Її енергії, цілеспрямованості та сміливості можна лише по-доброму позаздрити. На шляху до здійснення власної мрії височанка Юлія Дорошенко не бачить перешкод: вона вчиться за домашніми справами і навіть ночами, день проводить у турботах за великою родиною, ще й волонтерить. Адже з дитинства знала стовідсотково: вона хоче і буде допомагати людям.
За покликом серця
Юлію добре знають у Високому, бо до декретної відпустки вона три роки працювала, хоча й не за юридичною спеціальністю, у службі у справах дітей. «Я змалечку марила формою, сама її носила, поки навчалася у Національному авіаційному університеті, - посміхається Юлія. - А професію юриста, зокрема - спеціаліста з цивільного права, обрала, бо вона була близька до серця і мрії - допомагати людям. Зрештою, це бажання й привело мене до служби у справах дітей, адже у громаді була малеча, яка потребували захисту та підтримки. Із батьками, які зловживали алкогольними напоями, не доглядали дітей, ми проводили величезну роботу. Тоді найприємнішими моментами були чергові візити до родин, коли ми бачили щасливих дітей, бачили результат наших старань. Разом із тим важко було від того, що цей результат нерідко був недовготривалим, а наші підопічні поверталися до колишнього життя, забували про власних дітей настільки, що їх навіть доводилося вилучати з сім’ї. Морально найтяжче рішення, особисто для мене...»
Після народження третьої дитини - донечки Злати - Юлія зрозуміла: час змінювати своє життя. У декретній відпустці, маючи трохи вільного часу, вона занурилася у вивчення улюбленого права. Навіть до пологів, перебуваючи у лікарні, жінка мала з собою закон про нотаріат, який час від часу підчитувала. Вже вдома Юлія залпом слухала лекції та виступи адвокатів, поки мила посуд, чи коли вже вклала малечу спати, вивчала судові практики. Бувало, й засинала за наукою під монотонний супровід юридичних термінів. «Коли розпочалася повномасштабна війна, разом із сімейним правом почала вивчати ще й право військове, - розповідає моя співрозмовниця. - Знайомі, звісно, про це знали, тож час від часу зверталися за консультаціями. А нещодавно я наважилася відкрито, у соціальній мережі, запропонувати юридичні консультації, таким чином ще й допомогти нашому волонтерському осередку. За свої послуги грошей я не беру, а клієнт сам, за можливості, донатить на ЗСУ (гроші перераховують на карту «Незабудок», які купують матеріали для плетіння захисного спорядження). Для мене особистий заробіток зараз взагалі неважливий. Найцінніше - практика, яку я здобуваю з кожним клієнтом. Адже одна справа - теорія, лекції та навчання, інша - розбір кожної конкретної справи, індивідуальний підхід. За цю можливість я дуже вдячна всім, хто до мене звернувся».
На шляху до мрії
Таких, хто потребує якісного юридичного супроводу, насправді немало. Лише наступного дня після публікації повідомлення Юлія отримала вісім звернень. А за місяць загалом їй вдалося допомогти 26 людям. «Питання стосувалися як сімейного, так і військового права, з останнього, мабуть, звернень побільшало, - веде далі розмову Юлія. - Найчастіше питають про відстрочку від проходження служби, перетин кордону, звільнення з лав ЗСУ. Були й запитання з трудового права, для мене нового. Мені довелося приділити більше часу для вивчення ситуації, ніч не поспати, але так хотілося допомогти людині, що відмовити не могла. На жаль, попри простоту справи, вирішити її позитивно не вдалося - до мене звернулися запізно, час був втрачений. Що більш прикро - людина зверталася до юриста, столичного і дорогого, який не приділив достатньої уваги клієнтові. Тому я завжди говорю: скільки юристів - стільки й думок. Інколи варто вислухати кількох, а ще не думати, що висока ціна - запорука якісної роботи. Й безкоштовний юрист може допомогти, якщо керується законом і совістю».
Сьогодні Юлія вже дуже чітко уявляє своє майбутнє: хоче знайти роботу за спеціальністю, щоб із часом напрацювати юридичний стаж, скласти кваліфікаційний іспит, а далі - отримати адвокатське посвідчення. «Чоловік інколи питає: «Кого ти більше любиш: мене чи право?», - сміється моя співрозмовниця. - Звісно, питає жартома. Хоча є правда в тому, що я щиро люблю те, чим займаюся. Страху, що щось не вийде, зовсім немає, тому рішуче йду вперед до поставленої мети. Бо по життю керуюся словами Теодора Рузвельта: «Мабуть, не існує більш важливої риси характеру ніж тверда рішучість. Людина, яка хоче стати великою або, так чи інакше, залишити слід в цьому житті, повинна відважитися не лише подолати тисячу перешкод, але й перемогти, не дивлячись на тисячу невдач і поразок».
Зараз бувають випадки, коли людина звертається із запитанням, а я розумію: щоб допомогти, потрібно подавати адвокатський запит до тієї чи іншої інстанції. Від звичайної людини таке звернення розглядатимуть місяць, а для адвоката відповідь підготують вже за п’ять днів. У нашій справі час має значення. Мені ж хочеться допомогти всім, щоб у всіх все було добре. Тому й кажу: навіть коли на перший погляд здається, що нічого не вийде, треба неодмінно спробувати. Щоб тоді не шкодувати, що не наважився».
Волонтерська п’ятірка і мама
Кожну свою справу Юлія доводить до логічного завершення. І якщо за вибір власного життєвого шляху вона не хвилюється, бо в ньому впевнена, то за кожного клієнта щиро переживає. А коли отримує звісточки від них, що питання владналося позитивно, розуміє: її праця не даремна.
І не лише її. Уся Юлина родина з початком повномасштабної війни стала волон- терити. Разом із чоловіком, синами й донечкою по кілька разів на тиждень вони ходять плести маскувальні сітки. Навіть півторарічна Злата, нехай і не роботою, та своєю дитячою щебетливістю, долучається до справи. Свекруха Любов Дорошенко виготовляє кавери-«бабайки», а чоловік Олександр докладає руки у волонтерській майстерні, возить хлопцям на Схід колеса для автомобілів, обігрівачі, продукти. «Я минулого разу не знала, куди конкретно вони попрямували, а виявилося - були за 15 км від бойових дій... Зараз готуються до чергової поїздки. Я ж тепер хвилююся страшенно, але розумію: він усе одно поїде, бо не може інакше. В цьому ми з ним схожі: коли знаємо, що мусимо і хочемо робити, для нас не існує страху і перешкод».
Джерело: газета “Вісті Борзнянщини”, Марина Гриненко
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.