Чернігівський фокусник Ігор Корж – вправність рук… і трішечки магії
Понедельник, 25 Марта 2013 13:02 | Просмотров: 2119
http://vid.cn.ua
Ігор Корж
Ті, хто стежить за телевізійними талант-шоу, вже знають: чернігівець Ігор Корж навчав фокусам ведучу проекту «Україна має талант» Оксану Марченко.
Ігоря в обличчя знає практично вся чернігівська молодь. Минулого літа він навів галасу, показуючи незвичайні фокуси прямо на вулицях міста випадковим перехожим. Відеоролики «Безпалева» про ці трюки розлетілися соцмережами, як гарячі пиріжки. На національному каналі Ігоря, щоправда, показали мигцем.
З «Відомостями» фокусник поділився кількома магічними секретами, розказав, коли чекати нові випуски відео з Чернігова та навіщо кращі ілюзіоністи країни збиралися разом у Вінниці.
Фокусники розкривають секрети…
— Ти тільки-но повернувся з Міжнародної конвенції ілюзіоністів у Вінниці. Ви, фокусники, щось затіваєте? Навіщо збиралися всі разом?
— Хтось їхав на цей захід показати майстерність, хтось навчитися. Я — і за тим, і за іншим. Я займаюся фокусами всього півтора року, тому для мене багато що було новим. Та й з такими людьми познайомився, яких тільки по телебаченню можна побачити: переможець телешоу «Феномен» Артем Тихевич та його найяскравіші учасники Александер, Ніколас Кін, хлопці з «Удиви меня», російської передачі про фокуси.
— Чи вдалося здивувати таку досвідчену публіку?
— О, аудиторія неймовірна! Хай це 50 людей, але які! Вони все знають, що я показую. Тому перед ними треба було демонструвати щось таке… Я показував три фокуси. І кожного разу хтось у залі не знав, як це робиться. Підходили, питали, а я вчив.
— Взагалі-то, прийнято вважати, що фокусники не діляться секретами…
— Фокусники не діляться секретами з глядачами — це непохитне правило. А от зі своїми можна. На те й конвенція, щоб передавати досвід далі, виховувати наступників. Я багато чого навчився. Найцікавіший фокус мені показав Ніколас Кін. Та це й не трюк, це психологічний експеримент.
«Я роблю це добре!»
Звичайно, не можу не провести цей експеримент на собі. Ігор дістає два набори по п’ять карт — один кольоровий, інший чорно-білий, але з однаковими символами. Я тільки подумки обираю одну зі своїх карт, фокусник пильно на мене дивиться і першим кладе на стіл свою карту. І так усі п’ять пар підряд. Неймовірно! П’ять попадань з п’яти!
Показав Ігор і один зі своїх улюблених карткових фокусів. Зі звичайної, як запевнив фокусник, колоди я діставала карти. І куди б я їх не поклала, скільки б не відрахувала, як би не мішала й не перекладала — все одно раз за разом витягувала трефову трійку. Знаю, що всьому, очевидно, є просте пояснення, але Ігор працює майстерно, руки літають над колодою, щось чаклують… І зовсім не хочеться думати про хитрощі. Хочеться дивуватися і вірити в магію!
А тому я не можу підібрати інших слів, і постійно повторюю: та ну! Як ти це робиш?
— Я роблю це добре, дякую! — просто відповідає фокусник.
Карти буквально звалилися на голову!
— Як ти потрапив до світу ілюзії?
— До недавнього часу я знав всього один фокус — картковий з кишенею. Мене колись навчив тато друга. А займатися серйозно почав випадково. Років півтора тому сидів вдома за комп’ютером, щось писав, розізлився і стукнув кулаком по столу. І тут з полиці впала стара колода карт. От такий знак (сміється. — Авт.)! Я взяв карти в університет і показав свій єдиний фокус. І так він сподобався людям, а мені так сподобалася їхня реакція, що став шукати нові трюки, шукати інформацію, вчитися.
— А де ж у нас можна навчитися?
— Інформація є в книжках. Є дитячі фокуси на Youtube (відеопортал. — Авт.), малюки 12-річні навчають, хоча самі, правда, толком не вміють робити. Ну от спочатку в дітей і вчився. На різних сайтах. Насправді, хто захоче, завжди знайде, що потрібно. Зараз у мене в арсеналі більше 100 фокусів.
«Натрюкачити» можна й оцінку, і дівчину?
— Скільки ти репетируєш трюк перед тим, як показати глядачеві?
— Новий трюк треба готувати так, щоб ти міг його 30 разів підряд повторити без помилок. Якщо зробив 29, а на тридцятий провалився — починай з початку. Є один рух, який я відпрацьовую вже півтора року і все ще над ним працюю. Нема межі досконалості!
— У тебе фокуси в основному карткові. Це твоя «спеціалізація»?
— Просто з картами можна багато що вигадати. Карти завжди під рукою, і це зручно. У мене є колод двадцять — усі звичайні, просто розмір — під розмір рук. З грошима ще можна показувати, з резинками, які у мене завжди на руках. Але мій основний інструмент — це мова та почуття гумору. Мені зараз більше подобається розмовний жанр: я показую фокуси, спілкуюся з людьми, жартую. Це класно, коли люди дивуються та сміються одночасно. Крім того, коли люди беруть участь у фокусі, вони бачать, що ніякого обману нема. Не для мене хусточки, кролики, голуби. Це красиво, але не моє.
— Чи доводилося тобі проколотися на публіці?
— Було таке! Думаю, у всіх було. Звичайно, часто глядач навіть не здогадується, що щось пішло не так, думає, що так і треба.
— Чи використовуєш трюки у повсякденному житті?
— Та ні. Бувало викладачам показував фокуси, щоб поставили оцінку. Але їх важко переконати подивитися. Але якщо все ж погоджуються, то потім не шкодують. Фокуси допомагають знайомитися з дівчатами… Але тільки знайомитися. Далі чомусь не діють.
Найважче дивувати… дітей
— Як виникла ідея знімати шоу з фокусами прямо на вулицях Чернігова?
— Така ідея була, як тільки я почав займатися фокусами. Я завжди хотів, щоб це побачило побільше людей. А «без палева» — слова, знайомі кожному ілюзіоністу, адже це успіх кожного фокуса.
— Як перехожі реагують на шоу?
— Реагують дуже по-різному. Хтось одразу тікає. Хтось кричить. П’яні — це окрема історія, їх можна дивувати, як дітей. Хоча ні, дітей насправді здивувати дуже непросто. Перед тим, як вперше підійти до людей на вулиці, я так хвилювався, хоча тренувався вдома дуже багато. Зараз хвилювання нема взагалі.
— Коли чекати нових випусків «Безпалева»?
— Коли потеплішає, бо зараз руки завжди холодні. Заготовки вже є — і карти, і не карти. Крім того, треба випробувати на публіці те, чому навчився на конвенції. Хочеться якийсь новий формат спробувати. Може, хвилин на 40 відео, з окремою історією для кожного випуску.
— Чому ти взагалі показуєш фокуси?
— Мені просто подобається спостерігати за здивованими обличчями людей, які мені аплодують та сміються над моїми жартами. Я отримую позитив від глядачів.
Справжня весна вже не за горами, тож чимало посмішок і здивування Ігор викликатиме у перехожих на вулицях Чернігова. А потім покаже всім нам — «Безпалева».
Ольга Чижова, тижневик «Чернігівські відомості» №12 (1150)
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.