Зробити стартовою Мобільна версія сайту Головна сторінка » Новини » Людям про людей » Мріють повернутися додому: як війна увірвалась у життя багатодітної родини

Мріють повернутися додому: як війна увірвалась у життя багатодітної родини

 



На знімку: Світлана Шаропат з донькою Софією у Городні

Світлана Шаропата удостоїлась звання Мати-героїня ще до повномасштабного вторгнення. Сенсом свого життя жінка обрала дітей, яких виховувала у тоді ще спокійній і затишній Мощенці. Гармонійне життя родини Шаропатих перервало повномасштабне вторгнення, й вже другий рік сім’я живе на дві садиби – у Городні і Мощенці. Попри всі негаразди, вони мріють повернутися у рідне село, де поки що живуть і працюють батько Олександр і старший син Костянтин.



Пані Світлана народилася й виросла у Мощенці. В рідному селі вона й зустріла свого чоловіка Олександра, з яким вони народили й виховують п’ятеро дітей. Щоправда, троє старших вже дорослі, самостійні люди. Віднедавна головною турботою родини стала безпека менших Миколи і Софії, яких довелось вивозити з небезпечного нині села.

– Вперше ми покинули Мощенку влітку 2023 року, коли черговий артилерійський обстріл дуже налякав Софію. Поїхали до доньки Дарини у Сядрино Корюківського району. Потім погостювали у старшої доньки Альони у Городні, а в січні поточного року знайшли будинок, який можна було орендувати. З того часу тут і живемо. Микола і Софія навчаються у міському ліцеї №1, син займається у секції боксу, а доня ходить на туристичну секцію дитячо-юнацької спортивної школи, – розповіла про свої поневіряння мати.

Жінка вже знайшла собі роботу й працює у міському комунальному господарстві. А от старші чоловіки родини поки не наважились на переїзд у місто. Голова родини Олександр доглядає домашнє господарство, приглядає за садибою й працює у місцевому сільгосппідприємстві у Мощенці разом зі старшим сином Костянтином. Обидва досвідчені механізатори, минулого року були героями нашого матеріалу про село, яке живе під обстрілами.
– Звичайно, я дуже хвилююсь за чоловіка і сина, бо вони щодня ризикують постраждати від обстрілів. Проте бачимося регулярно – благо, керівник сільгосппідприємства Дмитро Голіброда ніколи не відмовляється підвезти у Мощенку й назад, у Городню, – підкреслила пані Світлана. Кілька разів родина об’єднувалась у рідному обійсті влітку. Благо, тоді ще не траплялось тотальних обстрілів, тож трохи пожили разом. Але ці періоди гармонії і щастя були нетривалими.
Старші доньки багатодітної родини вже знайшли себе у житті. Альона має свій перукарський салон у Городні, а молодша Дарина вивчилась на бармена і офіціанта та живе і працює у Сядрині. Обидві вже подарували батькам онуків – Вадима, Влада та Дем’янчика, які вже тішать молодих дідуся й бабусю.



Родинне фото завжди поруч з пані Світланою

У матері-героїні небагато вільного часу, бо практично кожну хвилину вона присвячує своїй родині, а найбільше – молодшим дітям. І все ж таки пані Світлана знаходить час й для посильного волонтерства – вона в’яже килимки для наших захисників.

На тлі усіх випробувань і поневірянь родина Шаропатих плекає мрію повернутися у рідну оселю в Мощенці, Вони вірять у це й не збираються відступати чи погоджуватись на щось менше. Однак поки їм доводиться реагувати на реальні виклики, головний з яких – безпека дітей.

Джерело: "Новини Городнянщини", Павло Дубровський

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: багатодітні, переселенці, Городня

Додати в:
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.
 

