Нещодавно був Міжнародний день театру. Наш Молодіжний відзначив його прем'єрою "Три товариші" за Е.М. Ремарком. Одну з провідних ролей у виставі виконує Роман Покровський. Саме про нього наша розповідь.
Про нього важко писати. Він схожий на "мандрівну натуру". Щойно, здавалося, був тут... Щось говорив... Через хвилину зник, як сонце, на яке набігла хмара. Тобто, начеб і є, але за якимись шорами жартів, дитячої безпосередності або навпаки дуже серйозної філософії. В ньому немає, як-то кажуть, золотої середини. Іноді хочеться крикнути: "Ромо, агов, ти де!?" За своєю сутністю він актор в класичному розумінні цього слова. В ньому сконцентрований увесь театр, хоча він сам не вважає себе людиною театру, говорить: який я актор?
Але, як би там не було, Роман Покровський вже майже десять років працює у Молодіжному. Зіграв чимало ролей.
Його акторський шлях розпочався... з Гамлета. Цією роллю навіть великі артисти завершують свою творчу діяльність, а він розпочав. І після цього запитань на зразок "бути чи не бути?" не виникало. Бо актор вже народився. Потому на його шляху трапилися Хлестаков, Подкольосін, Хома Брут — це лише у Гоголя, у всього Гоголя, який був у Молодіжному театрі. Згодом — чеховські Єпіходов і Іванов. У репертуарі Молодіжного за останні десять років було лише дві вистави за Чеховим — "Вишневий сад" та "Іванов". Мольєровського Клеанта також грає Покровський. Загалом у нього вагомий репертуар. І не лише всесвітня класика. Чого вартий його Леонідик із вистави за п'єсою О. Арбузова "Мій бідний Марате" або Ромео із сучасної версії твору Шекспіра "Агов, Джульєтто!", яку створив ізраїльський драматург Е. Кішон, або Яго із климов-ського творіння "Отелло" за мотивами того ж таки англійського класика.
А нині на долю актора Романа Покровського лягла відповідальність за роман Е.М. Ремарка "Три товариші", бо саме йому доручена роль Роббі. Як нинішнє покоління сприйме поняття та сутність дружби, відданості, кохання, що закладено у Ремарка, залежить від Роми та постановника вистави Геннадія Касьянова.
Напередодні була спроба поговорити з актором Романом Покровський. Я призначила йому ділове побачення та запаслася диктофоном.
Роман прийшов вчасно і в гарному настрої, який зіпсувався одразу ж після того, як він побачив в моїх руках диктофон. Тому серйозної розмови не вийшло.
— Писати про місцевих акторів у газетах — непристойність. Завдання артиста грати на сцені, а не теревенити на сторінках преси! — заявив Роман.
Покровського не можна ні з ким порівнювати. Він — актор не лише зі своїм власним відчуттям мистецтва, він сам — особливе мистецтво. Його акторська кухня зачинена від чужих очей, його акторський простір ширший за простір Молодіжного театру. Але майже щовечора
він виходить на його невеличку сцену. І здається, що лише на сцені він справжній. Коли вистава закінчується, то саме тоді й починається гра. Іноді ця гра на зразок дитячої.
— Рома, що таке, на твій погляд, дружба?
— Дружба, це коли тобі приносять банани, цукерки, морозиво, лимонад.
— Це, коли з тобою дружать, а коли ти?
— Я ні з ким не дружу.
— А чому тобі повинні носити?
— Тому, що мене треба любити. Коли Роман говорив ці дурниці, на
його обличчі з'являлася-зникала усмішка.
З усього було видно, що він не хотів говорити серйозно. Як раптом:
— Дружити треба з великими. Навіщо дружити з собі подібними? Час-, тіше всього люди дружать через те, що вони за своєю сутністю дуже самотні. Але самотність буває різна: та, що в радість, і інша — хвороблива самотність...
— А що таке кохання?
— Ти що, з глузду з'їхала, ставити подібні запитання? — такою була перша реакція Романа. Але потім він ніби замислився: — Я намагаюся зрозуміти. Але знаю, як у Біблії, що "любовь не бесчинствует, не мыслит зла, сорадуется истине, все покрывает, всего надеется и все переносит".
Розказувати про свою нову роль у прем'єрній виставі Рома не те щоб відмовився, він просто зник. У актора Романа Покровського та його персонажа Роббі, на мій погляд, немає жодних точок спільності, але в цьому, мабуть, і полягає суть акторської професії, здатність до перевтілення. Яким буде його герой, ми побачимо вже незабаром, але з впевненістю можна сказати, що саме Роббі у виконанні Романа Покровського стане душею та головною мелодією вистави 'Три товариші".
Влада Вольновая, тижневик «Місто», № 12(131)
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: Роман Покровський, Влада Вольновая