2.3 ... Останній раз спалах більшої сили був зареєстрований ще 4 червня 2007 року ", - йдеться в повідомленні.

Сонячні спалахи діляться в залежності від потужності рентгенівського випромінювання Сонця на п'ять класів, які позначаються літерами латинського алфавіту: A, B, C, M і X. Мінімальний клас A0.0, відповідає потужності випромінювання на орбіті Землі в 10 нановат на квадратний метр, і при переході в кожну наступну категорію збільшується в десять разів. Під час максимуму попереднього сонячного циклу наприкінці жовтня 2003 року спостерігались спалахи з потоком випромінювання понад один мільйон нановат - аж до класу X17.

На думку вчених з лабораторії рентгенівської астрономії ФІАНа, які ведуть проект "ТЕСИС", на Сонце після зовсім невеликої перерви починається новий сплеск активності, оскільки спалаху передували два інших - силою C5.2, що відбулися близько півдня, а також потужністю C4.9 - близько 12 години ночі.

У повідомленні наголошується, що інтервали між сплесками активності стають все коротшими, а їх потужність все більше.

"Якщо сплеск активності пов'язаний з новою областю, що з'являється в даний момент на півдні Сонця, то можна відзначити, що в найближчі дні він повинен остаточно вийти в поле зору Землі. Через один-два дні з поверхні нашої планети стануть видні і системи сонячних плям, які поки що приховані за сонячним обрієм. Визначати ж "космічну погоду" в околицях нашої планети область буде до кінця поточного місяця, який може стати дуже цікавим ", - говорять вчені.

РИА Новости

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: сонце, спалах, вчені