Марина Котовська з Городні осиротіла дуже рано. Чотирирічною дитиною вона втратила батька, а коли дівчинці виповнилось вісім років, пішла у засвіти матір. Та Марина не залишилась сама — її підхопила у свої турботливі руки бабуся Віра. Щоправда, їм обом довелось пережити аж п’ять судів, щоб отримати законне право бути разом. З того часу бабуся з онукою нерозлучні.
Перший рік спільного життя не став безхмарним, бо обом — і бабусі, і онуці довелось «притиратися» одна до одної.
— Попри розбіжності у звичках і способі життя, ми спільними зусиллями до- сягли порозуміння й виробили власні правила співіснування. Перший час було важкувато, бо дитина була трохи балувана й не призвичаєна до найпростішого режиму. Коли організаційні труднощі було подолано, ми стали найкращими подругами, — пригадала Віра Володимирівна.
Вісім років минуло з того часу, як Марина почала жити з бабусею. Відтоді багато чого змінилось в її житті. Дівчинка виросла, сформувалась як особистість, почала ставити перед собою цілі й досягати їх. Нині вона староста класу й президент учнівського самоврядування міського ліцею №2, активна учасниця шкільного життя, ведуча концертів і свят. У вільний час Марина займається вокалом у шкільному гуртку і у міському будинку культури.
— Мені подобається співати, й, кажуть, мені це вдається, проте у професійному житті я хочу стати лікарем чи психологом. Навчатись люблю, так само як і дізнаватись щоразу про щось нове. Уроки не забирають багато часу, тому поки вдається встигати й займатись улюбленими справами, — зазначила дівчина.
Окрім цих справ, Марина ще й віднаходить час, щоб допомогти бабусі, а коли Віра Володимирівна часом хворіє,
то онука із легкістю справляється із всіма домашніми справами. Дівчина справжня господиня в обійсті — слідкує за порядком, вміє смачно готувати, а ще захоплюється випічкою — у вихідні залюбки пригощає бабусю пиріжками, піцами і навіть тортами власного виробництва.
Захоплення виробами з тіста у дівчини з’явилось під час гостин у родини Лаури Марії і Маріо Бруно в Італії, де їй по
щастило бути вже тричі. Італійці залюбки запрошують Марину до себе й діляться з нею всім спектром місцевої гостинності і культури. Саме там дівчина отримала перші навички роботи з тістом, які перейняла й розвинула вже вдома.
А ще — дівчина захоплено малює. Починала із картин по номерах, а згодом стала малювати й сама, створюючи власні сюжети. Малювати своє цікавіше, бо слідом за думкою з’являються на світ нові ескізи, які згодом стають яскравими листівками, пейзажами чи замальовками що відобразили власні емоції та почуття.
Повномасштабне вторгнення застало маленьку родину Котовських зненацька, бо Марина саме хворіла на грип, а пані Віра ходила в лікарню на крапельниці. Оскільки живуть вони відносно недалеко від траси, ворожі колони їм доводилось спостерігати практично цілодобово. Цікаво, що недобрий перебіг подій Віра Володимирівна передбачила незадовго до окупації. Восени на їхній будинок було справжнє нашестя мишей, а взимку на вікнах невідомо звідки з’явилась незчисленна кількість жуків-сонечок. «Щось має трапитись недобре!», — сказала тоді бабуся онуці. За кілька днів у місто вдерлись окупанти.
Та всі негаразди вони пережили разом, дружно й тепло підтримуючи одна одну. Сьогодні вони так само разом розмірковують про майбутнє Марини, вибір нею професії, життєвих шляхів. Пані Віра зізналась, що мусить тримати себе у тонусі й бадьоритись, бо ще треба «вивести дитину у люди». Каже, не має права розкисати та хворіти, бо знову довелось ставати мамою, тепер вже для онуки.
Джерело: “Новини Городнянщини”
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.