“Кожного разу, коли ти можеш допомогти комусь, просто зроби це, і радій з того що Бог відповідає на чиїсь молитви через тебе”. За цим правилом живе активна ічнянка, волонтерка і благодійниця Катерина Бойко. Разом з друзями-однодумцями вона допомагає дитячим будинкам та онкохворим дітям. Про благодійну діяльність читайте у нашій розмові.
- Пані Катерино, зізнаюся - ви знову дивуєте. Здивували, як очолили Добровільне громадське формування із сотнею чоловіків, які обороняли Ічнянщину у період окупації. Тепер ось активно співпрацюєте із сиротинцями та родинами онкохворих дітей. Що вас спонукає до такого активного життя?
- Лише те, що я хочу бути корисною, допомагати іншим. Моє життєве кредо: «Кожного разу, коли ти можеш допомогти комусь, просто зроби це, і радій з того що Бог відповідає на чиїсь молитви через тебе». Життя - швидкоплинне, щоб його розтрачати на якісь другорядні речі.
- Розкажіть про свою першу поїздку у дитячий будинок.
- Одного разу колега-тураген- тка зробила оголошення про поїздку в дитячий будинок, і я вирішила приєднатися. Тоді ще не розуміла як це відбувається, на душі були хвилювання, вагання, страх від невідомості як перед екзаменом: ти не знаєш, який буде білет та які запитання. Але я зібралась з думками, закупила дещо зі списку і поїхала.
Напевно, це і був екзамен, але життєвий, який дав поштовх до моєї життєвої історії під назвою «Волонтерство».
- Коли це було?
- Моя перша поїздка до діток-сиріт відбулась 5 років тому, у 2019 році. Відтоді почався мій шлях з БО «Банда Добра». Я вдячна Богу за знайомство з кожним із волонтерів нашої організації, за можливість робити добрі справи та за всіх людей, які зустрічаються на моєму шляху та допомагають. Приємно, що серед моїх земляків теж багато небайдужих.
- Як проходять ваші відвідини? Привозите якісь потрібні речі, щось організовуєте?
- Так. Кожного разу ми закриваємо не лише потреби зі списку, а й організовуємо розважальну програму, наймаємо аніматорів, фокусників, проводимо діткам майстер-класи, робимо пікнік і т. і. Але найбільше цим дітям не вистачає звичайної уваги, тепла та любові.
Тому, кожна така поїздка - це про обійми, щирі емоції, душевні розмови та теплу атмосферу. Попри важкі часи, ми продовжуємо дарувати діткам радість, адже діти - це наше майбутнє і кожній дитині потрібен світ, де можна сміятися, танцювати, співати, вчитися, жити в мирі та бути щасливим.
- А як стали допомагати онкохворим діткам?
- Близько року тому дізналась про БФ «Запорука» - організацію, яка вже 15 років допомагає онкохворим діткам. Вони побудували перший в Україні родинний дім «Дача», де родини з онкохворими дітьми з усіх куточків країни мали можливість безкоштовно жити під час лікування в Національному і ноти - туті раку та «Охматдиті» в Києві.
Я захоплююсь засновницею фонду Наталією Оніпко. Неймовірно самовіддана жінка, яка поєднує в собі мудрість, ніжність, доброту, неймовірну мужність та дарує хворим дітям надію на краще майбутнє.
Зараз я в команді «Запоруки» як волонтер і вдячна, що можу бути частинкою цієї надзвичайної команди. Разом з подругою Олею Дзюбою проводимо діткам різноманітні майстер- класи, відволікаємо їх від лікарняних буднів та даруємо позитивні емоції, які так необхідні при боротьбі з цією страшною хворобою.
- Які емоції викликають у вас спілкування та поїдки до обділених долею дітей?
- Абсолютно різні. Якщо брати поїздки в дитячі будинки, то коли ти приїздиш туди, ти розумієш, що кожна дитина має свою історію. І що кожне маленьке серденько чекає на своїх батьків і якогось чуда!
Але ж яке це щастя бачити посмішки на обличчях дітей, бути для них чарівниками, які втілюють мрії та просто друзями, які вислухають, підтримають, порадять... І ти намагаєшся обігріти кожного своїм теплом, подарувати максимум позитивних емоцій цим діткам. А далі прощання до нових зустрічей, обійми, дорога додому і душать сльози, . бо коли ти там - ти тримаєшся, ти повинен бути сильним, а потім, ...коли залишаєшся на одинці зі своїми думками, накриває з головою біль від усвідомлення того, наскільки важкі долі в цих діток... І як же хочеться, щоб у кожного з них була справжня сім’я, щоб кожна дитина отримувала ту любов та ласку, яка так необхідна.
- Гадаю, що поїздки у лікарні ви переживаєте набагато важче...
- Відносно емоцій, коли я їду до онкохворих діток... Мене часто запитують як я все це витримую. Важко, звичайно важко. Важко усвідомлювати, що діти, які мають діагноз «онкологія» - це реальність. Але, я хочу кожному донести, що рак - це не вирок. Так, це підступна та страшна хвороба, яка підкрадається непомітно, але в сучасному світі дитяча онкологія лікується! Головне - вчасно поставити діагноз і невідкладно почати лікування.
- Як часто їздите у дитячі будинки та лікарні?
- Мінімум один-два рази в місяць ми організовуємо поїздки до дітей-сиріт, діток-переселенців та два рази в місяць до онкохворих діток в Інститут раку та в родинний дім «Дача».
Я хочу подякувати кожному, хто допомагає закривати потреби дитячих будинків, хто допомагає з подарунками діткам-сиротам та онкохворим та допомагає втілювати мрії таких діток.
- Якби хтось із жителів Ічнянщини захотів допомагати сиротам і онкохворим, можуть вони звертатися до Вас?
- Звичайно. Загалом же кожен з нас може допомогти таким діткам в боротьбі з хворобою. Наприклад, здати кров чи допомогти матеріально, адже л і кування дуже дороговартісне. Або ж брати участь у проведенні творчих занять чи інших заходів, які дарують діткам радість, адже позитивні емоції добре впливають на здоров’я - це науково доведений факт.
Долучайтесь до нашої команди та допомагайте діткам, бо вони - наше майбутнє. Пам’ятайте, чужих дітей не буває.
Джерело: газета “Трудова слава”, Ніна Наливайко. Фото надала Катерина Бойко
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.