Коментарі (12)

Додати коментар
anonimus 5 листопада 2021 г. (14:49) #[1]
Специально для барона)) Телеграм канал как ромы или цыгане грабят всех подряд в Киеве и не только))) Ну прям нация танцующая, поющая и выгуливающая медведей! "чат, куди ви можете скидати інформацію з геолокацією Києва та області про крадіїв та грабіжників (бажано із фото/відео) #всеодноїхнесадять. "
Anonim 5 листопада 2021 г. (23:54) #[2]
Слово ЦЫГАН (кочевних, бродяга) происходит из Древней Греции . дальше название этим племенам распостранилось по всем Балканам . и от хорватов-сербов уже к нам . Их так там и сейчас называют . Если они считают себя ромами . пускай считают ..Вот например для нас немцы это германцы . хотя себя они называют дойчами . Почему если дойчей ми зовем немцами - то цыган надо только ромами .? Цыган и в Умани цыган и в Чернигове тоже .А в Британии например --цыган Gypsy .у французов Gitan . у немцев (дойч) -Zigeuner . Так что зовите себя как вам угодно а для нас так и останетесь цыганами ...как и тысячи лет назад.
Anonim 6 листопада 2021 г. (08:49) #[3]
Это вы про себя сейчас???
Anonim 6 листопада 2021 г. (18:23) #[4]
Вибачте,але крiм Петi Чорного,я ще не бачив в життi не одного цигана,який би займався чимсь легальним чи ходив на роботу кожен день.Вiчно щось мутять,крадуть,дурять не плативши податки.Зато держава iм потiм допомогу на старiсть дае,щось тiпа пенсii,а бiльшiсть дiтей навiть до школи не ходить.О дним словом трутнi за нашi грошi.
Anonim 6 листопада 2021 г. (20:35) #[5]
Петр Главацький порядочный и умный человек. Никакого отношения к словам ,,крадуть,, дурять,,мутять и т.д. к нему не относятся. Быстрее всего наоборот, он учит как этого не делать. Не надо всех ромов ставить в один строй. Да, есть козляры, которые ездят по селам на конченых ,,копейках,, и стучат по воротам , типа ,,куплю металл, орехи, рога и т.д. звоните Петру и они больше вас не будут тревожить. Но есть и нормальные ромы, готовые вам помочь во всем
Anonim 7 листопада 2021 г. (17:56) #[6]
Р’С–РґРїРѕРІС–РґСЊ РЅР° [5]
Подскажите пожалуйста какая у Пети профессия, с чего живет этот порядочный и честный человек?
Anonim 8 листопада 2021 г. (05:34) #[7]
Р’С–РґРїРѕРІС–РґСЊ РЅР° [6]
Петр Главацкий уже долгие годы не только руководит ансамблем «Чергэн», поет и играет на всех музыкальных инструментах. А «Чергэн» в переводе с цыганского означает «звезда».
иваныч 8 листопада 2021 г. (14:39) #[8]
Р’С–РґРїРѕРІС–РґСЊ РЅР° [7]
А , где гастролирует ансамбль? Сколько в нём солистов на зарплате (официальной)? И сколько стоит билет на концерт этого "Чергена"? Когда и где состоится концерт этого коллектива? Мало уметь играть на инструментах, умение - на хлеб не намажешь...А вот, по поводу доходов, от такой деятельности, вы никого не убедили ...
anonimus 8 листопада 2021 г. (15:39) #[9]
Р’С–РґРїРѕРІС–РґСЊ РЅР° [7]
А содержит его ансамбль, банда карманниц, терроризирующих город сколько себя помню, лет так 30 последних)) Агов)))
Anonim 7 листопада 2021 г. (05:59) #[10]
Циганська гідність? Це щось нове. Чи є в Чернігові хоч один поацюючий циган? Хоч один служив в армії? За що вони живуть?
житель 7 листопада 2021 г. (17:12) #[11]
Зараз на Чернігівщині проживають 4 тисячі ромів. В основному, це - законослухняні люди. А интересно где же все таки трудятся все эти законопослушные цыгане? Видел я как они у больниц или у рынков обкрадают людей.
Serg 8 листопада 2021 г. (00:01) #[12]
Основной доход - торговля наркотиками.
 

Коментарі (12)

Додати коментар
anonimus 5 листопада 2021 г. (14:49) #[1]
Serg 8 листопада 2021 г. (00:01) #[12]
Основной доход - торговля наркотиками.