Це про Петра Володмиировича та Валентину Миколаївну Скринник. Обоє вони дуже затяті рибалки, часто приїздили сюди на запрошення корюківських друзів, які мають у селі дачу. Бувало, що і відпустку тут проводили. Тому де знайти безпечне місце - це думали, тільки їхати у Мале Устя.
- Люди тут дуже хороші, привітні, - розповідають Петро і Валентина. - І оцю хату нам порадили. Вже розчистили її від порослі, спасибі, із селищної ради дали нам трактора, щоб вивезти всі бур’яни. Колись ми разом із Ігорем Чернухою були на курсах землевпорядників, бо і я робила на цій посаді. Тепер ми пенсіонери. Як переїжджали, то нам сильно допоміг поліцейський Олег Кулініч. З перших днів перебування в селі нас підтримують і фізично, і морально, і матеріально сусіди, односельці: Олександр і Тамара Клюї, Сергій і Таня Клюї, Михайло Павлович і Тамара Сергіївна Коваленки, Віктор Григорович і Ніна Петрівна Ювченки, Олександр і Люба Дейнеки, Віктор Іванович і Оксана Василівна Журавель. Всім ми дуже вдячні. Ми знаємо вже чи не всіх у селі, бо тут такі дружні люди.
Переїхали Петро і Валентина до Малого Устя влітку минулого року, коли вже стало зовсім нестерпно. У Семенівці щодня обстріли, вже пошкоджене приміщення міської ради, будинок культури, хлібопекарня, податкова, лікарня, розбиті декілька багатоповерхівок і приватних будинків. Зазнала пошкоджень і величезна майстерня Петра Володимировича, він займався ремонтом автомобілів. Дещо із обладнання він перевіз у село, однак всього не забереш, бо не підведена силова лінія.
Ми застали господарів за роботою. Двір переселенців сплутати з іншими неможливо - тут до всього свій підхід. На перший погляд простий, але особливий паркан, ворота, під парканом підготовлений фундамент із арматури і по-сучасному пофарбований внутрішній паркан - сказано, за справу взявся професіонал. Цьогоріч вони вже садили город, тож є і своя цибулька, і морквочка. За цим більше глядить Валентина Миколаївна, вона любить працювати на землі. Хоч і жила у квартирі, але і в Семенівці обробляла грядки, маючи приватний будинок.
Пару об’єднує спільне заняття - рибалка. Для них відпочинок - це річка, озеро, багаття і друзі. І так вже 17 років. Саме стільки вони їздять у М.Устя. Могли раніше не тільки проводити тут вихідні, а й відпустки. І тепер намагаються не занурюватися у свої проблеми, бо горя дуже багато, ще не минув рік, як загинув син. Кажуть, що всього у них вистачає, головне аби спокій. Вже до них приїздить товариш із Корюківки. Та й в селі всі давно знайомі. Ось нещодавно на день народження доньки сусіда, яка приїхала із Англії, випробував саморобну коптильню, приготувавши копчену рибу, яку вони люблять найбільше.
- Тут і без браконьєрства можна наловити риби. Не було такого разу, щоб поверталися із риболовлі зовсім без улову, - каже Валентина. - Десна прогодує, - долучається до розмови Петро. - Тільки ситуація із забрудненням річки не радує. У селі у багатьох пробита свердловина і вода ніби є, але вся вона поверхнева. У нас колодязь на два двори із сусідом, та для пиття ми беремо воду у Сосниці. Погано, що у центрі нема колонок, лише одна на базарі рятує нас. Економія має бути, але вода - це ж головне для людини, тому на цьому економити не потрібно.
Петро і Валентина поступово приводять будинок до ладу, планують і санвузол зробити, та налаштовані повертатися у Семенівку, як тільки настане тиша. Додому їх тягне, хоч і часто навідуються туди у справах. Тоді будуть приїздити у М.Устя, а будинок служитиме як дача. Передплатили вони і нашу газету. Кажуть були у гостях у Коваленків, почитали, сподобалась і тепер з нетерпінням чекають її щотижня. Дякуємо за довіру. Приємно спілкуватися з такими доброзичливими людьми.
Джерело: “Вісті Сосниччини”, Олена Кузьменко
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: Скринник, Семенівка, переселенці, Семенівка