GOROD.cn.ua

Людмила Пугач навчилась робити смачні букети, через любов її чоловіка до зефіру

 

Останнім часом українці полюбляють на свята найрізноманітніші креативні букетики. «Креативлять» по-різному — у кого на що вистачає фантазії і, звісно, коштів. Та і не так просто, не виїжджаючи із Талалаївки, купити на подарунок щось оригінальне. Як от, на­приклад, букет із зефірних квітів... У Талалаївці проживає майстриня, яка захоплюється цим ремес­лом. Це Людмила Олексіївна Пугач.



У дитинстві Люда захоплювалася моделюванням одягу, у юності мріяла стати художником — майстром петриківського розпису посуду. На жаль, юні мрії не завжди збуваються. Закінчи­ла Чернігівське швейне училище, мрія­ла далі продовжити навчання у Хмель­ницькому технологічному інституті побутового обслуговування. Та сімейні обставини змінилися.
Шила завжди для рідних і на за­мовлення, вишивала ікони, картини. А водночас для своїх найрідніших готува­ла різні смаколики, особливо тортики, тістечка. А ще чоловік її дуже любить зефір...

— Шукала в інтернеті рецепти при­готування зефіру саме щоб чоловіка порадувати смачним і домашнім, — розповідає жінка. — Рецептів багато, у кожної майстрині свої. Пробувала готу­вати і я. Смачно, та ще і красиво вихо­дило. Тоді і звернула увагу, що зефірні букети дуже популярні, як подарунок. Чоловік подав ідею, що можна і на за­мовлення спробувати... Тим більше, у такий складний час, коли треба себе максимально зайняти, щоб звільнитися від важких думок. Тобто, побільше пра­ці, яка приносить позитивний заряд.

Перший зефірний букет із троянд і хризантем подарувала мамі на 8 Бе­резня. Вона похвалилася сусідці моїм подарунком, саме від сусідки я і отри­мала перше замовлення. Потім батьку на день народження зробила такий ори­гінальний букет. Нібито все виходило як треба.

Із зефірної маси зробити фігури не так просто. Перш за все, треба робити дуже швидко, адже хвилин через 20 збита маса застигає і вже не придатна для роботи.

Тому створюю квіти дуже швидко. Для об'ємного букета найкраще під­ходять троянди, хризантеми, півонії, тюльпани, жоржини, трохи важче да­ються лілії. Пустоти у букетах заповнюю маленькими квітами. Головне у зефірній масі — правильна її консистенція. Десь прогадаєш — і з форми замість бутона тюльпана виходить конус без пелюс­ток. Хризантему й троянду потрібно збирати по пелюс­точці. Спочатку роблю основу — зефірний конус, а вже потім на нього
укладаю пелюст­ку за пелюсткою. Потрібно багато практикуватися, щоб вийшла гарна квітка, подібна до справжньої.
Часто замов­ляють букети з ромашок, але ця квітка плоска за будовою, і фор­мувати зефірну ромашку для букета склад­но. Вона більше підходить до композицій у коробках.

— З чого виготовляєте зе­фірні букети?
— Агар-агар, яєчний білок, цукор, ягідні/фруктові пюре (особ­ливо яблучне), лимонна кислота, вода. Це для виготовлення зефір­ної маси. А ще треба так багато кухонного приладдя та різних до­поміжних матеріалів: міксер для збивання (бажано планетарний з підігрівом, потужний), ваги, різні насадки, кондитерські мішечки, сухі барвники (спреї), гелеві фар­би, кондитерські цвяхи, полички для сушіння, папір, на який висад­жую квіти, оздоблювальні стріч­ки, листівки, коробки з прозорою кришкою, пакувальний папір для квітів. Дещо купую в магазинах, більшість із необхідного замовляю через інтернет.







— Скільки часу йде на виго­товлення одного букета?
— Приблизно 9 годин, якщо букет великий. Потрібно декілька разів замішувати зефірну масу.
Це тривалий процес. Треба дуже швидко зробити квітки, а їх багато. Заздалегідь продумати відтінки ко­льорів, наприклад, тільки рожевого кольору я можу зробити 6 відтінків.

Коли квіти вже готові, «дозріва­ють», я починаю створювати декор для букета. Заздалегідь обдумаю, яку упаковку, стрічку, листівку піді­брати. Це все дуже важливо. Мій ідеальний букет той, у якому все гармонійно.
Вага готового букета різна — маленького до 1 кг, а великого май­же 3 кг. На сьогодні у моїй «зефірній ко­лекції» понад 30 букетів. Однакових не роблю, кожен має свою гаму кольорів. іноді замовник сам визначається з кві­тами, деякі покладаються на мій смак. До речі, букети замовляють і чолові­кам — у національних кольорах, або ж надають перевагу темним відтінкам. А от подарункові набори зефірних квітів у коробках дуже практичні для замовни­ків на відстані. Більше гарантій, що по­дарунок дійде неушкодженим. До речі, про термін «життя» зефірного букета. Свіжим і м'яким зефір лишається до двох тижнів. Тому краще не затягувати з часом і швиденько поласувати.

— Хтось допомагає Вам?
— Моя сім'я — моя найкраща під­тримка! Чоловік допомагає з придбан­ням матеріалів, з доставкою. Донька розміщує фото у соцмережах, рекламує серед друзів, знайомих. Вони — мої перші дегустатори, а головне, що вони впевнені у тім, що справу роблю потріб­ну. і це надихає. А ще — позитивні від­гуки замовників.

Зараз Людмила вдосконалює свою майстерність щодо техніки виготовлен­ня зефірних ромашок, ірисів, нарцисів, гладіолусів.

Отримує замовлення на зефірні ви­роби не тільки від жителів нашої грома­ди, а й з Роменщини та Києва.

До професійних свят, днів народ­ження для діток майстриня пропонує особливі зефіринки у формі звірят, гно­мів, шишок, грибів, фруктів. Кількість замовників у майстрині тільки збільшу­ється. Адже хто отримав такий подару­нок, то вже точно захоче когось із рідних чи друзів подібним порадувати.

Джерело: газета “Трибуна хлібороба”, Інна Половко

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Пугач, букети, зефір