GOROD.cn.ua

Олександр Алістратов: Злочинів у місті поменшало

Олександр Алістратов: Злочинів у місті поменшало
Близько сотні заяв про злочини та правопорушення приймає оперативний черговий міського відділу міліції щодоби. За 2011 рік їх зафіксовано вже ледь не 30 тисяч. А значить у чернігівської міліції чимало роботи. Напередодні професійного свята саме час підбивати її попередні підсумки за рік разом із начальником міського відділу міліції Олександром Алістратовим.

— Яка криміногенна ситуація у місті порівняно з минулим роком?
— Щодня більше 150 співробітників міліції охороняють порядок у Чернігові. Це й автопатрулі, й піші наряди, і стаціонарні пости. Ще 25 співробітників несуть службу ввечері за рахунок власного часу. Результат злагодженої роботи — зменшення кількості злочинів. Цього року їх зафіксовано 2725, а це на півтисячі менше, ніж минулого. Зменшилася і кількість тяжких та особливо тяжких злочинів на території обласного центру — з 993 минулого року до 793 цього.

— А яка ситуація з підлітковою злочинністю?
— Оскільки на сьогоднішній день ми відходимо від практики приховування злочинів, реєструються всі заяви та повідомлення, на жаль, відмічається зростання підліткової злочинності. Зареєстровано 92 злочини, скоєні підлітками, проти 86 минулого року. Впевнений, основне завдання міліції в цьому питанні — притягати до відповідальності дорослих, які виступають каталізаторами дитячої злочинності. Так, цього року на продавців магазинів та співробітників розважальних закладів було складено 136 адміністративних протоколів за продаж неповнолітнім алкогольних напоїв. Крім того, відкрито одну кримінальну справу за схиляння неповнолітніх до вживання наркотичних засобів та 9 — за втягнення неповнолітніх у злочинну діяльність.

— А як ви оцінюєте роботу чернігівської міліції цього року?
— Звичайно, найважливіший критерій оцінки роботи міліції, що впливає, як я бачу, на думку чернігівців, — це оперативне реагування на заяви про злочини та правопорушення та прибуття міліції до місця події в найкоротший термін. Для цього разом з керівництвом обласного управління МВС ми намагаємося впроваджувати нові методи роботи. Зокрема, у жовтні, за ініціативою начальника УМВС області, ми створили групи швидкого реагування. Це наше ноу-хау. Цілодобово у місті чергують дві такі групи. Вони миттєво виїжджають на місце злочину і починають діяти ще до прибуття слідчо-оперативної групи. Вже на сьогоднішній день, завдяки цим групам, було розкрито «по гарячих слідах» більше 20 злочинів і затримано осіб, які їх скоїли.

— Які найбільш резонансні справи розкриті цього року?

— Цього року працівники карного розшуку розкрили 630 злочинів, 300 з яких — тяжкі. Наприклад, вже за дві години ми затримали групу злочинців, які в масках та зі зброєю вчинили розбійний напад на приватне підприємство у квітні. Не так давно, після тривалих розшукових операцій, затримали чернігівця, який протягом року скоїв більше трьох десятків крадіжок з авто. До того ж встановлено місце знаходження 26-ти зниклих безвісти громадян та 113-ти злочинців, які переховувалися від суду та слідства. Наприклад, завдяки злагодженим діям чернігівських оперативників та тісній співпраці з колегами з Росії, було встановлено місце знаходження та затримано водія, який минулого року скоїв у Чернігові тяжкий злочин: збив на пішохідному переході вагітну жінку. Він переховувався у Москві. На сьогоднішній день вирішується питання про його екстрадицію.

— Які проблеми залишаються невирішеними?
— Перш за все, хвилює достатньо велика кількість правопорушень у громадських місцях: 710 чернігівців притягнуто до адміністративної відповідальності за куріння в громадських місцях, майже півтисячі — за дрібне хуліганство, більше 6,5 тисяч — за розпивання алкоголю. У центрі ситуація вже значно покращилася, хотілось би досягнути таких же результатів і в спальних районах міста. Для цього ми постійно проводимо профілактичні відпрацювання.

Ольга Чижова, тижневик «Чернігівські відомості», 14 грудня 2011 року

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Олександр Алістратов, міліція, злочин, «Чернігівські відомості», Ольга Чижова